
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
20 грудня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/3297/17
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Турецька І.О., розглянувши клопотання Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2017 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Березівкаагрошляхбуд» до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2017 року адміністративний позов задоволено.
Суд визнав протиправною та скасував постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11 травня 2017 року.
Не погоджуючись з даним судовим рішенням Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області подав апеляційну скаргу.
Також, разом з апеляційною скаргою, апелянтом було подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке обґрунтоване відсутністю коштів, призначених на такі витрати.
Розглянувши вказане клопотання, суддя-доповідач вважає за необхідним відмовити у його задоволенні, виходячи з наступного.
До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору (п.1 ч.5 ст.296 КАС України).
Відповідно до ч.1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі Закон №3674), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сімї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоровю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч.2 ст.8 Закону №3674).
Вказана норма Закону №3674 кореспондується зі ст.133 КАС України, зокрема, ч.1 даної статті передбачає, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Тобто, аналізуючи вказані норми можливо дійти висновку, що підставою для відстрочення сплати судового збору є, зокрема, майновий стан сторони фізичної особи.
Однак, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Таким чином, суддя-доповідач дійшов висновку, що у задоволенні вказаного клопотання слід відмовити, оскільки відсутні умови для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.
Вирішуючи питання щодо розміру сплати судового збору, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону № 3674, в редакції від 08 липня 2017 року, ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
- за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2017 року складає 1600,00 грн.
Таким чином, враховуючи вищевикладене та те, що адміністративний позов майнового характеру, ціна якого становить 16 840,00 грн., апелянт при подачі апеляційної скарги не сплатив судовий збір, який складає 1760,00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1600 грн. х 110 % = 1760 грн.), а тому суддя залишає скаргу без руху та надає строк для виправлення вказаного недоліку.
Таким чином, для розгляду апеляційної скарги, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1760,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят гривень) на зазначений рахунок:
Отримувач коштівГУК в Одеській області / Приморський р-н./ 22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)38016923 Банк отримувачаГУДКСУ в Одеській області Код банку отримувача (МФО)828011 Рахунок отримувача31212206781008 Код класифікації доходів бюджету22030101 Призначення платежуСудовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34380461 (суду, де розглядається справа)
та надати оригінал квитанції до суду апеляційної інстанції.
За правилами ч.2 ст.298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу (залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви).
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2017 року відмовити.
Апеляційну скаргу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2017 року залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліку поданої апеляційної скарги 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Розяснити, що у разі не усунення зазначеного недоліку апеляційної скарги, відповідно до ст.169 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Турецька