Постанова № 712205, 11.06.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
11.06.2007
Номер справи
20/3828-а
Номер документу
712205
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"11" червня 2007 р. Справа №20/3828-А

за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м. Хмельницький

до Приватного підприємства "Ілекта-Сервіс", м. Хмельницький

про стягнення 1328,00 грн. фінансових санкцій

Суддя

Секретар судового засідання

Представники сторін:

від позивача - Кундиловська М.М.- за дов. № 21532/9/10 від 11.06.2007р.

від відповідача - не з'явився

Позивач у позовній заяві та його представник в судовому засіданні просять стягнути з відповідача фінансові санкції в розмірі 1328,00 грн. згідно рішення від 28.12.2006р. № 0012512303/0/5608, застосовані за порушення п.п. 1,2,9,11,13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Відповідач заперечень на позов не наддав, представника для участі у судовому засіданні не направив.

Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне.

Внаслідок проведеної працівниками ДПА у Хмельницькій області перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу відповідача були виявлені порушення п.п. 1,2,9,11,13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахунколвих операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та ст. 1,3,7 Закону україни „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності ”, а саме, розрахункова операція на суму 3,50 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не видано; не використовується режим попереднього програмування РРО по ціні та кількості; незбереження Z-звітів; розбіжність готівкових коштів на місці проведення розрахунків з деяким Х-звітом РРО склала 143,10грн.; відсутність торгового патенту на момент перевірки та відсутність контрольних стрічок.

Результати перевірки зафіксовані в акті №22010884/2302/840/232 від 19.12.2006р. відповідними додатками.

На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення від 28.12.2006р. № 0012512303/0/5608 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1328,00 грн.

У зв'язку з непогашенням штрафу в добровільному порядку позивачем подано позов до суду.

Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, оцінюючи доводи та заперечення сторін, судом до уваги приймається наступне.

Згідно ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. Із змінами і доповненнями передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об’єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.

Статтею 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” передбачено право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.

Згідно статтi 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 .07.1995 р. із змінами та доповненнями суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6.07.95р. із змінами і доповненнями контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Зокрема, фінансові санкції застосовуються у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; 6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

Згідно ст.22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Тому, позивачем обґрунтовано застосовано фінансову санкцію за не видання чека в розмірі 17,50 грн. (3,50грн. х 5); за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів в розмірі 715,50 грн. (143,10грн. х 5); за не роздрукування та незбереження Z-звітів у розмірі 340грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян); за невикористання режиму попереднього програмування товарів по кількості в розмірі 85 грн. (5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), за не роздрукування та незбереження контрольних стрічок у розмірі 170грн. (10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Всього на суму 1328 грн.

Відповідно до ст. 25 вищезазначеного закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб’єктами господарювання до Державного бюджету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.

Відповідач в добровільному порядку не сплатив суму штрафних санкцій. Будь-яких доказів, які б спростовували факти вказані в акті перевірки, відповідачем всупереч ч. 1 ст. 71 КАС України суду не надано.

Натомість, позивачем надано всі необхідні докази, що підтверджують виявлені факти порушень позивачем, співрозмірність та обгрунтованість застосованих штрафних санкцій.

При цьому судом враховується, що рішення від 28.12.2006р. № 0012512303/0/5608 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1328,00 грн. останнім у судовому порядку не оскаржено , відповідно не скасовано.

Враховуючи вищенаведені обставини позов належить задоволити.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому,м. Хмельницький до Приватного підприємства „Ілекта-Сервіс”, м. Хмельницький про стягнення 1328,00 грн. фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства „Ілекта-Сервіс”, м. Хмельницький / вул. Красовського, 2/3, код 32402247 /на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому,м. Хмельницький / вул. Театральна, 12, код 21324474 / фінансові санкції в розмірі 1328 грн. / одну тисячу триста двадцять вісім гривень 00 коп. /.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу