Рішення № 71262547, 20.12.2017, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2017
Номер справи
823/1841/17
Номер документу
71262547
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2017 року справа № 823/1841/17

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Паламаря П.Г.,

суддів: Гайдаш В.А. та Тимошенко В.П.,

за участю секретаря: Дудки Г.О.,

представника позивача ОСОБА_1П.(за довіреністю),

представника відповідача ОСОБА_2А.(за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства Черкасиавтотранс до начальника управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_3, Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування рішень

ВСТАНОВИВ:

17.11.2017 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулось ПрАТ Черкасиавтотранс (далі - позивач) з адміністративним позовом, в якому просить:

-скасувати постанову СА № 026349 від 17.10.2017;

-скасувати постанову СА № 026429 від 14.11.2017;

-скасувати постанову СА № 026430 від 14.11.2017.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 24.11.2017 залучено у адміністративну справу, в якості другого відповідача - Державну службу України з безпеки на транспорті та у відповідності до ст. 24 КАС України утворено колегію суддів для розгляду справи.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, представник позивача зазначає, що оскаржувані постанови складені з грубими порушеннями установленої процедури здійснення заходу державного нагляду, передбаченої Законом України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Крім цього зазначено, що на підставі ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт, в частині інших обовязкових документів водія, які передбачені законодавством України, в жодному випадку не можна застосовувати у наведених обставинах до позивача штрафні санкції за наявності на момент перевірки у водіїв інших дозвільних, реєстраційних та маршрутних документів, оскільки індивідуальна контрольна книжка водія є виключно робочим документом для обліку робочого часу та часу відпочинку водія, яка не входить до переліку реєстраційних, дозвільних та маршрутних документів водія автотранспортного підприємства. В даному випадку автобуси ПрАТ «Черкасиавтотранс», які були перевірені уповноваженими особами відповідача використовуються виключно на міських та приміських автобусних маршрутах міста Черкаси № 26 та № 120 протяжністю до 50 км, що виключає обовязок облаштування діючого та повіреного тахографа, чи ведення індивідуальної контрольної книжки водія. Позивач також зазначав, що перевіряючим інспектором порушено Постанову Кабінету Міністрів Україні від 20.05.2013 № 422, що затверджує Порядок зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та їх територіальних органів.

Представник позивача в судовому засіданні, позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача щодо задоволення адміністративного позову заперечив в повному обсязі. В наданому запереченні зазначив, що рейдові перевірки міських автобусів, що належать позивачеві здійснювались у повній відповідності до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності відповідних наказів про затвердження щотижневих графіків проведення рейдових перевірок, графіків перевірок, направлень на перевірки, службових посвідчень. Відповідач зазначає, що в даному випадку здійснювалось регулярне пасажирське перевезення на міському автобусному маршруті протяжністю менше 50 км і обладнання тахографом не передбачене, а тому водій, що керує транспортним засобом, який не обладнаний тахографом, має вести індивідуальну контрольну книжку водія, згідно з п. 6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту і звязку України від 07.06.2010 № 340.

У судовому засіданні представник відповідача просив суд відмовити у задоволенні позову повністю.

Заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

ПрАТ «Черкасиавтотранс» зареєстровано 17.10.1994, ідентифікаційний код 03115376 за видом діяльності КВЕД 45.20 «технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів», 46.90 «неспеціалізована оптова торгівля», 49.31 основний «пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення» місцезнаходження: 18018, Черкаська область, Черкаський район, м. Черкаси, вул. Сурікова, 8.

17 квітня 2012 року ПАТ «Черкасиавтотранс» видано ліцензію Серія АД № 033721 на надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом; дозволений вид робіт: внутрішні перевезення пасажирів автобусами; строк діїі ліцензції: не обмежений.

28.08.2017 о 16 год. 50 хв. під час проведення рейдової перевірки, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області на автодорозі за адресою: м. Черкаси, вул. В. Ложнікова, 52, зупинено автобус маршруту № 120 «Черкаси-Єлизаветівка», марки ПАЗ, д.н.з. НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_4 Зазначений транспортний засіб, згідно свідоцтва про державну реєстрацію САК № 638864 належить ПАТ «Черкасиавтотранс».

