Справа № 2-а-136/2009р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2009 року смт.Чорнобай
Чорнобаївський районний суд в складі: головуючого судді - Синецької Л.А.,
при секретарі - Чекалі В.М.,
за участю представника позивача - Панченко О.В.,
представника заінтересованої особи - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чорнобай адміністративну справу за позовом прокурора Чорнобаївського району Черкаської області в інтересах держави в особі Державної служби зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, представленого Чорнобаївським районним центром зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 105 грн. 97 коп.,-
в с т а н о в и в :
Позивач прокурор Чорнобаївського району Черкаської області в інтересах держави в особі Державної служби зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, представленого Чорнобаївським районним центром зайнятості звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 105 грн. 97 коп., мотивуючи тим, що відповідачка під час перебування в Чорнобаївському районному центрі зайнятості приховувала той факт, що займається трудовою діяльністю.
А тому, згідно Наказу № 121 від 06 травня 2009 року директора Чорнобаївського районного центру зайнятості “Про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю”, ОСОБА_3 необхідно було повернути кошти в сумі 105,97 грн., виплачені як допомога по безробіттю в сумі 21,33 грн. та 84,64 грн. як скорочення виплати в зв”язку з приховуванням тимчасового працевлаштування, на рахунок Чорнобаївського районного центру зайнятості протягом 10 календарних днів після отримання копії наказу, але в добровільному порядку відповідачка кошти не повернув, а тому позивач змушений звернутись до суду в інтересах держави для здійснення стягнення вищезазначеної суми.
В судовому засіданні представник позивача Панченко О.В. та представник заінтересованої особи ОСОБА_2 підтримали позовні вимоги, просили їх задоволити, відповідачка ОСОБА_3 не з”явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, що підтверджується розпискою і листом.
Судом встановлені слідуючі обставини справи та належні їм правовідносини.
Прокуратурою Чорнобаївського району в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів проведено перевірку додержання вимог Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” в Чорнобаївському районному центрі зайнятості.
Перевіркою встановлено, що згідно ст. 19 Закону України “Про зайнятість населення” державна служба зайнятості створюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування для здійснення заходів, передбачених державною програмою зайнятості населення, діє в інтересах держави, є робочим органом Виконавчої дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та є органом, який уповноважений державою здійснювати функції з приводу спірних правовідносин.
Згідно Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” джерела коштів Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття формуються із страхових внесків страхувальників. Фонд загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати, забезпечення та надання соціальних послуг. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом.
На підставі Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг мають застраховані та незастраховані особи - військовослужбовці звільнені в зв”язку із скороченням чисельності штату без права на пенсію, в тому числі особи, які вперше шукають роботу та інші незастраховані особи, у разі їх реєстрації в установленому порядку як безробітних. Відповідно до ст. 19 Закону України “Про зайнятість населення ” державна служба зайнятості населення діє в інтересах держави і розпоряджається коштами державного фонду на випадок безробіття, який утворений як позабюджетний цільовий фонд для фінансування заходів, передбачених програмою зайнятості населення.
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернулася до Чорнобаївського районного центру зайнятості в пошуках роботи 19.10.2007 року.
26 жовтня 2007 року за його заявою та згідно наказу Чорнобаївського районного центру зайнятості № НТ 071026 від 26 жовтня 2007 року, йому надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», ст.ст. 22, 23 Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” як застрахованій особі.
08 квітня 2009 року під час перевірки достовірності даних безробітних, які є підставою для призначення матеріального забезпечення на випадок безробіття, відповідно до Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” в СТОВ «Красенівське» с. Красенівка Чорнобаївського району Черкаської області (акт від 08 квітня 2009 року № 2364/904) встановлено, що в період перебування на обліку в центрі зайнятості як безробітня, відповідачка працював в СТОВ «Красенівське» в листопаді 2007 року (накази про прийняття на роботу та звільнення з роботи відсутні) 4 дні за що їй нараховано заробітну плату в розмірі 100,00 грн., та не повідомила про це центр зайнятості.
06 травня 2009 року листом Чорнобаївського РЦЗ відповідачку проінформовано про необхідність сплатити кошти виплачені як допомога по безробіттю в сумі 105 грн. 97 коп.
Відповідно до п. 2 ст. 36 Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов”язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Таким чином, виходячи з вищевикладеного, відповідачка під час перебування в Чорнобаївському районному центрі зайнятості приховував той факт, що займається трудовою діяльністю.
Відповідно до ст. 30 Основ законодавства України про загальнообов”язкове державне соціальне страхування та п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Мінпраці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307 застраховані особи зобов”язані у повному обсязі повідомляти про обставини, що спричиняють зміни розміру матеріального забезпечення та порядку його надання. Сума вартості матеріального забезпечення та соціальних послуг, наданих застрахованій особі внаслідок зловживання або невиконання нею своїх обов”язків, стягується з цієї особи в судовому порядку.
В добровільному порядку відповідачка вказану суму коштів не повернула.
Таким чином, вислухавши представника позивача, представника заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити, оскільки для цього є всі законні підстави.
Керуючись ст. 30 Основ законодавства України про загальнообов»язкове державне соціальне страхування, ст.ст. 5, 6, 7, 36, 39 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст. ст. 158, 159, 160, КАС України, суд-
п о с т а н о в и в :
Позов прокурора Чорнобаївського району Черкаської області в інтересах держави в особі Державної служби зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, представленого Чорнобаївським районним центром зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 105 грн. 97 коп. - задоволити повністю .
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, кошти, виплачені як допомогу по безробіттю в сумі 105 грн. 97 коп. на користь Чорнобаївського районного центру зайнятості на рахунок 37177001000893 в Черкаській області МФО 854018 код ЄДРГІОУ 21368483.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в сумі 3 грн. 40 коп. на користь держави.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обгрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Чорнобаївського
районного суду Л.А. Синецька
Постанова суду вступила в законну силу 14 серпня 2009 року.
Голова Чорнобаївського районного суду Н.І. Охріменко