
Справа № 444/2847/17
Провадження № 3/444/1214/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовква матеріали адміністративної справи, які надійшли від Головного управління ДФС у Львівській області про притянення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ФГ "Варіо курчата"(адреса: с.Мацошин, вул.Центральна, 8 а, Львівської області, Жовківського району) ,-
- за ст.163-1 ч.1 КпАП України ,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, працюючи директором ФГ "Варіо курчата", будучи посадовою особою порушив вимоги законодавства про порядок ведення податкового обліку, а саме занижено суму податку на додану вартість за 2016 рік, чим своїми діями порушив порушено п.181.1. ст187, п.198.1 п.198.2, п.198.3, п.198.6 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №275-VI із змінами та доповненнями Акт від 20.11.17 №2045/13-01-14-02, та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 163-1 ч.1 КпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ст.268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 КпАП України не є обовязковою. А тому приходжу до переконання, за можливе розглянути дану справу у відсутності ОСОБА_1
Факт вчинення правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної адміністративної справи , а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 001713 від 29.11.2017
року;
- актом документальної планової виїзної перевірки ФГ "ВАРІО курчата" податкового
законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, валютного - за період з 01.01.2014 по
31.12.2016, єдиного внеску за загальнообов"язкове державне соціальне страхування - за
період з 01.01.2014 по 31.12.2016 від 20.11.2017 №2045/13-01-14-02/33957825.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КпАП України є вірною, оскільки вона вчинила порушення порядку ведення податкового обліку.
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КпАП України чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст.38 КУпАП (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).
Як вбачається із матеріалів даної справи дане правопорушення вчинено в 01.01.2014 по 31.12.2016, та за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, акт планової виїзної перевірки складено 20.11.2017 року .
Враховуючи вимоги ст.38 КпАП України адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст.38 КпАП України встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п.7 ст. 247 КпАП України).
Враховуючи вимоги ст.38 КпАП України адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст.38 КпАП України встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п.7 ст. 247 КпАП України). Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Щодо визначення поняття „триваюче правопорушення, то чинне законодавство його не містить. На думку Міністерства юстиції України триваючі правопорушення є проступками, повязаними з тривалим, неперервним невиконанням обовязків, передбачених правовою нормою. Такі правопорушення припиняються виконанням регламентованих обовязків або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. За невиконання вимог чинного законодавства установлено адміністративну відповідальність. Триваючі правопорушення припиняються якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад у разі виявлення таких проступків: відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обовязкову форму обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку обєктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інші правопорушення, повязані з нарахуванням податків і установити, які можна лише під час документальної перевірки на підставі первинних документів). Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
А тому, приходжу до переконання, що дане правопорушення є триваючим.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше .
Обставин , які б помякшували або обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено .
Санкція ст.163-1 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу .
Приходжу до переконання , що до правопорушника з врахуванням вище перелічених обставин , доцільним буде обрати стягнення у вигляді штрафу .
Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст.27,163-1 ч.1, 283, 284, 307-310 КпАП України , суддя ,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 КпАП України та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі 85 (вісімдесят пять) грн. 00 коп. - в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області: отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р31212206700286 , МФО - 825014, ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195, призначення платежу: судовий збір.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.