За результатами перевірки складено акт від 28.08.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в якому встановлено: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт, а саме: без полісу обовязкового особистого трахування від нещасних випадків на транспорті та без оформлення індивідуальної контрольної книжки водія, чим порушено вимоги Закону та наказ № 340.

17.10.2017 начальником управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_3 винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 026349, згідно якої за порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» постановлено стягнути з ПАТ «Черкасиавтотранс» адміністративно-господарський штраф в сумі 1700,00 грн.

22.09.2017 о 12 год. 15 хв. під час проведення рейдової перевірки, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області на автодорозі за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянській, 166/1 зупинено автобус маршруту № 26 «обласна лікарня - автовокзал», марки ПАЗ, д.н.з. НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_5 Зазначений транспортний засіб, згідно свідоцтва про державну реєстрацію САК № 638591 належить ПАТ «Черкасиавтотранс».

За результатами перевірки складено акт від 22.09.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в якому встановлено: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт, а саме: без оформлення індивідуальної контрольної книжки водія, чим порушено вимоги Закону та наказ № 340.

14.11.2017 начальником управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_3 винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 026430, згідно якої за порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» постановлено стягнути з ПАТ «Черкасиавтотранс» адміністративно-господарський штраф в сумі 1700,00 грн.

27.09.2017 о 10 год. 20 хв. під час проведення рейдової перевірки, посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області на автодорозі за адресою: м. Черкаси, вул. Менделєєва, 2, зупинено автобус маршруту № 26, марки ПАЗ, д.н.з. НОМЕР_3, під керуванням водія ОСОБА_6 Зазначений транспортний засіб, згідно свідоцтва про державну реєстрацію САК № 638594 належить ПАТ «Черкасиавтотранс».

За результатами перевірки складено акт від 27.09.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в якому встановлено: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт, а саме: без оформлення індивідуальної контрольної книжки водія, чим порушено вимоги Закону та наказ № 340.

14.11.2017 начальником управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_3 винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 026429, згідно якої за порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» постановлено стягнути з ПАТ «Черкасиавтотранс» адміністративно-господарський штраф в сумі 1700,00 грн.

Не погоджуючись з постановами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області представник позивача оскаржив їх до суду.

Обгрунтовуючи протиправність дій відповідача у спірних правовідносинах ПрАТ «Черкасиавтотранс» посилається, зокрема, на порушення субєктом владних повноважень порядку проведення перевірок щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт.

При цьому суд зазначає наступне.

Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, регулювалася Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 (далі - Порядок №1567).

Відповідно до п. 3 Порядку №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління. При цьому згідно п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 №592 Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті правонаступником майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, що ліквідується, є Державна служба з безпеки на транспорті.

Пунктом 4 Порядку №1567 визначено, що державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Згідно з п. 13 Порядку №1567 графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується наказом Укртрансінспекції або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.

Щотижневий графік складається з урахуванням проведення рейдових перевірок не частіше ніж один раз на квартал.

Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту (п.14 Порядку №1567).

Згідно з абз. 2 п. 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки суб'єкта господарювання перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Відповідно до п. 16 Порядку №1567 рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи. Під час проведення такої перевірки можливе застосування спеціалізованих автомобілів, на яких розміщений напис "Укртрансінспекція", та використання спеціального обладнання, призначеного для перевірки дотримання водіями Європейської угоди, здійснення габаритно-вагового контролю.

Рейдова перевірка проводиться із зупиненням транспортних засобів або без їх зупинення (п. 17 Порядку №1567).

Під час судового розгляду справи судом встановлено, що 22.09.2017, 27.09.2017 та 28.08.2017 уповноваженими особами відповідача були проведені рейдові перевірки транспортних засобів ПАЗ, д.н.з. НОМЕР_4, ПАЗ, д.н.з. НОМЕР_5 та ПАЗ, д.н.з. НОМЕР_6 що належать ПАТ «Черкасиавтотранс».

