Постанова № 7123808, 08.12.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2009
Номер справи
2а-5637/09/2370
Номер документу
7123808
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

Іменем України

04 грудня 2009 року Справа № 2а-5637/09/2370

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Мишенка В.В.,

при секретарі Дубовій Ю.С.,

за участю: представника позивача Тікунова В.В. - за довіреністю, відповідача ОСОБА_2 - особисто, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу за договором оренди земельної ділянки,

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду Золотоніська обєднана державна податкова інспекція (далі-позивач) просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (далі-відповідач) 21361 грн. 59 коп. податкового боргу за договором оренди земельної ділянки.

Свій позов позивач обґрунтовує тим, що Золотоніська міська рада Черкаської області в особі міського голови Корпаня О.В. та відповідач 12.02.2007 року уклали договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,1407 га під існуючі нежитлові приміщення для комерційного використання, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, за рахунок земель транспорту Золотоніської міської ради Черкаської області терміном на пять років.

За користування земельною ділянкою відповідач повинен щомісячно сплачувати орендну плату за земельну ділянку в розмірі 1199 грн. 23 коп. Станом на 25.11.2009 року відповідач має заборгованість в сумі 21361 грн. 59 коп.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов в повному обсязі, відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував щодо його задоволення.

Вислухавши доводи представника позивача, відповідача та дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Золотоніська міська рада Черкаської області в особі міського голови Корпаня О.В. та відповідача по справі ОСОБА_2 12.02.2007 року уклали договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,1407 га. під існуючі нежитлові приміщення для комерційного використання, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, за рахунок земель транспорту Золотоніської міської ради Черкаської області терміном на пять років. Договором передбачено, що орендодавець на підставі рішення від 12.02.2007 року № 11-37/У надає, а відповідач приймає на пять років в оренду земельну ділянку площею 0,1407 га. під існуюче нежитлове приміщення. За користування земельною ділянкою відповідач повинен щомісячно сплачувати оренду плату в сумі 1199 грн. 23 коп. На час розгляду справи відповідач має заборгованість за оренду землі з урахуванням пені в сумі 21361 грн. 59 коп.

В звязку з наявністю боргу 26.11.2008 року відповідачу виставлена перша, а 18.11.2009 року виставлена друга податкові вимоги.

Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 ІІІ та Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 № 2535-XII, податкові органи є контролюючими органами та органами стягнення стосовно орендної плати за користування земельними ділянками, які перебувають у державній або комунальній власності.

Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535-XII , зокрема ст.14 передбачено, що п латники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяцянаступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Статтею 27 Закону передбачено, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

За правилами статті 21 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону «Про плату за землю»).

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою:

для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»;

для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю».

Згідно зі статтями 526, 629 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2: АДРЕСА_2 (код НОМЕР_1) на користь бюджету через Золотоніську обєднану державну податкову інспекцію: 19700, Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Шевченка, 153 (код ЄДРПОУ 21367396) податковий борг за договором оренди земельної ділянки, фінансові санкції та пеню на загальну суму 21361 (двадцять одна тисяча триста шістдесят одна) грн. 59 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.В.Мишенко

Повний текст постанови виготовлений 07 грудня 2009 року.