
Справа № 815/6725/17
УХВАЛА
22 грудня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 (195256 Російська Федерація, АДРЕСА_1) до Головного управління державної міграційної служби в Одеській області (65045 м. Одеса, вул. Преображенська,44), третя особа ОСОБА_2 (65044 АДРЕСА_2) про визнання протиправними дій, скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
До суду з адміністративним позовом 19.12.2017 року звернулась ОСОБА_1 до Головного управління ДМС в Одеській області, третя особа ОСОБА_2, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача;
- скасувати рішення відповідача від 02.08.2008 року про реєстрацію ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянином України.
Також позивачем до суду подана заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, відповідає заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст. ст. 160,161 КАС України, у позовній заяві зазначаються, крім іншого, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
До позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи. До позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
До заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування
Суд вважає, що позовна заява подана з порушенням вимог ст.160,161 КАС України виходячи з наступного.
Позов не містить всіх необхідних відомостей, які повинні бути зазначені про сторін
у позові, зокрема, відсутні ідентифікаційний код юридичної особи - відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України); реєстраційний номер облікової картки платника податків представника позивача, третьої особи або номер і серія паспорта.
Статтею 1 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно зі ст. 2 платниками судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом. Відповідно до ст.3 судовий збір справляється зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
До позову надана квитанція про сплату судового збору представником позивача з призначенням платежу «за позовом ОСОБА_4.», який є не позивачем, а представником позивача.
Представник позивача ОСОБА_4, яким підписаний позов, ніяким чином не висвітлює питання щодо призначення платежу по сплаті судового збору, який згідно квитанції сплачений не позивом ОСОБА_1 и не нею. Угода про надання правової допомоги від 21.11.2017 року серед витрат пов'язаних з виконанням доручення не передбачає сплату судового збору особисто представником позивача. Якщо вважати перелік фактичних витрат не вичерпним, то це не позбавляє обов'язку представника правильно визначити в квитанції саме позивача (призначення платежу).
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 1 ст.5 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Частиною 1 ст.5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій.
Між тим, позивач просить визнати протиправними дії відповідача, при цьому не зазначає якими саме діями відповідач порушив її права, свободи або законні інтереси. Просить скасувати індивідуальний акт, який не стосується її особисто, не наводить мотивів порушення її прав та інтересів прийняттям індивідуального акту відносно сина за заявою батька.
Крім того, позивач в тексті позову зазначає про прийняття рішення відповідачем 02.08.2013 року, проте просить скасувати рішення від 02.08.2008 року.
Надані до позову докази не засвідчені належним чином. Статтею 94 КАС України встановлено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Позивач у заяві про поновлення строку звернення до суду зазначив. що він дізнався про оскаржуване рішення при ознайомленні з матеріалами справи № 522/20302/17 та у якості доказу по справі надає копію ухвали від 02.11.2017 року з Єдиного державного реєстру судових рішень, але така копія не свідчити про наявність справи за участю позивача, оскільки в ній відсутні прізвища сторін. При цьому позивач не зазначає про знаходження її в шлюбі під час прийняття оскаржуваного рішення, у кого знаходилось свідоцтво про шлюб, копія якого відповідно до копії наданого опису у справі щодо оформлення набуття громадянства була надана до заяви, як і копії паспорту матері, її посвідки на постійне проживання. Не висвітлюється місце проживання її та дитини станом на час прийняття оскаржуваного рішення.
Згідно ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, якій не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
Суд вважає необхідним залишити позов без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви та роз'ясняє, що недоліки повинні бути усунути шляхом надання до суду належним чином оформленого позову відповідно до вимог ст.ст. 160, 161 КАС України, його копій та копій документів відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, надання відповідних доказів по справі.
Інститут залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання до відкриття провадження по справі. Вимоги до адміністративного позову викладені у 160, 161 КАС, згідно яких, крім іншого, саме у позовній заяві повинні бути зазначені ім'я позивача та відповідача, третіх осіб, зміст позовних вимог ст.5 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. ; до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, тобто повинні бути зазначені в позові треті особи та надані для них копії позову з додатками.
Саме належним чином оформлений позов, якій вважається поданим у день первинного, направляється сторонам, тому не може бути уточненим, доповненим, тощо, оскільки саме за поданим належним чином оформленим позовом суд вирішує питання про відкриття провадження по справі за вимогами викладеними у позові.
За таких обставин адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. 160,161,171 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління державної міграційної служби в Одеській області, третя особа ОСОБА_2 про визнання протиправними дій, скасування рішення - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у десятиденний строк з дня отримання ухвали усунути недоліки позову та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Е.В. Катаєва