
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2017 рокуЛьвів№ 876/11038/17Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді: Кухтея Р.В.
суддів: Носа С.П., Яворського І.О.
з участю секретаря судового засідання: Джули В.М.
представника позивача : ОСОБА_1
представника відповідача : ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2017 року (ухвалене головуючим-суддею Димарчук Т.М., час ухвалення рішення 13 год 45 хв у м.Луцьку, повний текст складений 12.10.2017) за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ковальсько-пресове підприємство» до Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення пені,
в с т а н о в и в :
У травні 2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТзОВ) «Ковальсько-пресове підприємство» звернулося в суд із зазначеним позовом, в якому просило визнати протиправною бездіяльність Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі – Ковельської ОДПІ) щодо не включення узгодженої суми бюджетного відшкодування заявленої товариством у декларації вх. № НОМЕР_1 від 22.12.2014 у розмірі 1 218 949 грн за листопад 2014 року до єдиного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та зобов’язати Ковельську ОДПІ до виконання покладених на нього Законом і підзаконними актами обов'язків, зокрема, внести до єдиного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування дані про узгоджену суму бюджетного відшкодування у розмірі 1 218 949 грн за листопад 2014 року, заявленої у декларації вх. № НОМЕР_1 від 22.12.2014, яка підлягає поверненню ТзОВ «Ковальсько-пресове підприємство», а також стягнути з державного бюджету України пеню на бюджетну заборгованість у сумі 278 072,74 грн.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 09.10.2017 позовні вимоги ТзОВ «Ковальсько-пресове підприємство» були задоволені повністю.
Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, Луцька ОДПІ подала апеляційну скаргу, яку мотивує тим, що така прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, висновки суду не відповідають обставинам справи, які не були ним повно та об’єктивно з’ясовані.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_2, № НОМЕР_3, № НОМЕР_4 від 02.03.2015 є неузгодженими, оскільки станом на сьогодні триває процедура судового оскарження, а тому у товариства відсутні підстави для звернення з позовними вимогами про визнання протиправною бездіяльності, стягнення бюджетної заборгованості та пені. При цьому, апелянт вважає, що пред’явлення такого позову є передчасним з огляду на те, що дії контролюючого органу були вчиненні виключно у відповідності до норм чинного законодавства. Тому просить скасувати постанову Волинського окружного адміністративного суду від 09.10.2017 та прийняти нову, якою відмовити ТзОВ «Ковальсько-пресове підприємство» у задоволенні адміністративного позову.
Заслухавши суддю-доповідача, представника відповідача ОСОБА_2, який підтримав апеляційну скаргу та уточнив, що на даний час судом касаційної інстанції переглядаються судові рішення першої та апеляційної інстанції, якими були визнані протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення, представника позивача ОСОБА_1, який заперечував проти задоволення апеляційної скарги, додавши при цьому, що постанова суду апеляційної інстанції, якою була залишена без змін постанова суду першої інстанції в частині визнання протиправними та скасуванні податкових повідомлень-рішень, набрала законної сили з моменту її проголошення, а тому спірна сума бюджетного відшкодування є узгодженою, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції вірно встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Ковельською ОДПІ була проведена документальна позапланова виїзна перевірка правомірності нарахування ТзОВ «Ковальсько-пресове підприємство» бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (далі – ПДВ) на рахунок платника у банку за листопад 2014 року у сумі 1 218 949 грн та від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ за листопад 2014 року у сумі 39 156 грн, відображених у податковій декларації з ПДВ, поданій за відповідний звітний (податковий) період, за результатами якого складено Акт № 03-06-1501-36523079 від 16.02.2015.
На підставі вказаного акту перевірки, податковим органом були прийняті податкові повідомлення-рішення від 02.03.2015, зокрема, №0000691501, яким товариству зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ за листопад 2014 року у розмірі 1 218 949 грн та нараховані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 609 474,50 грн, №0000711501, яким збільшено суму грошового зобов’язання з ПДВ на 82 594,50 грн, в тому числі 55 063 грн - за основним платежем та 27 531,50 грн за штрафними (фінансовими) санкціями та №0000701501, яким позивачу було зменшено розмір від’ємного значення з ПДВ за листопад 2014 року на 2269 грн.
