
Справа № 127/24655/17
Провадження № 3/127/7476/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2017 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С.Ю., при секретарі Гнасько Н.О., за участю прокурора Марченкова Д., розглянувши адміністративні матеріали та протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, які надійшли з УЗЕ у Вінницькій області ДЗЕ Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до витягу з наказу №72 о/с-17 від 24 квітня 2017 року ОСОБА_1 було перепризначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Вінницької установи виконання покарань Державного департаменту України з питань виконання покарань у Вінницькій області (№1), де він працює з 2011 року.
ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб»єктом відповідальності за правопорушення, пов»язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов»язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Вимогами частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов»язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Крім того, ОСОБА_1 був особисто ознайомлений щодо обов»язку заповнення електронних декларацій, про що свідчить його особистий підпис про ознайомлення з Законом України «Про запобігання корупції». Він зобов»язаний був до 01 травня 2017 року подати щорічну декларацію суб»єкта декларування, а саме, декларацію, що охоплює попередній рік – 2016. Однак, в ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію 06 вересня 2017 року.
В судовому засіданні прокурор Марченков Д. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення підтримав, зазначивши що в діях ОСОБА_1 вбачається наявність ознак корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав, суду пояснив, що в березні-квітні 2017 року він заповнив декларацію і відправив її до Єдиного державного реєстру декларацій. Наявність поданої декларації в реєстрі не перевіряв, так як був впевнений, що декларація була подана. Однак, в серпні 2017 року йому стало відомо, що його щорічна декларація відсутня на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції. Тому 06 вересня 2017 року він повторно подав декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд находить, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2016 рік.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, будучи молодшим інспектором відділу режиму і охорони Вінницької установи виконання покарань (№1), відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб»єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігяння корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подав декларацію за 2016 рік 06 вересня 2017 року, тобто несвоєчасно та без поважних причин, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов»язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у підпункті «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 5-1 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов’язаний був до 1 травня 2017 року подати щорічну декларацію суб'єкта декларування, а саме декларацію, що охоплює попередній 2016 рік. Однак, в ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/search), встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію 06 вересня 2017 року.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновками експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
У відповідності до вимогст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Оцінивши всі представлені суду докази по справі, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 встановлено склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який визнав свою вину, щиро розкаявся, раніше до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувався. Обставин, що обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 320 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 33, ч. 1 ст. 172-6, ст. 252, ст. 283 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п"ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 320 (триста двадцять) гривень судового збору на користь держави.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.
Суддя: