8.1 ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення ії недоліків та відкриття провадження у справі
26 грудня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/1864/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 (просп. Гвардійський, 16/28, м.Сєвєродонецьк, Луганська область) до Головного управління ДФС у Луганській області (вул.Енергетиків, 72, м.Сєвєродонецьк, Луганська область) про визнання протиправною та скасування вимоги від 17.11.2017 № Ф-6661-17,-
ВСТАНОВИВ:
07 грудня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області, відповідно до якого позивач просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу від 17.11.2017 № Ф-6661-17 про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 8921,00 грн.
Ухвалою суду від 08.12.2017 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги від 17.11.2017 № Ф-6661-17,- залишено без руху.
Надано позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 (п’ять) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору в сумі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень).
Вищевказану ухвалу суду отримано позивачем 14.12.2017, як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
21 грудня 2017 року позивачем через канцелярію суду, у строк встановлений судом, засобами поштового зв’язку усунуто недоліки позовної заяви, шляхом надання квитанції про сплату судового збору у сумі 640,00 грн.
В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ним 01.12.2017 отримано вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-6661-17 від 17.11.2017, яка складена Головним управлінням ДФС у Луганській області. На думку позивача, вказана вимога винесена без жодної законної підстави і підлягає скасуванню з огляду на таке.
Законодавець визначив спосіб звільнення платників єдиного внеску від виконання своїх обов'язків, що передбачені статтею 6 ЗУ № 2464, зокрема, подання платником єдиного внеску заяви, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
З аналізу приписів абзацу першого статті 9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" ЗУ №2464 вбачається, що звільнення платника єдиного внеску від виконання своїх обов'язків, передбачених статтею 6 Закону, пов'язується лише з необхідністю подання до податкового органу відповідної заяви, яка у даному випадку була подана позивачем 15.06.2016, а тому, на думку позивача, ним виконані вимоги ЗУ № 2464, які є підставою для звільнення.
Водночас, Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введене в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України" та розпочате проведення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей., яка триває до теперішнього часу.
Позивач вважає, що стягнення єдиного внеску відповідно до ЗУ №2464 шляхом пред'явлення вимоги взагалі не може бути здійснено оскільки відповідно до ст. 9-4 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" ЗУ №2464 заява платника єдиного внеску подається ним до органу доходів і зборів не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції. У зв'язку з цим, процедура розгляду такого питання може розпочатися лише після спливу передбаченого законом місячного терміну після закінчення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей, яка наразі триває.
На думку позивача, до закінчення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей стягнення єдиного внеску і застосування штрафних санкцій є передчасним і незаконним, а отже вимога № 6661-17 від 17.11.2017 видана явно передчасно та є незаконною і з цих підстав підлягає скасуванню.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв’язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.
При цьому зазначаю, що у відповідності до пункту 11 частини п’ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 (просп. Гвардійський, 16/28, м.Сєвєродонецьк, Луганська область) до Головного управління ДФС у Луганській області (вул.Енергетиків, 72, м.Сєвєродонецьк, Луганська область) про визнання протиправною та скасування вимоги від 17.11.2017 № Ф-6661-17.
Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 18 січня 2018 року на 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Позивачу надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях для огляду у судовому засіданні.
У разі заперечень відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження – встановити строк для подання відповідної заяви протягом трьох днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження.
Відповідачу протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; надіслати позивачу – копію відзиву та доданих до нього документів.
Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом трьох днів з дня отримання відзиву на позовну заяву.
Справа розглядатиметься суддею Петросян К.Є. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
СуддяОСОБА_2