
Справа №461/7536/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2017 року Галицький районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді Волоско І.Р.
секретар Мисько М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 18.09.2017 року № 426-ДК/0197По/08/01-17. В обґрунтування позову покликається на те, що постановою начальника управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_2 № 426-ДК/0197По/08/01-17 від 18.09.2017 року, ОСОБА_1 було визнано виннною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. Вказана постанова винесена без особистої участі позивача, вважає таку протиправною і безпідставною, при винесенні якої допущені численні порушення закону. Зокрема вказала, що позапланова перевірка дотримання вимог земельного законодавства стосовно ФГ «Вікторія» проведена з прямим порушенням вимог закону і забороною на її проведення, а отже і складені на її підставі акти, протокол та постанова від 18.09.2017 року є незаконними і протиправними, а тому підлягають скасуванню. Крім того, «заступник начальника управління - начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування» за посадою не являється державним інспектором, а тому не міг складати протокол про адміністративне правопорушення стосовно позивача. У зв'язку із цим зазначений протокол не може бути прийнятий до уваги як доказ по справі про адміністративне правопорушення, а постанова, винесена на його підставі, підлягає скасуванню. Також зазначила, що начальник управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_2 не є начальником або заступником начальнику Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, а являється керівником структурного підрозділу відповідного головного управління, відтак, відповідно до займаної посади, не є і Головним державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Львівській області, а являється старшими державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і має право накладати штраф на громадян до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, таким чином вона не мала права накладати на позивача штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 (вісімсот п'ятдесят) грн.). Окрім цього, ОСОБА_1 просила суд поновити строк звернення до суду, так, як оскаржувана постанова винесена без її участі, а отримала її лише 21.09.2017 року.
Представник позивача – ОСОБА_3 в судовому засіданні адміністративний позов підтримали в повному обсязі, просили такий задовольнити, визнати протиправною та скасувати постанова від 18.09.2017 року.
Представник відповідача – ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечили проти адміністративного позову оскільки позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими. Зазначила, що твердження позивача на порушення відповідачем вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», які ґрунтуються на тому, що відповідач вправі здійснювати заходи державного нагляду (контролю) виключно шляхом планових та позапланових перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій є безпідставними та не містять жодного законодавчого підґрунтя. ОСОБА_2, відповідно до займаної посади, є Головним державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Львівській області та у відповідності до своїх посадових обов'язків правомірно винесла постанову про накладення адміністративного стягнення від 18.09.2017 р. №426-ДК/0197По/08/01/-17. Таким чином, просила суд відмовити в задоволені позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, керуючись принципами верховенства права та законності, оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні в судовому засіданні аргументів учасників справі та доказів в їх сукупності, які є у справі, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до п. 10 ч. 1 Розділу VІІ Перехідних положень КАС України у редакції Закону № 2147-VІІІ від 03.10.2017 справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади і їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень і в спосіб, передбачений Конституцією і законами України.
Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Частиною 1 статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова про накладення адміністративного стягнення від 18.09.2017 року № 426- ДК/0197ГІо/08/01/-17 була винесена без особистої участі ОСОБА_1, таку вона отримала - 21.09.2017 року, а тому десятиденний строк для подання адміністративного позову на дану постанову був пропущений з поважних причин, відтак суд вважає, що його слід поновити.
Приписами статті 188 ЗК України унормовано, що державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує, державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а за додержанням вимог законодавства про охорону земель - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Порядок здійснення державного контролю за використанням та охороною земель встановлюється законом.
Відповідно до постанови КМУ від 10.09.2014 №442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» ліквідовано Державну інспекцію сільського господарства, поклавши функції із здійснення державного нагляду (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів - на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.
На виконання вказаного нормативного акту постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 №482 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» приведено у відповідність до наданих повноважень Положення про Державну службу України геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою КМУ від 14.01.2015 р. № 15, в частині організації та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності.
Вказане узгоджується із Положенням про управління Головного управління Держгеокадастру у Львівській області з питань контролю за використанням та охороною земель, затвердженого наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 05.01.2017 №2. Так, у відповідності до п.6 Положення посадові особи Управління в межах своїх повноважень мають право складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності; давати обов'язкові до виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків; безперешкодно обстежувати в установленому законом порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель.
