Ухвала суду № 71241603, 14.12.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.12.2017
Номер справи
826/22587/15
Номер документу
71241603
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

14 грудня 2017 року м. Київ № 826/22587/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши адміністративну справу та заяву про заміну сторони виконавчого провадження в письмовому провадженні

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Алігол"

до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління

Державної фіскальної служби у місті Києві

третя особа Державна фіскальна служба України

про зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Алігол" звернулося до Державної податкової інспекції у Голосіївському райноні Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправною бездіяльність ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо не внесення інформації до електронної системи адміністрування ПДВ про збільшення розміру суми податкового кредиту ТОВ «АЛІГОЛ» у липні 2015 року на суму 11242033,0 грн.; зобов'язати Відповідача - суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві, внести до системи електронного адміністрування ПДВ на електронний рахунок ТОВ «АЛІГОЛ» № 37514000144692 суму від'ємного значення зобов'язань з податку на додану вартість, в розмірі 11 242 033,00 грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Алігол" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.03.2016 по справі № 826/22587/15 позовні вимоги задоволено у повному обсязі:

1) визнано протиправною бездіяльність Відповідача щодо невнесення інформації до електронної системи адміністрування ПДВ про збільшення розміру суми податкового кредиту Позивача у липні 2015 року на суму 11 242 033,00 грн.;

2) зобов'язано Відповідача внести зміни до електронної системи адміністрування ПДВ на електронний рахунок Позивача № 37514000144692 суму від'ємного значення зобов'язань з ПДВ в розмірі 11 242 033,00 грн.

Київський апеляційний адміністративний суд постановив ухвалу від 26.05.2016, якою апеляційну скаргу Відповідача залишив без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.03.2016-без змін.

21.07.2016 до Відповідачу надійшла постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа від 29.06.2016 № 826/22587/15, виданого Окружним адміністративним судом м. Києва з вимогою про виконання судового рішення у частині зобов'язання Відповідача внести до електронної системи адміністрування ПДВ на електронний рахунок Позивача № 37514000144692 суму від'ємного значення зобов'язань з ПДВ в розмірі 11 242 033,00 грн.

Відповідач листами від 02.08.2016 № 1227/10/26-50-12-02 та від 04.11.2016 №5641/9/26-50-12-02 повідомив Державну виконавчу службу Головного територіального управління юстиції у м. Києві про неможливість виконання рішення суду у зв'язку з відсутністю на територіальному рівні державної податкової інспекції технічної можливості та функції щодо організації функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість, оскільки реєстраційна сума з податку на додану вартість обчислюється автоматично за формулою на рівні ДФС для кожного платника податку у разі зміни значення будь-якого з показників формули.

Листом від 16.02.2017 № 2357/10/26-50-10 Боржник повідомив стягувача, що вибув з виконавчого провадження з 01.01.2017 року з огляду на те, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797 до Податкового кодексу (далі - ПК) внесено зміни в частині повноважень державних податкових інспекцій і правонаступником його функцій і повноважень з виконання судового рішення є ДФС України.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797 до Податкового кодексу (далі - ПК) внесено зміни в частині зміни повноважень державних податкових інспекцій, які набрали чинності 1 січня 2017 року.

Згідно з пунктом 41.3 статті 41 ПК встановлено, що повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.

Підпунктом 21.1.1. пункту 21.1 статті 21 ПК до зобов'язань контролюючих органів віднесено обов'язок дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.

Статтею 19і ПК закріплено функції контролюючих органів.

Пунктом 19і. 1 цієї статті ПК встановлено, що контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу:

19і.1.1. здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків;

19і.1.6. здійснюють контроль за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість;

19'.1.27. забезпечують розвиток, впровадження та технічне супроводження інформаційно-телекомунікаційних систем і технологій, автоматизацію процедур, зокрема, контроль за повнотою та правильністю виконання митних формальностей, організовують впровадження електронних сервісів для суб'єктів господарювання;

19і.1.41. організовує інформаційно-аналітичне забезпечення та організовує автоматизацію процесів адміністрування контролюючими органами.

Статтею 193 ПК закріплено функції державних податкових інспекцій, до яких віднесено повноваження щодо сервісного обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.

Статтю 20 «Права контролюючих органів» ПК доповнено пунктом 20.2 в якому встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Повноваження щодо прийняття рішень про реєстрацію сум податку на додану вартість з прийняттям Закону № 1797 сконцентровано на рівні ДФС України.

Частиною першою статті 2 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» (далі - Закон № 3166) встановлено, що діяльність міністерств та інших центральних органів виконавчої влади ґрунтується на принципах верховенства права, забезпечення дотримання прав і свобод людини і громадянина, безперервності, законності, забезпечення єдності державної політики, відкритості та прозорості, відповідальності.

Статтею 3 Закону № 3166 передбачено, що організація, повноваження і порядок діяльності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади визначаються Конституцією України, цим та іншими законами України.

Положення про міністерства, інші центральні органи виконавчої влади затверджує Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 Положення про Державну фіскальну службу України, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 236 встановлено, що ДФС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Вибуття сторони виконавчого провадження ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві відбулось шляхом позбавлення усіх прав та обов'язків на внесення відомостей до електронної системи адміністрування ПДВ в силу ухвалення закону про зміни до Податкового кодексу України.

Правонаступництво ДФС України настало в результаті прийняття змін до статей 19 і 20 ПК України щодо концентрації повноважень на рівні ДФС України

Статтею 55 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Відповідно до ч. 1 ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи може змінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно ч. 5 ст. 8 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку про можливе замінити сторону виконавчого провадження .

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 160, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Алігол" про заміну сторони виконавчого провадження.

2. Змінити ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві, як сторону виконавчого провадження постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.03.2016 у справі №826/22587/15 її правонаступником Державною фіскальною службою України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Федорчук А.Б.