В матеріалах адміністративної справи наявні належним чином засвідчені:

-наказ Укртрансбезпеки від 21.09.2017 № 925 «Про затвердження щотижневого графіку проведення рейдових перевірок», яким затверджено графік проведення рейдових перевірок територіальними органами Укртрансбезпеки у період з 25.09.2017 по 01.10.2017;

-направлення на перевірку № 029127 від 25.09.2017, видане головним спеціалістам ОСОБА_7 та ОСОБА_8 для проведення з 25.09.2017 по 29.09.2017 рейдової перевірки дотримання вимог Закону України Про автомобільний транспорт, КУпАП, в м. Черкаси, радіус 10 км. з центром АС-2;

-наказ Укртрансбезпеки від 14.09.2017 № 911 «Про затвердження щотижневого графіку проведення рейдових перевірок», яким затверджено графік проведення рейдових перевірок територіальними органами Укртрансбезпеки у період з 18.09.2017 по 24.09.2017;

-направлення на перевірку № 029126 від 19.09.2017, видане головним спеціалістам ОСОБА_8,ОСОБА_9 та ОСОБА_10 для проведення з 19.09.2017 по 22.09.2017 рейдової перевірки дотримання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», КУпАП, в м. Черкаси, радіус 10 км з центром АС-1, та 10 км. з центром АС-3.

-наказ Укртрансбезпеки від 23.08.2017 № 826 «Про затвердження щотижневого графіку проведення рейдових перевірок», яким затверджено графік проведення рейдових перевірок територіальними органами Укртрансбезпеки у період з 28.08.2017 по 03.09.2017;

-направлення на перевірку № 029097 від 28.08.2017, видане головним спеціалістам ОСОБА_8,ОСОБА_9, ОСОБА_11 та ОСОБА_10 для проведення з 28.08.2017 по 01.09.2017 рейдової перевірки дотримання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», КУпАП, в м. Черкаси, радіус 10 км з центром АС-1, 10 км. з центром АС-3; в м. Сміла, радіус 10 км з центром АС-2, АС-3; 3км. м. Канів радіус 20 км. з центром АС «Авто-Віка», 34 км. а/с Р-09 «Довжик», а/с Київ-Знамянка 198 км.

За наслідками здійснення заходів, складено акти проведення рейдових перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом від 28.08.2017, 22.09.2017, 27.09.2017.

Дослідження матеріалів наявних у справі, а також аналіз положень чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, дає суду підстави зробити висновок про відсутність зі сторони службових осіб управління Укртрансбезпеки у Черкаській області порушень Порядку № 1567 під час проведення рейдових перевірок позивача, які були проведені в дані періоди.

Суд вважає також безпідставними посилання представника позивача на порушення відповідачем вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", оскільки зазначений Закон визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності при здійсненні планових та позапланових заходів.

Суд наголошує, що рейдова перевірка передбачає перевірку не конкретного автоперевізника, а проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших обєктах, що використовуються субєктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту із зупиненням транспортного засобу, чи без зупинення.

Згідно вищезгаданих наказів Укртрансбезпеки та направлень на перевірку посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Черкаській області проведено рейдові перевірки транспортних засобів перевізників на визначених ділянках автодороги, що також спростовує доводи позивача відносно порушення процедури проведення перевірок.

Щодо порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, суд зазначає наступне.

Статтею 48 Закону України від 05.04.2001 № 2344-III «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;

для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка чи довідка, на підставі якої надається пільга).

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що 04.10.2013 між позивачем та Черкаською РДА укладено договір на перевезення пасажирів автомобільним транспортом по маршруту №120 «Черкаси - Єлизаветівка» (приміський маршрут). У відповідності до п. 1 вказаного договору, перевізник зобовязується надати транспортні послуги населенню на умовах передбачених договором, в період з 04.10.2013 по 16.09.2018. Загальна довжина маршруту в одному напрямку складає 36 км. За вказаним автобусним маршрутом закріплено конкретні автобуси.

Судом також встановлено, що 03.11.2015 між позивачем та Черкаською міською радою укладено договір № 12 на перевезення пасажирів автомобільним транспортом по маршруту № 26 «Автовокзал - Обласна лікарня». У відповідності до п. 1 вказаного договору, перевізник зобовязується надати транспортні послуги населенню на умовах передбачених договором, в період з 03.11.2015 по 03.11.2017.

У відповідності паспорту міського автобусного маршруту загального користування №26 «новий автовокзал - обласна лікарня» автобуси позивача здійснюють перевезення пасажирів по міському маршруті загальною протяжністю 11,25 км (в одному напрямку) по вулицях Вернигори, Смілянська, пр-т Хіміків, вул. Сурікова. За вказаним автобусним маршрутом закріплено автобуси.