Вказані обставини були встановлені нижченаведеними судовими рішеннями, які відповідно до положень ч.4 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) не доказуються при розгляді цієї справи.
Так, зокрема, постановою Волинського окружного адміністративного суду від 29.09.2015, ухваленою по справі № 803/2497/15 за адміністративним позовом ТзОВ «Ковальсько-пресове підприємство» до Ковельської ОДПІ, ГУ Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень, зобов’язання вчинити дії та стягнення суми бюджетного відшкодування, позовні вимоги товариства були задоволені частково. Судом визнані протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_2, № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 від 02.03.2015, а також стягнуто з Державного бюджету України на користь позивача суму бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 1 218 949 грн. У задоволенні вимоги про зобов’язання Ковельської ОДПІ надати ГУ Державної казначейської служби України у Волинській області висновок із зазначенням, що сума 1 218 949 грн підлягає відшкодуванню з бюджету відмовлено з мотивів, що у випадку задоволення судом вимог про скасування податкових повідомлень-рішень та стягнення суми бюджетного відшкодування суд повністю захистить і відновить право позивача, тобто з мотивів, що вимога про зобов’язання надання висновку не відповідає принципу ефективного захисту прав позивача.
Проте, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016 вказане вище судове рішення за апеляційною скаргою Ковельської ОДПІ було скасоване в частині стягнення з Державного бюджету України на користь ТзОВ «Ковальсько-пресове підприємство» суми бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 1 218 949 грн, оскільки заявлення такої вимоги є передчасним та в цій частині прийнято нову, якою відмовлено у задоволенні зазначеної позовної вимоги, а в решті постанову суду першої інстанції залишено без змін.
Задовольняючи позов в повному обсязі, суд першої інстанції виходив з того, що спірна сума бюджетного відшкодування є узгодженою з моменту набрання постановою суду апеляційної інстанції законної сили. При цьому, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку. Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені п.200.13 статті 200 Податкового кодексу України (далі – ПК України), на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку. На суми податку, не відшкодовані протягом визначених статтею 200 ПК України строків, які вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ, нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального та процесуального права, а також фактичним обставинам справи, з огляду на наступне.
21.12.2016 Верховною ОСОБА_3 України було прийнято Закон України № 1797-УІІІ «Про внесення змін до ПК України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який набрав чинності з 01.01.2017.
Цим Законом був змінений порядок здійснення бюджетного відшкодування, який наразі не передбачає надання контролюючим органом висновку про відшкодування та його направлення до органу державного казначейства, оскільки таке відшкодування здійснюється в автоматичному порядку на підставі інформації, відображеної в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.
У відповідності до п.п.200.7.1 п.200.7 ст.200 ПК України (у чинній редакції), формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
Згідно п.п.200.7.2 цієї статті, заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.
Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.
Порядок узгодження зазначеної у заяві суми бюджетного відшкодування закріплений в пункті 200.12 статті 200 ПК України.
Так, згідно п.п. «ґ» цієї статті, зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з дня визнання протиправним та/або скасування податкового повідомлення-рішення.
У цьому випадку, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку.
Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені пунктом 200.13 статті 200 ПК України, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.
На підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п'яти операційних днів (п.200.13 ст. 200 ПК України).
При цьому, пунктами 52 та 56 підрозділу 2 Розділу XX «Перехідні положення» ПК України, якими цей підрозділ був доповнений Законом № 1797, передбачено, що до 10.01.2017 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, зобов'язаний на підставі реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають та які не відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 цього Кодексу, в редакції, що діяла до 01.01.2017, сформувати єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування у хронологічному порядку їх надходження.
Формування, ведення, бюджетне відшкодування та офіційне публікування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначеного у цьому пункті, здійснюються у порядку, визначеному статтею 200 цього Кодексу.