У відповідності до преамбули Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» (далі - ОСОБА_2), цей ОСОБА_2 визначає правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.
Стаття 6 Закону визначає повноваження центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі; стаття 10 вказаного Закону визначає повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель та дотриманням вимог законодавства України про охорону земель.
Так, згідно положень статті 6 Закону до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать зокрема здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю та виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням.
В свою чергу, права державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель передбачені положенням ст. 10 Закону.
Згідно із ст. 1 Закону державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг,допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Сфера дії цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
В даному випадку об'єктом перевірки є земельна ділянка та законність її використання.
У свою чергу, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.
У відповідності до ст. 9 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються шляхом, зокрема, проведення перевірок.
Відтак, спеціальний нормативно-правовий акт у сфері державного контролю за використанням та охороною земель чітко визначає у який спосіб державними інспекторами у вказаній сфері здійснюється державний контроль за використанням та охороною земель, а саме шляхом проведення перевірок.
Таким чином, твердження позивача в частині необхідності застосування відповідачем при проведенні перевірки норм Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» не можуть бути взяті до уваги, оскільки вказаний ОСОБА_2 не поширюється на такі правовідносини.
Зважаючи на законодавчо закріплені повноваження з організації та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності за управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області та на підставі розпорядження Львівської обласної державної адміністрації «Щодо проведення аудиту використання сільськогосподарських земель» від 22.08.2017 р. № 783/0/5-17, відповідачем прийнято наказ від 04.09.2017 р. № 426-ДК «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності».
Наказом передбачено проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства земель сільськогосподарського призначення в Буському районі Львівської області.
На виконання вищезгаданого наказу, заступником начальника управління - начальником відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування ОСОБА_5 за участю першого заступника голови РДА у Буському районі Львівської області ОСОБА_6 у присутності голови ФГ «Вікторія» ОСОБА_1 здійснено захід державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів шляхом обстеження земельних ділянок, які знаходяться на території Балучинської сільської ради Буського району Львівської області в урочищі Загора.
В результаті обстеження земельних ділянок складено Акти перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом - земельної ділянки, якими встановлено:
-актом від 14.09.2017р. №426-ДК/455/АП/09/01/-17 встановлено факт самовільного зайняття земельних ділянок площею 6,7104 га та площею 3,8274 га;
-актом від 14.09.2017р. №426-ДК/456/АП/09/01/-17 встановлено факт самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 10,0000 га. Разом з цим, у вищевказаних Актах зазначено, що земельні ділянки ФГ «Вікторія» використовуються без зареєстрованого у встановленому законом порядку права власності чи права користування земельними ділянками.
За нормами ст. 125 ЗК України встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Статтею 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» визначено поняття самовільне зайняття земельної ділянки - це будь-які дії, які свідчать про Фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Статтею 211 ЗК України передбачено цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність фізичних та юридичних осіб за порушення законодавства, в тому числі за самовільне зайняття земельних ділянок.
Так, ст. 53-1 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки шляхом накладення штрафу на громадян від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі ст.10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» встановлено, серед інших, повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, зокрема складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок,щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
Разом із цим, відповідно до Інструкції з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 19.01.2017 №6, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.02.2017 за №173/30041 (надалі - Інструкція), у разі виявлення порушення законодавства у сфері використання та охорони земель, за яке Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність, державний інспектор складає протокол про адміністративне правопорушення.
На виконання вимог згаданих актів законодавства 14.09.2017 р. за № 426- ДК/0222/П/07/01/-17 Відповідачем за результатами проведеної перевірки та встановлення факту самовільного зайняття земельних ділянок на території Балучинської сільської ради Буського району Львівської області в урочищі Загора, контур №218 та контур №107 за межами Балучинської сільської ради в особі голови Фермерського господарства «Вікторія» ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення.
Другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення було вручено ОСОБА_1 про що свідчить особистий підпис.
Посилання позивача на те, що заступник начальника управління - начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування ОСОБА_5 за посадою не являється державним інспектором, а тому не міг складати протокол про адміністративне правопорушення спростовується наступним.
