
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 грудня 2017 року
м. Луцьк
Справа № 803/1884/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Костюкевич С.Ф., вивчивши позовну заяву Приватного акціонерного товариства «ВФ Україна» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про стягнення коштів та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство «ВФ Україна» звернулося з адміністративним позовом до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про стягнення надміру сплаченого грошового зобов’язання в сумі 995 561 грн. та зобов’язання зняти з обліку відокремлений підрозділ – Вінницьку філію як платника податків та долучити облікову справу закритого відокремленого підрозділу Вінницької філії ПрАТ «МТС Україна» до облікової справи ПрАТ «ВФ Україна», яке перебуває на обліку в Офісі великих платників податків ДФС шляхом внесення до Єдиної бази даних юридичних осіб відомостей щодо підстави та дати зняття з обліку платника податків.
Згідно з пунктом 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, фізичною особою – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року №1801-VIII (який набрав чинності 01.01.2017) з 01.01.2017 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600,00 грн.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується зав кожну вимогу немайнового характеру.
Як слідує із тексту позовної заяви, вона одночасно містить вимоги майнового та немайнового характеру, відтак, розмір судового збору слід обраховувати за правилами частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір».
Так, зокрема, в даному адміністративному позові позивачем заявлена вимога немайнового характеру, а саме: про зобов’язання зняти з обліку відокремлений підрозділ – Вінницьку філію як платника податків, яка повинна бути оплачена судовим збором в розмірі 1 600 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
В той же час, позивачем заявлена вимога про стягнення надміру сплаченого грошового зобов’язання в сумі 995 561 грн., таким чином, дана вимога повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 14 933,42 грн. (1,5 відсотка ціни позову), оскільки є такою, що впливає на майновий стан позивача, тобто є майновою.
Всього позивач за подання даного адміністративного позову повинен сплатити судовий збір в загальному розмірі 16 533,42 грн. (1 600 + 14 933,42).
Як вбачається із долучених позивачем квитанцій від 30.11.2017 року №0010224291 та №0010224290 судовий збір сплачено в розмірі 5 052 грн., тобто в меншому розмірі ніж це визначено законодавством України.
Зважаючи на те, що позивач сплатив судовий збір в розмірі 5 052 грн., в меншому розмірі, ніж визначено чинним законодавством, тому позивачу необхідно доплатити судовий збір у сумі 11 481,42 грн. (16 533,42 – 5 052).
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви, а саме: сплатити судовий збір у розмірі 11 481,42 грн. та надати до суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо).
Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, оскільки в порушення частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк на їх усунення, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «ВФ Україна» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про стягнення коштів та зобов’язання вчинити дії залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви – десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз’яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
Суддя С.Ф. Костюкевич