
Справа №705/4592/17
2-а/705/181/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2017 року Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області
ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області про визнання неправомірними дій та зобовязання винити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області про визнання неправомірними дій та зобовязання винити дії, а саме визнати дії управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області щодо ненадання позивачу статусу інваліда війни, зобовязати управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області визнати ОСОБА_2 інвалідом війни та видати посвідчення встановленого зразка.
10.11.2017 року ухвалою судді Уманського міськрайонного суду було відкрито скорочене провадження по справі.
З 15.12.2017 року набув чинностіЗакон України від 03.10.2017 року, якимКАС Українивикладено в новій редакції.
Відповідно дост. 20 КАС Українив редакції Закону України від 03.10.2017 року,місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Враховуючи наведене, Уманському міськрайонному суду Черкаської області, як місцевому загальному суду як адміністративному суду, не підсудна адміністративна справа за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області про визнання неправомірними дій та зобовязання винити дії, оскільки її розгляд за правилами розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів віднесено до підсудності окружного адміністративного суду.
Пунктом 3 ч.1ст. 29 КАС Українипередбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене, наявні законні підстави щодо передання вказаної адміністративної справи за підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.20,29,30,248,256, 294, 295 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу № 705/4592/17, 2а/705/181/17 за позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області про визнання неправомірними дій та зобовязання винити дії, передати до Черкаського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного адміністративногосуду протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 299цього Кодексу.
Суддя К.Г. Ребрина