У відповідності до ч. 1 ст. 144 Земельного кодексу України у разі виявлення порушення земельного законодавства державний інспектор сільського господарства складає протокол про порушення та видає особі, яка допустила порушення, вказівку про його усунення у 30-денний строк.
В свою чергу, згідно п. 2 Розділу І Інструкції передбачено, що вимоги Інструкції є обов'язковими для виконання державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів, яким відповідно до законодавства України надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення, розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення, які діють як державні інспектори сільського господарства відповідно до статті 244 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно п.9 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадартру від 17.11.201 6р. №308 (далі - Положення), керівники структурних підрозділів Головного управління, на яких покладено повноваження щодо виконання інспекційних функцій, є одночасно старшими державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог України про охорону земель.
Відповідно до структури Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, затвердженої в.о. голови Держгеокадастру від 11.11.2016 р. відділ здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування є структурним підрозділом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.
Наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 13.02.2017 р. № 105-к ОСОБА_5 призначено на посаду заступника начальника управління - начальника відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування.
В свою чергу, згідно п.4.1. посадової інструкції заступника начальника управління контролю за використанням та охороною земель - начальника відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (старшого державного інспектора), заступник начальника управління - начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування має право, зокрема: складати акти перевірок, протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
Таким чином, в силу вищенаведених положень та у відповідності до своїх посадових обов'язків, посадова особа - ОСОБА_5 у спірних правовідносинах правомірно склав протокол про адміністративне правопорушення від 14.09.2017 р. за № 426-ДК/0222/П/07/01/-17.
Згідно п.1 параграфу III Інструкції справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення у 15-денний строк з дня одержання державним інспектором, правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Відповідно до п.7 параграфу III Інструкції державний інспектор, який розглядав справу про адміністративне правопорушення виносить одну з таких постанов: про накладення адміністративного стягнення; про закриття справи.
За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідачем розглянувши протокол від 14.09.2017 р. за № 426-ДК/0222/П/07/01/-17 винесено постанову від 18.09.2017 р. №426-ДК/0197По/08/01/-17 про накладення адміністративного стягнення, якою встановлено, що ОСОБА_1, яка є головою Фермерського господарства «Вікторія», порушено вимоги ст.ст. 125, 126, 211 Земельного кодексу України, а саме допущено використання трьох земельних ділянок загальною площею 20,5378 га, як самовільно зайнятих, на землях сільськогосподарського призначення, на території Балучинської сільської ради Буського району Львівської області, в урочищі Загора, контур №218 та контур №107 за межами Балучинської сільської ради.
Положенням визначено, що начальник Головного управління є Головним державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Львівській області, а його перший заступник та заступник - відповідно першим заступником та заступником Головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Львівській області.
Наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 02.03.2017р. № 118-то ОСОБА_2 призначено на посаду заступника начальника - начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.
Статтею 244 КУпАП передбачено, що від імені Центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право, зокрема: головні державні інспектори сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, їх заступники - штраф на громадян до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З огляду на вищевказане, ОСОБА_2, відповідно до займаної посади, є Головним державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Львівській області та у відповідності до своїх посадових обов'язків правомірно винесла постанову про накладення адміністративного стягнення від 18.09.2017 р. №426-ДК/0197По/08/01/-17.
Відтак, твердження позивача стосовно накладення адміністративного стягнення заступником начальника Головного управління - начальником Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_2 відбулося із перевищенням наданих законом повноважень є необґрунтованими.
Відповідно до ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 5 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставини, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Таким чином, винесена посадовою особою постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 53-1 КУпАП відповідає Закону.
З огляду на наведені обставини, суд дійшов висновку, що вина порушника у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53-1 КУпАП доведена; постанова у справі про адміністративне правопорушення є обґрунтованою; правових підстава для її скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 20, 73, 77, 246, 250, 251 КАС України, ст.ст. 125, 126, 211 ЗК України, ст.ст.53-1, 246-249, 254-257, 283, 285 КУпАП, ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель», суд, -
В И Р І Ш И В:
поновити строк звернення до суду.
в задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 18.09.2017 року № 426-ДК/0197По/08/01-17 - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня її проголошення апеляційної скарги.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.Р.Волоско.