
Провадження №3/760/9173/17
Справа №760/12352/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2017 року суддя Солом?янського районного суду м. Києва Педенко А.М. вивчивши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 (РНОКПП невідомий), ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина Німеччини, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ч.1 ст.185КУпАП, -.
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА 095564 від 09.07.2017 р. вбачається, що 09.07.2017 року близько 17-20 год., ОСОБА_2, перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння по вулиці Медовій, 2, в місті Києві, не реагував на неодноразові законні вимоги працівників поліції припинити правопорушення, а саме: образливе чіпляння до громадян та працівників поліції, нецензурна лайка, погрожував фізичною розправою працівникам поліції, тобто виявляв злісну непокору законній вимозі працівників поліції.
Зазначені дії ОСОБА_2 згідно протоколу кваліфіковані за ч.1 ст.185КУпАП.
17 липня 2017 р. постановою Солом'янського районного суду м. Києва матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.185 КУпАП направлено до Управління патрульної поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, а саме для встановлення відомостей про особу яка притягається до адміністративної відповідальності, відібрання пояснень від даної особи, щодо обставин зазначених в протоколі та надання підтвердження про вручення правопорушнику протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 КУпАП.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Стаття 254 КУпАП передбачає, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення серії АА 095564 від 09.07.2017 р. зазначеним вимогам не відповідає. Так, складений протокол, не містить адреси проживання особи в Україні, що позбавляє суд можливості належним чином повідомити особу, що притягується до адміністративної відповідальності про час та місце розгляду складеного відносно неї протоколу, який, крім того, цій особі не вручений.
Протокол не містить підпису ОСОБА_2, а також відсутні дані про те, що він отримав копію протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно відсутні і його пояснення по суті правопорушення.
Так після направлення матеріалу про притягнення ОСОБА_2 за ч.1 ст.185 КУпАП до адміністративної відповідальності на дооформлення , для встановлення відомостей про особу яка притягається до адміністративної відповідальності, відібрання пояснень від даної особи, щодо обставин зазначених в протоколі та надання підтвердження про вручення правопорушнику протоколу про адміністративне правопорушення, матеріали повернулись до суду без відповідного дооформлення. Відповідно до пояснень працівників Управління патрульної поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, особі щодо якої складався протокол про адміністративне правопорушення, було запропоновано надати пояснення та поставити підпис про ознайомлення з протоколом, одна ОСОБА_2 відмовився від підпису та надання пояснень, про що було зазначено в протоколі, а також копія протоколу про адміністративне правопорушення громадянину ОСОБА_2 не була вручена, оскільки останній відмовився в присутності понятих отримувати протокол.
Відповідно до протоколу ОСОБА_2 є громадянином Німеччини, який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1, відомості про адресу проживання правопорушника в України відсутні, що позбавляє суд можливості встановити, чи саме це та особа на яку було складено протокол, допитати її з приводу подій викладених в протоколі про адміністративне правопорушення для встановлення достовірності обставин при яких було встановлено правопорушення.
Також КУпАП не передбачено, що до компетенції суду входить здійснювати розшук особи на яку складено протокол про адміністративне правопорушення.
А тому, суд приходить до висновку про неможливість встановлення факту події вчиненого правопорушення ОСОБА_2 та про відсутність в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КУпАП
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягає закриттю за відсутності в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст.185 ч.1, 247 ч.1 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 за ч.1 ст.185 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10 днів з моменту винесення.
Суддя: