КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 грудня 2017 року м. Київ № 810/4417/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду О.І. Виноградова, розглянувши позовну заяву Державної авіаційної служби України до товариства з обмеженою відповідальністю "ПБФ "Укрєвробуд", Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Софіївсько-Борщагівської сільської ради, треті особи: Служба безпеки України, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України, Міністерство оборони України, Регіональний структурний підрозділ "Київцентраеро", комунальне підприємство Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) про визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в:
18 грудня 2017 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулася Державна авіаційна служба України (далі - ДАС України) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "ПБФ "Укрєвробуд", Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Софіївсько-Борщагівської сільської ради, треті особи: Служба безпеки України, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України, Міністерство оборони України, Регіональний структурний підрозділ "Київцентраеро", комунальне підприємство Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) про визнання протиправними дій, бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії (вх. № 4564/17).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами п. 4 ч. 5 ст. 169 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У поданій позовній заяві визначено 4-х відповідачів, а саме: товариство з обмеженою відповідальністю "ПБФ "Укрєвробуд", Державна архітектурно-будівельна інспекція України, Києво-Святошинська районна державна адміністрація, Софіївсько-Борщагівська сільська рада.
Проте, п. 4 прохальної частини позовної заяви викладено у такій редакції: "Визнати неправомірними дії Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Софіївсько-Борщагівської сільської ради, Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо видачі дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт та містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по об'єкту будівництва за адресами: Київська обл., Києво-Святошинський район, с. Софіївська Борщагівка, вул. Яблунева, 15, пр. Мартинова, 2, 4, 6, 8, 10, 12, вул. Сонячна, 5".
Дана редакція унеможливлює з'ясування позовних вимог окремо до кожного з 3-х названих у даному пункті відповідачів.
Наведене свідчить, що позовна заява складена з порушенням вимог п. 4 ч. 5 ст. 169 КАС України.
Крім того, п. 4 прохальної частини позовної заяви не може вважатися однією позовною вимогою, оскільки містить чисельні позовні вимоги щодо видачі дозвільних документів на 8 окремих об'єктів будівництва, а отже, фактично є окремими позовними вимогами, які позивачем безпідставно об'єднані в одному пункті на порушення вимог п. 4 ч. 5 ст. 169 КАС України.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Однак, судовий збір за переліченими у п. 4 прохальної частини позовної заяви було сплачено як за 1 позовну вимогу, що свідчить про недотримання вимог наведеної норми.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону № 3674-VI.
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня 2017 р. розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн 00 коп.).
Як убачається з ч. 3 ст. 6 названого Закону, у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 169 КАС України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Проте, у даному конкретному випадку, точна сума судового збору може бути визначена лише після пред'явлення позовних вимог, викладених у п. 4 прохальної частини позовної заяви, згідно з вимогами п. 4 ч. 5 ст. 169 КАС України (позовні вимоги щодо кожного з відповідачів).
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 160 КАС України.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин суддя вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву ДАС України з наданням часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду уточненої позовної заяви із зазначенням позовних вимог, зазначених у п. 4 прохальної частини позовної заяви, окремо щодо кожного з відповідачів та сплати судового збору з урахуванням уточнених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху необхідно усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до вимог пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.І. Виноградова