Постанова № 71282474, 24.11.2017, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.11.2017
Номер справи
760/25749/17
Номер документу
71282474
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3/760/8871/17

Справа №760/25749/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 листопада 2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., при секретарі Гаєвській С.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС Борматової О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Німеччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3), ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження м. Кишинів, Молдова, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 (адреса для кореспонденції: АДРЕСА_2), за ознаками порушення митних правил, відповідальність за яке передбачено ст. 471 Митного кодексу України, -

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до протоколу №0755/10000/17 про порушення митних правил від 11.08.2017 року, вбачається, що 11.08.2017 р. о 11 год. 10 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення митного контролю в секторі «Відліт» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) за допомогою рентген-апарату в валізі, яка належить громадянину Німеччині ОСОБА_3 (ОСОБА_3), який слідував до Гамбурга (Німеччина) рейсом W67317, літаком авіакомпанії «Wizz», виявлено предмети, що візуально мають ознаки культурної та історичної цінності, а саме медалі та посвідчення епохи Радянського Союзу, каска металева (військова).

18.09.2017 постановою головного державного інспектора відділу провадження у справі про порушення митних правил Київської міської митниці ДФС Кептене Д.А. призначено проведення мистецтвознавчої експертизи вилучених за протоколом про порушення митних правил предметів правопорушення.

Згідно висновку експертизи від 07.11.2017 № 060-8335 Департаменту культури Київської міської ради, надані на експертизу предмети № 2-9 мають культурну цінність, як предмети матеріальної культури, що мають історичне значення. Предмет № 1 має незначну культурну цінність.

Вартість предметів правопорушення, згідно висновку експертизи, складають 35 доларів США, що у перерахунку у національну валюту на день переміщення предметів становить 943,67 гривень.

Для переміщення вищезазначених предметів через митний кордон України потрібно оформити Свідоцтво на право вивезення (Наказ Міністерства Культури № 258 від 22.04.2002, Інструкція про порядок оформлення права на вивезення, дод. 1, п. 12).

ОСОБА_3 митної декларації не заповнював, з приводу декларування товару до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор» чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Отже, в діях громадянина Німеччини ОСОБА_3 наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України у зв'язку з чим відносно останнього складено протокол про порушення митних правил № 0755/10000/17.

Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що гр. ОСОБА_3 порушив митні правила, у зв'язку з чим відносно останнього складено протокол про порушення митних правил №0755/10000/16 за ст. 471 МК України. Протокол підтримав в повному обсязі та просив гр. ОСОБА_3 визнати винним за порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці ДФС, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 485 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Судом встановлено, що 11.08.2017 р. о 11 год. 10 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення митного контролю в секторі «Відліт» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) за допомогою рентген-апарату в валізі, яка належить громадянину Німеччині ОСОБА_3 (ОСОБА_3), який слідував до Гамбурга (Німеччина) рейсом W67317, літаком авіакомпанії «Wizz», виявлено предмети, що візуально мають ознаки культурної та історичної цінності, а саме медалі та посвідчення епохи Радянського Союзу, каска металева (військова).

18.09.2017 постановою головного державного інспектора відділу провадження у справі про порушення митних правил Київської міської митниці ДФС Кептене Д.А. призначено проведення мистецтвознавчої експертизи вилучених за протоколом про порушення митних правил предметів правопорушення.

Згідно висновку експертизи від 07.11.2017 № 060-8335 Департаменту культури Київської міської ради, надані на експертизу предмети № 2-9 мають культурну цінність, як предмети матеріальної культури, що мають історичне значення. Предмет № 1 має незначну культурну цінність.

Вартість предметів правопорушення, згідно висновку експертизи, складають 35 доларів США, що у перерахунку у національну валюту на день переміщення предметів становить 943,67 гривень.

Для переміщення вищезазначених предметів через митний кордон України потрібно оформити Свідоцтво на право вивезення (Наказ Міністерства Культури № 258 від 22.04.2002, Інструкція про порядок оформлення права на вивезення, дод. 1, п. 12).

Свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей є підставою для пропуску зазначених у ньому культурних цінностей за межі митної території України. Вивезення культурних цінностей без зазначеного свідоцтва забороняється.

ОСОБА_3 митної декларації не заповнював, з приводу декларування товару до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор» чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Відповідно до положень ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з приписами ст. 489 МК України та ст. 289 КУпАП, при розгляді справи підлягають з'ясуванню: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 366 МК України, митний контроль товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами здійснюється за двоканальною системою.

Згідно ч. 1 цієї статті, двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Відповідно до п. 4, п. 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Закінчення «зеленого коридору» відповідно до п. 1.4 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затвердженими наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року №137, позначається білою лінією.

Відповідно до п.1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137, позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю.

Ст. ст. 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Відповідно до ст. 12 ЗУ від 21.09.1999 № 1068 «Про вивезення та повернення культурних цінностей», центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей за клопотанням власника культурних цінностей чи уповноваженої ним особи приймає на підставі висновку державної експертизи рішення про можливість або неможливість вивезення культурних цінностей. Про прийняте рішення власник культурних цінностей чи уповноважена ним особа письмово повідомляється в місячний термін від дня офіційного надходження клопотання.

Згідно ст. 13 ЗУ «Про вивезення та повернення культурних цінностей», у разі прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей рішення про можливість вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей власнику культурних цінностей чи уповноваженій ним особі видається свідоцтво встановленого зразка на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей. Зразок свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей (984-2000-п) затверджується Кабінетом Міністрів України.

