
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2017 року Чернігів Справа № 825/2083/17
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЗайця О.В.,
за участю секретаряНовик Н.С.,
представника позивачаОСОБА_1,
представника відповідачаОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області (вул. Кирпоноса, 28, м. Чернігів, 14000, ЄДРПОУ 39558413) до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області (14000, проспект миру 43, м. Чернігів) про визнання дій протиправними, скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
Чернігівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернігівській області звернулась з адміністративним позовом про визнання протиправними дій Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіальногоуправління юстиції у Чернігівській області щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.10.2017 ВП № 54911600 у частині стягнення з Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області виконавчого збору у розмірі 12800,00 грн.; скасування постанови Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області в частині стягнений з Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області виконавчого збору у розмірі 12800,00 грн.; зобовязання Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області здійснити нарахування виконавчого збору у виконавчому провадженні № 54911600 відповідно до п. 2 статті 27 Закону України ''Про виконавче провадження''.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що постанова про відкриття виконавчого провадження є протиправною, оскільки відсутні підстави для стягнення з Чернігівської ОДПІ суми виконавчого збору 12800,00 грн., оскільки згідно п. 2 статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» це має бути 10% від суми майнової вимоги.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просив суд їх задовольнити, посилаючись на обставини, які викладені у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні у задоволенні позову просив відмовити та пояснив, що оскаржувана постанова прийнята в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Законом України «Про виконавче провадження».
Вислухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 13.10.2017 на виконання до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області надійшов виконавчий лист № 2а/2570/40/2011, виданий 10.10.2017 Чернігівським окружним адміністративним судом про зобовязання Чернігівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (з урахуванням пункту 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати щодо коригування на коефіцієнт підвищення посадового окладу) нарахувати на користь ОСОБА_3 заробіток за час відпустки, що була надана в лютому 2008 року (з урахуванням суми 615,00 грн., що була виплачена в листопаді 2010 року) та виплатити ОСОБА_4 за мінусом раніше виплаченого заробітку за час відпустки, що була надана в лютому 2008 року.
17.10.2017 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_2 прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження № ВП 54911600 (а.с. 38).
Надаючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на наступне.
У відповідності до вимог пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» (далі Закон) підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Вимоги до виконавчого документа визначені частиною першою статті 4 Закону, а саме у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, імя, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, імя та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк предявлення рішення до виконання.
У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв'язку та адреси електронної пошти.
В свою чергу частинами першою та восьмою статті 26 Закону передбачено, зокрема, що виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
За рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню).
Відповідно до статті 27 Закону виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України.
Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.
За примусове виконання рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - фізичної особи і в розмірі чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.
Суд погоджується з доводами представника відповідача, про неможливість визначити суму, що фактично стягнута за рішенням суду, а отже рішення містить ознаки немайнового.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
При вказаних обставина, суд приходить до висновку про відсутність порушень з боку відповідача, оскільки державним виконавцем при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження дотримано вимоги Закону України «Про виконавче провадження», тому у задоволенні адміністративного позову необхідно відмовити.
Відповідно до статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Керуючись статтями 241,243,244-246,250,287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області (вул. Кирпоноса, 28, м. Чернігів, 14000, ЄДРПОУ 39558413) на користь Державного бюджету України судові витрати у сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішенння.
Суддяпідпис ОСОБА_5
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Заяць
Повний текст рішення складений 27.12.2017.