Постанова № 712200, 12.06.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
12.06.2007
Номер справи
9/3476-а
Номер документу
712200
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"12" червня 2007 р. Справа №9/3476-А

за позовом Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції м. Шепетівка

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шепетівський гранкар'єр" с. Рудня Новенька Шепетівського району

про звернення стягнення на активи 11878,77 податкового боргу та стягнення 6147,71 грн. заборгованості

Суддя Секретар судового засідання

Представники сторін:

Від позивача - Савчук Ю.П. –за дов. від 20.10.06

Від відповідача - Якимчук О.М. –за дов. від 11.06.07

Позивач у позовній заяві просив звернути стягнення суми 37173,52 грн. податкового боргу на активи відповідача згідно ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" та стягнути суму 6147,70 грн.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав, представник у судовому засіданні істотних заперечень не висловив.

Відповідачем заявлено клопотання про об’єднання справи із справою № 9\356-НА, у якому судом відмовлено, враховуючи невідповідність нормам ст..116 КАС України .

У судовому засіданні представником позивача уточнено позовні вимоги в частині звернення стягнення на активи, а саме, позивач просить звернути стягнення на активи відповідача податкового боргу в сумі 11878,77 грн. та стягнути 6147,71 грн. заборгованості. Зазначене прийнято судом.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

На дату звернення позивача з позовом до суду у відповідача утворилась заборгованість перед бюджетом в сумі 11878,77 грн., в т.ч. по платі за використання корисних копалин в сумі 7376,00 грн. згідно розрахунку №28281 від 09.02.07; орендної плати за землю в розмірі 154,95 грн. згідно розрахунку №1099 від 31.01.07 та 7,37 грн. штрафної санкції згідно податкового повідомлення-рішення №0002241500 від 22.02.07 та 0,71 грн. пені; податку з доходів фізичних осіб в сумі 453,40 грн. і 906,80 грн. штрафної санкції згідно податкового повідомлення-рішення №0001702/0 від 09.01.07; комунального податку в сумі 271,82 грн. згідно розрахунку №27051 від 24.01.07; збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету в сумі 776,65 грн. згідно уточнюючого розрахунку за 3-й кв. 2006р. №28631 від 10.04.07; податку на прибуток в сумі 25,00 грн. згідно розрахунку № 28247 від 09.02.07 та в сумі 1156,26 грн. основного платежу та 749,38 грн. штрафних санкцій згідно податкового повідомлення-рішення №0000012301/0/110 від 09.01.07, штрафної санкції в розмірі 0,40 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0004311500/0 від 24.04.07 та 0,03 грн. пені.

Позивачем направлені відповідачу податкові вимоги №1/47 від 22.01.07 та №2/129 від 26.02.07 та 02.04.07 прийнято рішення №93 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок його податкового боргу .

Крім того, згідно рішення про застосування штрафних санкцій від 09.01.07 №0000062301/0, прийнятого на підставі акту перевірки від 22.12.06 №2174/23/05470845, відповідач не сплатив суму 4225.грн. штрафної санкції , а також 1922,71 грн. пені за несвоєчасну сплату податку з доходів фізичних осіб, нарахованої згідно зазначеного акту перевірки.

Сума заборгованості підтверджується також даними картки особового рахунку платника.

У зв’язку з наявністю заборгованості позивачем подано позов з врахуванням у уточнення .

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

1. Згідно ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування “ відповідач зобов’язаний своєчасно сплачувати податки і збори .

Наявними в матеріалах справи доказами підтверджується узгоджена сума податкового боргу в розмірі 111878,77 грн.

Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України №2181 „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" надіслані відповідачу перша та друга податкові вимоги, а також прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів в рахунок погашення податкового боргу.

Згідно п.п. 2.3.1. ст. 2 та п. 1.6. ст. 1 Закону України № 2181 та ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позивачу надано право здійснювати заходи з примусового стягнення податкового боргу, тобто проводити звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.

Приписами п. 1.3 ст. 1 Закону України № 2181 визначено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7. статті 1 Закону України № 2181).

Статтею 3 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду

На підтвердження позовних вимог в сумі 11878,77 грн. позивачем надано необхідні докази про наявність заборгованості та вжиття заходів її стягнення, на момент вирішення спору заборгованість не погашена. Тому позовні вимоги щодо звернення стягнення на активи відповідача вищезазначеної суми податкового боргу визнаються обґрунтованими та підлягають задоволенню.

2. Згідно положень Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами “ відповідач є платником податків, зборів (обов’язкових платежів), на якого згідно із законом покладено обов'язок утримувати податки.

Зокрема, Законом України „Про податок з доходів фізичних осіб” (пп..8.1.2 ст.8 ) на відповідача покладений обов’язок сплати (перерахування) даного податку до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Згідно п.п. "а" п. 19.2 ст. 19 даного Закону відповідач , як податковий агент, зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок. Податковий агент - це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи нерезидент або його представництво, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Відповідальність за порушення вищевказаних положень Закону передбачена пп. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 цього Закону, а саме: у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента.

Пунктом 3.2.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами “ передбачено, що у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

На кошти бюджетного фонду, визначеного підпунктом 3.2.1 цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу). активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду ( господарського суду) (п.3.2.2).

Тому позивачем обгрунтовано заявлено до стягнення 1922,71 грн. пені за несвоєчасну сплату податку з доходів фізичних осіб, нарахованої згідно акту перевірки.

3. Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

При цьому згідно п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4.12.90 із змінами і доповненнями, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно ст. 1 Указу Президента України „ Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки „ від 12.06.95 установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум. При цьому згідно ст. 2 Указу штрафні санкції, передбачені цим Указом, застосовуються органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.

Позивачем встановлено порушення відповідачем в 2006році перевищення строків використання виданої під звіт готівки в сумі 16900 грн. ,що підтверджується актом перевірки від 22.12.06 №2174/23/05470845.

Відповідачем не оскаржено у судовому порядку рішення про застосування штрафних санкцій від 09.01.07 №0000062301/0 про сплату суми 4225 грн. штрафної санкції.

Оскільки відповідачем всупереч п.1 ст.71 КАС України не подані докази, що спростовують наявність зазначеної заборгованості, позовні вимоги з врахуванням уточнення визнаються обґрунтованими, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

За таких обставин позов з врахуванням уточнених вимог належить задовольнити.

Керуючись ст.ст.4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п.п.6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД

ПОСТАНОВИВ :

Позов Шепетівської об’єднаної державної податкової інспекції м. Шепетівка до Товариства з обмеженою відповідальністю „Шепетівський гранкар’єр” с. Рудня Новенька Шепетівського району про звернення стягнення на активи відповідача податкового боргу в сумі 11878,77 грн. та стягнення 6147,71 грн. заборгованості задовольнити.

Звернути стягнення 11878,77 грн. \одинадцять тисяч вісімсот сімдесят вісім гривень 77 коп./ податкового боргу на активи Товариства з обмеженою відповідальністю „Шепетівський гранкар’єр” с. Рудня Новенька Шепетівського району ( код 05470845) на користь Шепетівської об’єднаної державної податкової інспекції м. Шепетівка /вул. Островського, 4, код 23561207/.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Шепетівський гранкар’єр” с. Рудня Новенька Шепетівського району ( код 05470845) на користь Шепетівської об’єднаної державної податкової інспекції м. Шепетівка /вул. Островського, 4, код 23561207/ 6147,71 грн. /шість тисяч сто сорок сім гривень 71 коп./ заборгованості.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС УКРАЇНИ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС УКРАЇНИ Постанова, якщо інше не встановлено КАС УКРАЇНИ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу,