Рішення № 71280065, 19.12.2017, Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
19.12.2017
Номер справи
703/3034/17
Номер документу
71280065
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 703/3034/17

2-а/703/197/17 .

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2017 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Опалинської О.П.

при секретарі судових засідань ОСОБА_1

розглянувши в письмовому провадженні в залі суду в м. Сміла адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,-

встановив:

ОСОБА_2 звернувся до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з адміністративним позовом до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, в якому просить зобов’язати останнє провести перерахунок та виплату його пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року №900, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988 та «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268» від 18 листопада 2015 року №947, починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що з 2014 року йому призначено пенсію ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області. 08 вересня 2017 року ним до ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області направлено заяву щодо отримання довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії станом на 01 січня 2016 року. 20 вересня 2017 року йому надійшов лист №37/Б-480 від голови ліквідаційної комісії, яким повідомлено, що відповідно до наказу МВС України від 17 лютого 2017 року №138 «Про затвердження переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсії на умовах Закону України «Про осіб, що прирівнюються посадам поліцейських», посаду Вуглегірського міського відділення міліції Єнакіївського міського відділу ГУМВС України в Донецькій області, з якої він звільнений з органів внутрішніх справ, прирівнено до посади начальника відділення, що не входить до складу відділу ГУНП. Також вказаний лист містить інформацію про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії станом на 01 січня 2016 року. 21 вересня 2017 року зазначений лист він подав до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з заявою про перерахунок пенсії. 28 вересня 2017 року за №704/Б-10 йому надійшов лист від ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, яким у перерахунку пенсії йому було відмовлено.

Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, однак звернувся до суду з заявою, в якій просив розгляд справи провести без його участі, а позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області ОСОБА_4 в судове засідання не з’явилася, однак надала суду заяву, в якій просила розгляд адміністративної позовної заяви ОСОБА_2В проводити без її участі, у задоволенні позовних вимог просила відмовити з підстав викладених у письмових заперечення щодо позову. Так, у письмових запереченнях відповідач зазначає, що на момент звернення до суду позивач перебуває на обліку в ОСОБА_3 управлінні та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ. 28 березня 2017 року Пенсійний фонд України листом №9493/02-23 повідомив Головні управління Пенсійного фонду України в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ. Списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії, Головне управління підготувало та 31 березня 2017 року направило до ліквідаційної комісії УМВС в Черкаській області. Листом ліквідаційної комісії УМВС в Черкаській області від 04 квітня 2017 року №37/22 вказані списки повернуто на доопрацювання. 10 квітня 2017 року ОСОБА_3 управлінням повторно направлено списки осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, пенсії яких підлягають перерахунку, в тому числі стосовно ОСОБА_2 21 вересня 2017 року на адресу ОСОБА_3 управління надійшла довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача. Разом з тим, згідно ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ виплати пенсії, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних витрат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. При формуванні видаткової частини бюджету Пенсійного фонду України на 2017 рік, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року №17, враховано основні звітні дані щодо чисельності пенсіонерів та розміру пенсійних виплат з урахуванням прогнозного зростання впродовж 2017 року прожиткового мінімуму згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року №1801-VІІІ. У видатковій частині бюджету Пенсійного фонду України на 2017 рік додаткові кошти для здійснення виплат перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) не передбачено. Пенсійний фонд України сформував потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направив до Міністерства соціальної політики України. Отже, перерахунок та виплату перерахованої пенсії із грошового забезпечення, встановленого законодавством для поліцейських буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Головне управління вважає вимоги позивача щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії передчасними та просить у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 відмовити повністю.

Згідно ч.3 ст.205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися в судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч.4 ст.229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи, що особи, які беруть участь у розгляді справи в судове засідання не з’явилися, потреба у заслуховуванні свідків та експертів відсутня, відтак суд приходить до висновку про можливість судового розгляду адміністративної справи в порядку письмового провадження без фіксування адміністративного процесу технічними засобами, на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені в адміністративному позові та в запереченні проти цього позову обставини, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Згідно п.1 ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 – позивач по справі, з 2014 року перебуває на обліку в ОСОБА_3 Управлінні пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ.

Відповідно до листа №37/Б-480 від 20 вересня 2017 року голови ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області ОСОБА_5 направленого на адресу ОСОБА_2, згідно до наказу МВС України від 17 лютого 2017 року №138 «Про затвердження переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсії на умовах Закону України «Про осіб, що прирівнюються посадам поліцейських», посаду Вуглегірського міського відділення міліції Єнакіївського міського відділу ГУМВС України в Донецькій області, з якої він звільнений з органів внутрішніх справ, прирівнено до посади начальника відділення, що не входить до складу відділу ГУНП. Також вказаний лист містить інформацію про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії станом на 01 січня 2016 року(а.с.8).

