Постанова № 71252085, 14.12.2017, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
14.12.2017
Номер справи
161/8584/17
Номер документу
71252085
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/8584/17

Провадження № 2-а/161/759/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2017 року м.Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області

В складі :

головуючого судді Івасюти Л.В.

при секретарі Маковецькій Т.М.

з участю представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Борсук С.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до заступника начальника Волинської митниці Державної фіскальної служби України Германа Василя Миколайовича , Волинської митниці Державної фіскальної служби України, про визнання нечинною постанови у справі про порушення митних правил №1354/20500/17 від 17.05.2017р.,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 позов мотивує тим, що 17 травня 2017 року заступником начальника Волинської митниці Державної фіскальної служби України (надалі- ДФС) Германом В.М. винесено постанову про визнання його (директора ТзОВ «Жасмін Лінжері») винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ст.485 Митного кодексу України та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 (трьохсот) відсотків несплаченої суми митних платежів, що становить 71742,81 грн. При винесенні постанови відповідач покликався на акт документальної планової виїзної перевірки дотримання ТзОВ «Жасмін Лінжері» вимог законодавства з питань державної митної справи за період 01.01.2013 року по 30.09.2016 року, задокументованої актом ГУ ДФС у Волинській області від 21.02.2017 року №345/03-20-14-06-08/38181266 «Про результати документальної планової перевірки ТзОВ «Жасмін Лінжері» дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи за період з 01.01.2013 по 30.09.2016». За змістом акту нібито ТзОВ «Жасмін Лінжері» здійснювало неповне декларування витрат на транспортування імпортованих товарів, а саме: не враховувало вартість транспортних витрат, які необхідні для визначення митної вартості товарів. Загальна сума транспортних витрат не включених до митної вартості ввезених товарів в режимі ІМ40, за період з 01.01.2014 року 30.09.2016 року складає 99941,36 грн. Про вчинення ним порушень митних правил та складання протоколу йому нічого не відомо. Із оскаржуваної постанови не зрозуміло яким конкретно інспектором, де та коли складено протокол про порушення ним митних правил. Грубі порушення при здійсненні провадження у справі про порушення митних правил позбавили його права на захист. Про дату, час та місце розгляду справи його не було повідомлено про те, що 17.05.2017 року буде справа про порушення митних правил йому нічого не відомо. Зазначене свідчить про порушення його прав та про необ'єктивність провадження у справі про порушення митних правил та необ'єктивність її розгляду. У постанові вказано, що відповідач, розглянувши матеріали адміністративного правопорушення за ч.3 ст. 470 МК України «недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів призначення, видача їх без дозволу органу доходів і зборів або втрата» визнав винним та притягнув його до відповідальності за ст.485 МК України «дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів».

Посилаючись на вищенаведене, позивач просить суд визнати протиправною та скасувати вищевказану постанову про порушення ним, ОСОБА_3, митних правил.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з наведених у ньому мотивів, просив його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував щодо задоволення позову, подавши суду письмове заперечення.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, 17 травня 2017 року заступником начальника Волинської митниці ДФС Германом В.М. винесено постанову про визнання директора ТзОВ «Жасмін Лінжері» ОСОБА_3 винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ст.485 Митного кодексу України та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 (трьохсот) відсотків несплаченої суми митних платежів, що становить 71742,81 грн.

Як встановлено судом, при винесенні даної постанови відповідач посилався на акт документальної планової виїзної перевірки дотримання ТзОВ «Жасмін Лінжері» вимог законодавства з питань державної митної справи за період 01.01.2013 року по 30.09.2016 року, задокументованої актом ГУ ДФС у Волинській області від 21.02.2017 року №345/03-20-14-06-08/38181266 «Про результати документальної планової перевірки ТзОВ «Жасмін Лінжері» дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи за період з 01.01.2013 по 30.09.2016.

З матеріалів справи вбачається, що в період з 01.01.2013 по 30.09.2016рр. ТзОВ «Жасмін Лінжері» на Волинській митниці Міндоходів (ДФС) було здійснено 65 митних оформлень по МД типу ІМ.40, а саме: на товари текстильні матеріали та фурнітуру для пошиву жіночої білизни, що надійшли на адресу ТзОВ «Жасмін Лінжері» від компаній, а саме: СООО «Компания Вишнев» 220075, г.Минск, ул.Промышленная, 21/1, помещение 1, кабинет 2, Беларусь.

За результатами документальної планової виїзної перевірки дотримання

ТзОВ «Жасмін Лінжері» вимог законодавства з питань державної митної справи, за період 01.01.2013 по 30.09.2016рр., задокументованої актом ГУ ДФС у Волинській області від 21.02.2017р. №345/03-20-14-06-08/38181266 «Про результати документальної планової перевірки ТзОВ «Жасмін Лінжері» дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, за період з 01.01.2013 по 30.09.2016рр. (листи ГУ ДФС у Волинській області від 27.02.2017 № 1357/10/03-20-14-06-10 та 23.03.2017 № 2106/10/03-20-14-08-10) встановлені порушення п.1 ст. 49. п. 2 ч. 2 ст. 52, пп. 5 п. 10 ст. 58, п.1 ст. 257, п.1 ст. 295 Митного кодексу України від 13.03.2012р. №4495-Vl, із змінами та доповненнями, п.1 ст.3 Закону України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України, відповідно до статті XІІ Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» від 28.12.2014 №73-VIIІ (із змінами та доповненнями), п.190.1 ст. 190 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, які виявились у неповному декларуванні витрат на транспортування імпортованих товарів, а саме: не врахована вартість транспортних витрат, які необхідні для визначення митної вартості товарів за наведеними вище митними деклараціями. Загальна сума транспортних витрат, не включена до митної вартості ввезених товарів в режимі ІМ40, за період з 01.01.2014 по 30.09.2016рр. становить 99 941,36 грн. Встановлені порушення призвели до заниження податкових зобов'язань по сплаті митних платежів на загальну суму 23914,27 грн., в т.ч. ввізне мито - 2552,92 грн., додатковий збір - 1352,80 грн., податок на додану вартість при ввезенні на митну територію України 20 008,55 грн.