До 01.02.2017 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, формує у хронологічному порядку надходження заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 01.02.2017 суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету.
Формування, ведення та офіційне публікування Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначеного у цьому пункті, здійснюються у порядку, визначеному статтею 200 цього Кодексу.
Постановою Кабінету Міністрів України № 26 від 25.01.2017 був затверджений Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - Порядок № 26), який, згідно з пунктом 3 Постанови, набирає чинності з 01.04.2017.
При цьому, Постановою визначено, що до набрання чинності Порядком бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, включеними до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, сформованого згідно з пунктом 52 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, здійснюється у порядку, що діяв до 01.01. 2017.
Згідно п.4 Порядку № 26, орган ДФС вносить до Реєстру, зокрема, такі дані : дату подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - заява) на рахунок платника податку у банку, поданої у складі податкової декларації з податку на додану вартість (далі - податкова декларація) або уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість (далі - уточнюючий розрахунок) (в разі їх подання); суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначену в кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов'язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; дату початку та закінчення проведення перевірки даних податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна); суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дату поданої до органу ДФС заяви у разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування; дату складення та вручення платнику податку акта перевірки; суму узгодженого органом ДФС бюджетного відшкодування за кожною заявою та дату її узгодження.
Пунктом шостим цього Порядку передбачено, що інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі органом ДФС на наступний робочий день після виникнення такого випадку.
Згідно п.12 Порядку № 26, узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу Казначейства для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується органом Казначейства у строки, передбачені п. 200.13 ст. 200 ПК України, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
При цьому органу Казначейства стають доступними для виконання узгоджені суми бюджетного відшкодування, зазначені в Реєстрі, які підлягають поверненню.
У зв'язку з набранням чинності Порядком № 26, з 01.04.2017 втратив чинність Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 22.02.2016, який передбачав, що реєстри формуються ДФС за даними прийнятих територіальними органами ДФС податкових декларацій з податку на додану вартість (далі - податкові декларації) або уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість (далі - уточнюючі розрахунки), передбачених абзацом четвертим п.50.1 ст.50 ПК України, та заяв, поданих у складі податкових декларацій або уточнюючих розрахунків; податкової інформації, зібраної та отриманої органами доходів і зборів, відповідно до глави 7 Кодексу.
Пунктом 10 Порядку № 68 було передбачено, що друга частина реєстрів містить інформацію, зокрема, про зазначену у заяві суму податку, заявлену до бюджетного відшкодування на рахунок платника податку в банку; дату узгодження територіальним органом ДФС зазначеної у заяві суми податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню.
Таким чином, Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, які діяли як до 01.04.2017, так і після цієї дати, передбачають його інформаційне наповнення, зокрема, внесення інформації про узгоджену суму бюджетного відшкодування, яка підлягає перерахуванню платнику податків, саме контролюючими органами.
При цьому, у разі внесення заяви про бюджетне відшкодування до Реєстру відповідно до Порядку № 68, який діяв до 01.04.2017, відповідна інформація мала бути включена у сформований до 10.01.2017 єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та у Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 01.02.2016, за якими станом на 01.01.2017 суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету.
Бюджетне відшкодування за такими заявами до 01.04.2017 мало здійснюватися у раніше визначеному порядку, тобто зі складанням контролюючим органом відповідного висновку та його наданням територіальному органу Державної казначейської служби України.
Водночас, з 01.04.2017 передумовою для отримання платником податків належної йому суми бюджетного відшкодування є відображення органом ДФС в Реєстрі інформації про її узгодження.
Згідно п.п.200.7.3 п.200.7 ст.200 ПК України, дані Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, передбачені підпунктом 200.7.1 цього пункту, крім підпункту 5 підпункту 200.7.1 цього пункту щодо реквізитів поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування, не є інформацією з обмеженим доступом та підлягають щоденному, крім вихідних, святкових та неробочих днів, оприлюдненню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики
Відомості щодо сум бюджетного відшкодування, зазначені у податковій декларації з ПДВ за листопад 2014 року у розмірі 1 218 949 грн, яка узгоджена внаслідок набрання законної сили судовим рішенням, не відображені ні у Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, ні у Тимчасовому реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 01.02.2016, за якими станом на 01.01.2017 суми ПДВ не відшкодовані з бюджету, що оприлюднений на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, що підтверджується відомостями з веб-сайтів Державної фіскальної служби України (https://cabinet.sfs.gov.ua/ cabinet/faces/public/reestr.jspx) та Міністерства фінансів України (http:// www.minfin.gov.ua/reestr).