Судом встановлено, що гр. ОСОБА_3 здійснив переміщення вказаного вище товару, а саме перевозив товар через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», чим заявив, що про те, що переміщувані ним через митний кордон України товар не підлягає письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадає під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території.

Як зазначено в протоколі про порушення митних правил №0755/10000/17 від 11.08.2016 р., гр. ОСОБА_3 обравши форму проходження митного контролю «зелений коридор», чим засвідчив відсутність товару, що підлягає письмовому декларуванню.

Водночас, вирішуючи питання про накладення на гр. ОСОБА_3 адміністративного стягнення, суддя виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 466 МК України, адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.

Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до санкції ст. 471 МК України, вчинення порушення митних правил передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Виходячи з наведених положень закону та з урахуванням обставин справи суддя вважає, що в якості основного стягнення до гр. ОСОБА_3 підлягає застосуванню штраф в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією товарів.

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, ОСОБА_3 порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, перемістивши товар в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України і фактичні дані про те, що тимчасово вилучений предмет, згідно ст. ст. 196,197 МК України віднесено до товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

Таким чином, враховуючи обставини правопорушення, суд вважає за доцільне обрати стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених товарів.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 33, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 197, 366, 370, 374, 466, 471, 485-487, 495, 527 Митного кодексу України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Громадянина ОСОБА_3 (ОСОБА_3), ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ст. 471 Митного Кодексу України.

Застосувати до ОСОБА_3 (ОСОБА_3), ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1700,00 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; банк отримувача: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києві; р/р №31113106705010; призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095 та конфіскувати в дохід держави предмети правопорушення, а саме: каска військова металева, з ознаками старовини та внутрішніми кріпленнями. Стан - задовільний. -1 шт., вартістю -1 грн., медаль кругла на підвісці блакитно-жовтого кольору. На лицьовому боці зображення гвинтівки та шаблі, напис «СССР ЗА БОЕВЫЕ ЗАСЛУГИ». На зворотньому боці зображень немає. Стан задовільний - 1 шт., вартістю 1 грн.; посвідчення «УДОСТОВЕРЕНИЕ К МЕДАЛИ» НОМЕР_1 від 09.08.1976 р. на ім'я ОСОБА_5 - 1 шт., вартістю - 1 грн.; медаль кругла на підвісці блакитного кольору з червоними та білими смужками. На лицьовому боці медалі в центрі зображення двох військових чоловіків та напис 1918-1968, в обрамленні червоної зірки виконаної з червоної емалі. Зірка знаходиться в променях та орнаменті листів, які виконані по колу медалі. На зворотньому боці зображення п'ятикутної зірки з орнаментом та мається напис - ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ Вооруженных сил СССР - 1 шт., вартістю -1 грн.; медаль кругла на червоній підвісці з червоними, чорними, помаранчевими та зеленими смужками. НА лицьовому боці медалі в центрі зображення жінки з мечем, п'ятикутна зірка, 1945-1975, по колу листва на салют. На зворотному боці знизу зображення серпа та молота в стрічці та напис УЧАСТНИКУ ВОЙНЫ ХХХ ЛЕТ ПОБЕДЫ В ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕНОЙ ВОЙНЕ 1941-1945 гг. Стан задовільний -1 шт., вартістю -1 грн.; медаль кругла на підвісці червоного кольору з георгіївської стрічкою. На лицьовому боці медалі боці медалі в центрі зображення Червоної площі та церкви. Знизу напис 1945 1995 та зображення зірки з променями. На зворотньому боці знизу зображення листви та мається напис - 50 ЛЕТ ПОБЕДЫ В ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕНОЙ ВОЙНЕ 1941-1945.Стан задовільний - 1 шт., 1 грн., медаль кругла на підвісці червоного кольору з георгіївською стрічкою. На лицьовому боці медалі в центрі зображення чоловіка в воєнній формі та напис - ГЕОРГИЙ ЖУКОВ. На зворотньому боці знизу зображення двох гілочок та напис 1896-1996. Стан відмінний - 1 шт., вартістю - 1 грн.; медаль кругла з п'ятьма кутами на підвісці червоного кольору з помаранчевими стрічками. На лицьовому боці медалі в центрі зображення постаті бійця з червоним прапором та гвинтівкою. Мається напис 1945-1970. По колу на червоній емалі є напис 25 Лет ПОБЕДЫ В ВОЙНЕ 1941-1945 гг. Зображення променів. На зворотному боці зображень та написів немає. Стан задовільний. - 1 шт., вартістю 1 грн., медаль кругла з рельєфом по колу на підвісці червоної емалі. На лицьовому боці медалі в центрі зображення червоного емальованого прапора з написом ПОБЕДИТЕЛЬ СОЦСОРЕВОВАНИЯ. Знизу на фоні емалі кольору морської хвилі напис 1976. НА білій емалі зображення двох гілочок. Знизу зображення серпа та молота та колосся. На зворотньому боці зображень немає. Стан задовільний - 1 шт., вартістю - 1 шт., всього - 9 шт., загальною вартістю 9 грн., які вилучені Київською міською митницею ДФС, згідно протоколу №0755/10000/17 про порушення митних правил від 11.08.2017 р. і здано на відповідальне зберігання на склад Київської регіональної митниці /м. Київ, бул. В. Гавела, 8-а/.

Стягнути з ОСОБА_3 (ОСОБА_3) судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030100.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя С.І. Кушнір