Як слідує змісту ст. 36 Податкового кодексу України, обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи є податковим обов'язком платника податку. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків.

Відповідно до наказу ТзОВ «Жасмін Лінжері» від 09.04.2012 року №1-К керівником ТзОВ «Жасмін Лінжері» є ОСОБА_3, який обіймає посаду директора вказаного товариства.

Судом встановлено, що внаслідок дій ОСОБА_3, директора ТзОВ «Жасмін Лінжері», до митного оформлення на Волинській митниці Міндоходів (ДФС) було надано неправдиві відомості в частині фактичної вартості транспортно-експедиційних послуг до митного кордону України, а саме: не врахована вартість транспортних витрат, які необхідні для визначення митної вартості товарів, що спричинило несплату ТзОВ «Жасмін Лінжері» до державного бюджету України митних платежів в сумі 23 914,27 грн., чим вчинено правопорушення, передбачене ст. 485 Митного кодексу України.

По даному факту посадовою особою Волинської митниці ДФС 20.04.2017 року було складено протокол про порушення митних правил № 1354/20500/17 У відповідності п.1.ч.І ст.491 МК України підставою для порушення справи про порушення митних правил було безпосереднє виявлення посадовими особами митного органу порушення митних правил.

Як встановлено судом, розгляд справи по даному факту відбувся 17.05.2017 року. У відповідності до ст. 523 МК України, заступником начальника митниці Германом В.М. розглянуто матеріали справи про порушення митних правил № 1354/20500/17.

Суд вважає, що вчинення правопорушення в справі про порушення митних правил №1354/20500/17, передбаченого ст.485 Митного кодексу України позивачем повністю доведено матеріалами справи, а саме, протоколом про порушення митних правил, результатами документальної планової виїзної перевірки дотримання ТзОВ «Жасмін Лінжері» вимог законодавства з питань державної митної справи за період 01.01.2013 по 30.09.2016, задокументованої актом ГУ ДФС у Волинській області від 21.02.2017р. № 345/03-20-14-06-08/38181266 «Про результати документальної планової перевірки ТзОВ «Жасмін Лінжері» дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи за період з 01.01.2013 по 30.09.2016рр., іншими документами.

Як вбачається з матеріалів справи, посадовими особами митниці під час проведення перевірки неодноразово скеровувались виклики ОСОБА_3 з метою складання протоколу про порушення митних правил. Так, в матеріалах справи про порушення митних правил наявні копії відповідних викликів: від 06.04.2017 № ФОП-452/20/03-70-20-01 ( за адресою реєстрації проживання), від 06.04.2017 № ФОП-451/20/03-70-20-01 (за адресою реєстрації підприємства), повторні від 13.04.2017 № ФОП- 536/20/03-70-20-01 (за адресою реєстрації проживання), від 13.04.2017 № ФОП- 535/20/03-70-20-01 (за адресою реєстрації підприємства). Другий примірник протоколу про ПМП № 1354/20500/17, скерований ОСОБА_3 листом від 20.04.2017 № ФОП-695/20/03-70-20-01 за наявною на митниці адресою, за адресою реєстрації проживання ОСОБА_3 та листом від 20.04.2017 № ФОП-694/20/03-70-20-01 за адресою реєстрації підприємтсва ТзОВ «Жасмін Лінжері».

А отже, посилання позивача на те, що він не був повідомлений про дату та час розгляду справи, суд вважає необґрунтованим.

Згідно з ст.459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Як слідує із змісту п.43 ст. 4 МК України, посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.

Судом встановлено, що під час винесення постанови відносно позивача відповідачем на 1 аркуші вступної частини постанови було допущено механічну помилку щодо номеру статті МК України. Однак, резолютивна частина постанови містить вірні відомості щодо визнання ОСОБА_3 винним у вчиненні митного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України.

Відповідно ч 2. ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

При цьому відповідно до ч. 1 цієї ж статті кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається.

Позивачем не доведено відсутності самого факту правопорушення з його сторони.

Як вбачається з матеріалів справи, посадовою особою Державної фіскальної служби України встановлено вину ОСОБА_3, що в діях останнього є склад проступку, за який законом передбачена адміністративна відповідальність, при винесенні постанови враховано майновий стан позивача, обтяжуючих та пом'якшуючих обставин не встановлено, досліджено письмові докази, та винесено постанову про накладення адмінстягнення відносно ОСОБА_3 у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, що становить 71742,81грн.

Законність та обґрунтованість винесення оскаржуваної постанови перевірено, порядок притягнення особи до адміністративної відповідальності дотримано, а тому підстав для визнання її незаконною суд не вбачає.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що оскаржувана постанова є законною та обґрунтованою, в зв'язку з чим позов до задоволення не підлягає.

Керуючись ст.ст. 7, 71, 159-163 КАС України, ст.ст. 264, 459, 485, 467 МК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову ОСОБА_3 до заступника начальника Волинської митниці Державної фіскальної служби України Германа Василя Миколайовича, Волинської митниці Державної фіскальної служби України, про визнання нечинною постанови у справі порушення митних правил №1354/20500/17 від 17.05.2017р.- відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови .

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду Л.В.Івасюта