У свою чергу, після набрання чинності Порядком № 26, тобто з 01.04.2017, відповідач, як контролюючий орган, мав внести до Реєстру дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника податку, задля забезпечення доступу органу Казначейства для виконання.
Згідно п.19-3.1 ст.19-3 ПК України, державні податкові інспекції, серед іншого, формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи.
Відповідно до п.41.1 ст.41 ПК України, контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Ковельська ОДПІ є територіальним органом Державної фіскальної служби України та підпорядковується ДФС та Головному управлінню ДФС у Волинській області.
Отже, Ковельська ОДПІ є територіальним органом ДФС та, відповідно, контролюючим органом, що підтверджується інформацією розміщеною на офіційному веб-сайті Головного управління ДФС у Волинській області ( http://vl.sfs.gov.ua/).
З огляду на вищевикладене, саме Ковельська ОДПІ, як територіальний орган ДФС та податкова інспекція, в даному випадку, є відповідальним за відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ інформації щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника податку.
Таким чином, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції про те, що саме Ковельська ОДПІ як територіальний орган ДФС та податкова інспекція, в даному випадку, є відповідальною за відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ інформації щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника податку.
Крім того, сума бюджетного відшкодування стала узгодженою ще 04.05.2016 і досі не є відшкодованою та з урахуванням позиції Верховного суду України, викладеної у постанові від 16.09.2015 по справі № 21-881а15, правильним способом захисту прав позивача є вимога про зобов'язання відповідача до виконання покладених на нього Законом і підзаконними актами обов'язків щодо внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування даних про узгоджену суму.
Колегія суддів апеляційної інстанції вважає безпідставними твердження апелянта про те, що сума бюджетного відшкодування є неузгодженою у зв’язку з оскарженням податкового повідомлення-рішення в касаційному порядку, оскільки відповідно до п.п.56.18 ст.56 ПК України при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
При цьому, як вірно вказав суд першої інстанції, спірна сума бюджетного відшкодування є узгодженою на підставі постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016, яка у відповідності до ч.3 ст.254 КАС України набрала законної сили з моменту її проголошення та згідно ст.255 цього Кодексу є обов’язковою для відповідачів.
Щодо позовних вимог в іншій частині, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно п.200.23 ст. 200 ПК України, суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
За таких обставин правомірною є вимога щодо стягнення пені на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, нарахованої на суму заборгованості бюджету 1 218 949 грн, з 21.05.2016 по 21.05.2017 на суму 278 072,74 грн.
З врахуванням наведеного вище, колегія суддів апеляційної інстанції також вважає безпідставними твердження апелянта про те, що вимоги позивача є передчасними та такими, що не підлягають до задоволення з огляду на наявність спору, який виник із податкових повідомлень-рішень, які оскаржені до суду касаційної інстанції, оскільки постанова суду у даній справі набрала законної сили, а подання касаційної скарги та відкриття по ній касаційного провадження не впливає на дату узгодження суми бюджетного відшкодування з ПДВ.
Отже, в обсязі встановлених у цій справі фактичних обставин, описаних вище, зважаючи на їхній зміст та юридичну природу, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводи апелянта на правомірність прийнятої постанови не впливають та висновків суду не спростовують.
Згідно ч.1 ст.316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд,
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2017 року по справі № 803/655/17 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.
Касаційна скарга на судове рішення подається у строки та в порядку, визначеному статтями 328, 329 КАС України шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя ОСОБА_3 судді ОСОБА_4 ОСОБА_5
Повний текст судового рішення складено 26.12.2017.