Вказані автобуси, пройшли обовязкову перевірку технічного стану транспортного засобу, про що свідчать протоколи ТОВ «Автотранслогістика» від 10.07.2017 № 00151-01011-17 (ПАЗ д.н.з. НОМЕР_5); від 07.07.2017 № 00151-00995-17 (ПАЗ д.н.з. НОМЕР_4); від 05.07.2017 № 00151-00970-17 (ПАЗ д.н.з. НОМЕР_6) є ліцензійні картки і поліси обовязкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Відповідно до п. 1.2. Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту і звязку України від 07.06.2010 N 340 (далі Положення), це Положення встановлює особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (далі - водії) та порядок його обліку.

Вимоги цього Положення поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами (далі - ТЗ) (п. 1.3 Положення).

Відповідно до п. 6.1 Положення автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

Облік робочого часу водіїв здійснюється на основі табеля обліку використання робочого часу. Перевізник, який використовує водіїв за наймом, щомісяця складає графік змінності водіїв, веде відомість обліку робочого часу та відпочинку водія (додаток 2), у якій щодо кожної робочої зміни зазначаються планові та фактичні дані щодо маршруту, початок та кінець робочої зміни (п. 6.2 Положення).

Пункт 6.3. Положення визначає, що водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія (додаток 3).

З урахуванням того, що норми передбачені пунктами 6.1 та 6.3 Положення стосуються автобусів, що здійснюють пасажирські перевезення на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, водії, які керують автобусами, що використовуються для регулярних пасажирських перевезень на міських та приміських автобусних маршрутах до 50 км. не повинні вести індивідуальні контрольні книжки водія відповідно до вимог Положення.

У даному випадку автобуси ПАТ «Черкасиавтотранс» використовуються виключно на міських та приміських автобусних маршрутах протяжністю до 50 км, що виключає обовязок облаштування діючого та повіреного тахографа, чи ведення індивідуальної контрольної книжки водія.

Суд також зазначає, що у відповідності до п. «а» ч. 1 ст. 10 Конвенції Міжнародної організації праці 1979 року № 153 про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті (ратифікованої Україною у 2008 році) компетентні власті чи органи в кожній країні передбачають ведення індивідуальної контрольної книжки та визначають умови її видачі, її зміст і спосіб її заповнення водіями.

Згідно ч. 3 ст. 10 даної Конвенції традиційні засоби контролю, зазначені в пунктах 1 та 2 цієї статті, якщо це потрібно для деяких категорій транспорту, заміняються або доповнюються, наскільки це можливо, сучасними засобами, такими, наприклад, як тахографи згідно з правилами установленими компетентними властями чи органами в кожній країні.

Частино. 2 ст. 10 Конвенції проголошено, що кожен роботодавець зобовязаний веде відповідно до зразка, затвердженого компетентними властями чи органами в кожній країні, відомість із зазначеною в ній кількістю годин роботи й відпочинку кожного водія, який працює в нього.

Приписи п. «а» ч. 1 ст. 10 вказаної Конвенції, на думку суду, є універсальними для будь - якого транспортного засобу, на якому використовується наймана праця водія.

Судом зясовано, що ПрАТ «Черкасиавтотранс» для обліку робочого часу і часу відпочинку водія застосовує електронний вимірювальний пристрій DTCO 1381, який включає в себе функцію тахографа.

Тобто, роботодавець виконує обовязки та веде облік робочого часу водіїв, що також вбачається з табелю.

В той же час, суд зазначає, що оскільки Положення № 340 виключає в даному випадку, обовязок облаштування діючого та повіреного тахографа чи ведення індивідуальної контрольної книжки водія, і враховуючи що позивачем виконано приписи Конвенції № 153, тому адміністративний позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У відповідності до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову начальника управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_3 СА № 026349 від 17.10.2017.

Визнати протиправною та скасувати постанову начальника управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_3 СА № 026429 від 14.11.2017.

Визнати протиправною та скасувати постанову начальника управління Укртрансбезпеки у Черкаській області ОСОБА_3 СА № 026430 від 14.11.2017.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845) на користь Приватного акціонерного товариства Черкасиавтотранс(код ЄДРПОУ 03115376) судовий збір в сумі 1600 грн. (одна тисяча шістсот) грн.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя П.Г. Паламар

Судді В.А. Гайдаш

ОСОБА_12

Повний текст рішення виготовлено 26.12.2017