Як вбачається з адміністративної позовної заяви, ОСОБА_2 після отримання вищевказаного листа звернувся до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з заявою про перерахунок пенсії, додавши зазначений лист.

Відповідно до ч.1 ст.78 КАС України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Факт звернення ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з заявою про перерахунок пенсії, відповідачем не заперечується, відтак визнаний таким, в зв’язку з чим доказуванню не підлягає.

Листом №704/Б-10 від 28 вересня 2017 року начальник ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаські області ОСОБА_6, ОСОБА_2 у перерахунку пенсії було відмовлено та проінформовано, що перерахунок та виплата перерахованої пенсії буде проведена після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України(а.с.9).

Відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч.2 ст.51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (у редакції Закону з 7 листопада 2015 року).

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Так, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393» від 13 лютого 2008 року №45, встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ.

Вищевказаним нормативно - правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.

Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988 внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про Національну поліцію» від 02 липня 2015 року № 580-VIII зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIII, за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» від 02 липня 2015 року № 580-VIII визначено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIII стаття 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-XII, доповнено новою частиною наступного змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Враховуючи, що саме постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988 встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, суд приходить до висновку, що таке збільшення є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.

Разом з тим, Конституційний Суд України в Рішенні від 06 липня 1999 року №8-рп/99) у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист" (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей, що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.

Відповідно до п.2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Таким чином, у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, відповідач зобов'язаний був у п'ятиденний строк повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій вказаній категорії осіб.

Пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Судом встановлено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області 14 вересня 2017 року отримало від ліквідаційної комісії УМВС України в Черкаській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, а отже зобов'язане було протягом десяти днів здійснити перерахунок пенсії, але не покладені на нього обов’язки не виконало через відсутність виділених коштів з Державного бюджету (а.с.8).

Таким чином, відповідач фактично не заперечує проти наявності у позивача права на перерахунок та виплату перерахованої пенсії, однак вказує на відсутність належного фінансового забезпечення, як підставу, яка виправдовує його бездіяльність.

Проте, варто звернути увагу, що реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів - пенсії, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

Таким чином, посилання відповідача на відсутність виділених з Державного бюджету коштів як на підставу невиконання покладеного на нього обов'язку по проведенню перерахунку та виплаті пенсії, суд не приймає до уваги, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх обов'язків, що узгоджується з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема, рішення в справах «Кечко проти України», «Бурдов проти Росії».

Посилання відповідача на правову позицію, викладену в постанові Верховного Суду України від 24 березня 2015 року по справі №21-66а15 є помилковим, оскільки предметом судового розгляду в межах такої справи були питання оцінки поважності причин невиконання управлінням Пенсійного фонду України судового рішення в частині виплати грошових коштів, а не здійснення перерахунку розміру пенсії та її виплати у випадках дії прямої законодавчої норми імперативного характеру.

Таким чином, враховуючи викладені обставини Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області допустило протиправну бездіяльність щодо непроведення перерахунку пенсії позивачу, відтак вимоги позивача про покладання на відповідача зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії є правомірними.

Стосовно періоду здійснення перерахунку, суд має зазначити, що за змістом положень ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ перерахунок пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Приймаючи до уваги, що позивач набув право на перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення з 01 січня 2016 року і затримка із здійснення перерахунку виникла не з вини позивача, а внаслідок бездіяльності ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області та УМВС України в Черкаські області, відтак позовні вимоги в частині визначення початкової дати перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є правомірними та підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно з п.8 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674 - VI від сплати судового збору звільняються інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII до ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни.

Як вбачається з копії посвідчення серії ААБ №037169 виданого 10 серпня 2015 року Єнакіївським управлінням праці та соціального захисту населення, ОСОБА_2 є інвалідом 3 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – інвалідів війни.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 від сплати судового збору звільнений, відтак такий стягненню з останнього не підлягає.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.8 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674 - VI, отже судові витрати слід віднести на рахунок держави.

Керуючись ст.ст. 19, 46 Конституції України, ст.ст. 2, 6, 78, 205, 229, 241-246, 255, 297 КАС України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393» від 13 лютого 2008 року №45, постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988, Законом України «Про Національну поліцію» від 02 липня 2015 року № 580-VIII, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIII, Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674 – VI, -

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії задовольнити.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року №900, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988 та «Про внесення змін до постанови КМУ від 09 березня 2006 року №268» від 18 листопада 2015 року №947, починаючи з 01 січня 2016 року.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його отримання шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий О.П.Опалинська