
Справа № 803/1333/17
Провадження № 2-а/161/1107/17
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2017 р. Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі:
головуючої - судді Кирилюк В.Ф.
при секретарі Турук І.Р.
розглянувши у письмовому провадженні в залі суду в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту Соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації, Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суду з адміністративним позовом до Департаменту Соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації, Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Свій позов мотивує тим, що він учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інвалід війни ІІ групи та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-інвалідів та перебуває на обліку в Департаменті соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації. Має право на пільгове забезпечення автомобілем, йому призначено та виплачується компенсація на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобіля. Однак, така компенсація, що має виплачуватися двічі на рік, йому призначена та виплачується у меншому розмірі, ніж це передбачено законодавством.
В серпні 2017 року він звернувся до відповідачів із заявами, згідно з якими просив призначити компенсацію і провести перерахунок та виплату компенсації з розміру, встановленого п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року №228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2013 року №536 "Про внесення змін до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року №228, а саме: в розмірі 22 та 16 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, з розрахунку на місяць. Проте, відповідач відмовив йому в цьому, пославшись на те, що компенсація на транспортне обслуговування, згідно п.5 зазначеної постанови, виплачується рівними частинами двічі на рік - у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року, та, що компенсація виплачена йому відповідно до інформаційного листа Міністерства соціальної політики України від 28.10.2013 року №2249/19/93-13.
Позивач вказує, що дані рішення відповідачів є не законними та порушують його права.
Покликаючись на викладені обставини просить суд поновити строк звернення до суду; визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо непроведення йому грошової компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля, виходячи з розміру, встановленого п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року №228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2013 року №536 "Про внесення змін до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року №228; зобов'язати Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації призначити, а Департамент соціальної політики Луцької міської ради Волинської області здійснити перерахунок та виплату грошової компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування його автомобіля виходячи з розміру вказаної постанови, а саме: 22% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, за період з 18.03.2017 року по даний час, з врахуванням раніше проведених виплат.
Позивач надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, просить суд позов задовольнити.
Представники відповідачів надали суду заяви про розгляд справи у їх відсутності, просили в задоволенні позову відмовити.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, є пенсіонером органів внутрішніх справ та є інвалідом II групи загального захворювання безтерміново. Відповідно до довідки яка є додатком до акту освідування в МСЕК, у нього виявлено медичні показники, які необхідні для забезпечення транспортними засобами з ручним керуванням.
ОСОБА_1 має у власності автомобіль марки «СУЗУКІ», р.н. НОМЕР_1.
Згідно з матеріалами справи, в серпні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Департаменту Соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації, Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області із заявами про здійснення перерахунку грошової компенсації на транспортне обслуговування, виходячи з розміру, встановленого п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2013 року № 536 «;Про внесення змін до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 228, а саме: в розмірі 22 відсотки прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, з розрахунку на місяць, та провести відповідні виплати за період з 18.03.2017 року по даний час, врахувавши раніше проведені виплати.
Проте, Департамент Соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації, Департамент соціальної політики Луцької міської ради Волинської області відмовили позивачу у виплаті вищевказаної компенсації, мотивуючи тим, що компенсація на транспортне обслуговування, згідно п. 5 зазначеної постанови, виплачується рівними частинами двічі на рік - у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року, що компенсація виплачена йому відповідно до інформаційного листа Міністерства соціальної політики України від 28.10.2013 року № 2249/19/93-13 за перше півріччя 2017 року -30.03.2017 року - 142,49 грн., згідно з вимогами чинного законодавства.
Відповідно до частин 1, 6 статті 28 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування спеціального автотранспорту та на транспортне обслуговування виплачуються інвалідам, на дітей-інвалідів, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення спеціальним автотранспортом.
Порядок виплати і розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування» від 14 лютого 2007 року №228, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07 серпня 2013 року № 536, грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачуються інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів, що мають автомобілі та мотоколяски, - у розмірі відповідно 22 відсотки та 16 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, на транспортне обслуговування - у розмірі 29 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць.
Згідно із пунктом 5 зазначеного Порядку виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік - у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року з дня їх призначення.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, прожитковий мінімум на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць у 2017 році становив: з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, з 1 травня - 1624 гривні, з 1 грудня - 1700 гривень.
Із врахуванням наведених вище положень чинного законодавства, листом Міністерства соціальної політики України від 28 жовтня 2013 року за № 2249/19/93-13 надано роз'яснення щодо порядку застосування п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07 серпня 2013 року № 536, відповідно до яких розрахунок розміру грошової компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів здійснюється за формулою: X*4міс.+X*7міс.+X*12міс.*РВ/2=1 частина суми компенсації, де X - це прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність; РВ - розмір відсотку.
Вказані роз'яснення, всупереч доводам апелянта, повністю відповідають наведеним вище положенням п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 07 серпня 2013 року № 536, та п. 5 Порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.
Судом встановлено, що виплату ОСОБА_1 грошової компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля проведено Департаментом соціальної політики Луцької міської ради Волинської області в наступні періоди в таких розмірах: за перше півріччя 2017 року - 30.03.2015 року - 142,49 грн.. При цьому розміри грошових компенсацій розраховано відповідачем із застосуванням наведеної вище формули.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу
На підставі викладеного суд прийшов до висновку, що в задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити.
На підставі Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», керуючись ч. 3 ст. 160 ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Департаменту Соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації, Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Волинської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Луцького міськрайонного суду В.Ф.Кирилюк