
Справа № 221/5724/17
Провадження № 3/221/2124/2017
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2017 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Овчиннікова О.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що народилася у м.Макіївка Донецької області, працюючої головним лікарем Комунальної установи охорони здоров*я «Волноваський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», мешкає по вул.Матросова, 5 у м.Волновасі Донецької області, ІНН НОМЕР_1, НОМЕР_2, виданий 01.09.2016 року Волноваським РВ ГУДМС України в Донецькій області,
щодо скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 164-12 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 05/71/2017/пр. від 23.10.2017 року, ОСОБА_1, як посадова особа головний лікар Комунальної установи охорони здоров*я «Волноваський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», порушила вимоги Бюджетного кодексу України та допустила взяття зобовязань з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України, а саме: здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі юридичним особам за рахунок коштів загального фонду місцевого бюджету всупереч Бюджетному кодексу України у період з 01.03.2017 року по 31.08.2017 року на суму 81664,53 грн за кодом програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів (КПКВ) визначеним відповідно до Тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів з перехідною таблицею до функціональної класифікації видатів та кредитування бюджету) затвердженої наказом міністерства фінансів України «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 № 11-7502180 «Первинна медична допомога населенню», за кодами економічних класифікацій видатків, визначених у відповідності до п. 2.2.7.3. «Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету» затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. № 333 ( у редакції наказу міністерства фінансів України 21.06.2012 № 754)- КЕКВ 2271 «Оплата теплопостачання»- 23292,68 грн.; КЕКВ 2272 «Оплата водопостачання та водовідведення»- 4013,47 грн.; КЕКВ 2273 «Оплата електроенергії» - 54358, 38 грн., чим порушила п.6 ст. 7, п.4 ст.16, 26, 56, п.1 ст.70, п.п. 26, 40 п.1 ст. 116 Бюджетного Кодексу України, та скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.164-12 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засідані визнала свою провину.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч.3 ст. 164-12 КУпАП, взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; зарахування доходів бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунку (за винятком коштів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном), а також акумулювання їх на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету; зарахування доходів бюджету до іншого, ніж визначено Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік, бюджету, в тому числі внаслідок здійснення поділу податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів між бюджетами з порушенням визначених розмірів; здійснення державних (місцевих) запозичень, надання державних (місцевих) гарантій з порушенням вимог Бюджетного кодексу України; прийняття рішень, що призвели до перевищення граничних обсягів державного (місцевого) боргу чи граничних обсягів надання державних (місцевих) гарантій; розміщення тимчасово вільних коштів бюджету з порушенням вимог Бюджетного кодексу України; створення позабюджетних фондів, порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо відкриття позабюджетних рахунків для розміщення бюджетних коштів; надання кредитів з бюджету чи повернення кредитів до бюджету з порушенням вимог Бюджетного кодексу України та/або встановлених умов кредитування бюджету; здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання бюджетними установами юридичним чи фізичним особам кредитів з бюджету всупереч Бюджетному кодексу України; порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, вважаю її провину доведеною її поясненнями в судовому засіданні, протоколом про адміністративне правопорушення, витягом з акту ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КУОЗ «Волноваський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», посадовою інструкцією головного лікаря.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка вперше притягається до адмінвідповідальності, вважаю, що до ОСОБА_1, необхідно застосувати мінімальну суму штрафу, передбаченого санкцією ч.3 ст.164-12 КУпАП 50 неоподатковуваних міімумумів доходів громадян, що становить 850 грн.
На підставі ст.4 ч.2 п.5 ЗУ "Про судовий збір" підлягає стягненню з особи, яку притягнуто до адмінвідповідальності, до спеціального фонду Держбюджету України судовий збір в сумі 320,00 грн.
Керуючись ст. 164-12 ч.3, 27, 33,40-1, 280-284 КУпАП,ст.4 ч.2 п.5 ЗУ "Про судовий збір",
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винною у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 164-12 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 850 гривень, на р/р 31119106700179 код 21081100, МФО 834016, ОКПО 34686799.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 320 ( триста двадцять) грн. 00 грн до спеціального фонду Державного бюджету України на р/р 31215256700001, КОД ЄДРПОУ (суду): 02895840, КОД ЄДРПОУ (банку): 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, МФО: 820019, отримувач коштів- ГУК у. м. Києві /м. Київ/ 22030106, код класифікації доходів бюджету: 22030106,.
Розяснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення та пред*явлена до виконання впродовж трьох місяців, до 02.03.2018 року.
Суддя О.С.Овчиннікова