
Справа № 640/19766/17
н/п 3/640/5105/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" грудня 2017 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Садовський К.С., за участю представника Харківської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши матеріал про порушення митних правил № 0656/80700/17 відносно гр-ки ОСОБА_2 Казахстан ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, тимчасово не працючої, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, паспорт громадянки ОСОБА_2 Казахстан №08540804 виданий 27.03.2013,
за ч. 1 ст. 483 МК України,
ВСТАНОВИВ:
09.07.2017 року о 23 год. 40 хв. в зоні діяльності пункту контролю «Купянськ-Вузловий» відділу митного оформлення «Тополі» митного посту «Купянськ» Харківської митниці ДФС під час митного контролю поїзду № 449, сполученням «Баку-Харків», у вагоні №3, над пасажирським місцем №25, на третій полиці було виявлено загорнуту в матрац одну сітку рибальську, що перевозилась з порушенням вимог ч. 2 ст. 53 Закону України «Про тваринний світ» від 13 грудня 2001 року № 2894-III, та належала пасажирці цього вагону гр-ці ОСОБА_3.
В судове засідання ОСОБА_3 не зявилась, судом вживались заходи щодо її належного повідомлення про дату, час та місце розгляду справи, в протоколі про порушення митних правил №0656/80700/17 від 09.07.2017 р. зазначила, що свою вину в порушенні митних правил України визнає повністю, даний матеріал просила розглянути без її участі (а.с. 3-5).
Представник Харківської митниці ДФС ОСОБА_1 в судове засідання зявився, викладені у висновку обставини підтримав, просив визнати ОСОБА_3 винною у вчиненні інкримінованого їй правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника Харківської митниці ДФС, приходить до висновку щодо наявності в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та визнає її винною у вказаному адміністративному правопорушенні з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 483 МК України, відповідальність особи настає у разі переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги, або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Згідно ч. 1 ст. 198 МК України органу доходів і зборів в пункті пропуску через державний кордон України у відповідності до положень статті 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України.
У розумінні положень п. 57 ст. 4 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Разом з митною декларацією органу доходів і зборів подаються документи, що підтверджують повноваження особи, яка подає митну декларацію (п. 1 ч. 3 ст. 335 МК України), а у разі необхідності - документи, що підтверджують право на пільги із сплати митних платежів, на застосування повного чи часткового звільнення від сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму (п. 9 ч. 3 ст. 335 МК України).
Згідно з вимогами ст. 336 МК України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митного органу зокрема, шляхом, перевірки документів та відомостей, які відповідно до статті 335 цього Кодексу надаються органам доходів і зборів під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; направлення запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих органу доходів і зборів.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
З аналізу положень ч. 6 ст. 265 МК України, декларування товарів, що належать громадянам, може здійснюватися цими громадянами або іншими громадянами, уповноваженими на це власниками зазначених товарів нотаріально посвідченими дорученнями.
При цьому, відповідно до ч. 4 ст. 266 МК України у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.
З матеріалів справи вбачається, що 09.07.2017 року о 23 год. 40 хв. в зоні діяльності пункту контролю «Купянськ-Вузловий» відділу митного оформлення «Тополі» митного посту «Купянськ» Харківської митниці ДФС під час митного контролю поїзду № 449, сполученням «Баку-Харків», у вагоні №3, над пасажирським місцем №25, на третій полиці було виявлено загорнуту в матрац одну сітку рибальську, що перевозилась з порушенням вимог ч. 2 ст. 53 Закону України «Про тваринний світ» від 13 грудня 2001 року № 2894-III, та належала пасажирці цього вагону гр-ці ОСОБА_3
Згідно з протоколом опитування від 09.07.2017 року гр-ка ОСОБА_3 повідомила, що вона приховала від митного контролю сітку рибальську з метою ввезення її в Україну для продажу.
Згідно з відомостями електронної бази даних гр-ка ОСОБА_3 протягом року не притягувалась до адміністративної відповідальності за вчинення порушення митних правил, передбачених ст.ст. 482, 483 МК України.
09.07.2017 р. відносно гр-ки ОСОБА_2 Казахстан ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, головним державним інспектором ВМО «Тополі» митного поста «Куп'янськ» Харківської митниці ДФС ОСОБА_4 на підставі вимог п. 1 ч.1 ст. 490, ст. 494, п. 1 ч. 2 ст. 508 МК України було складено протокол про порушення митних правил № 0656/80700/17 за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України. Предмет правопорушення одну сітку рибальську було вилучено згідно з вимогами ст. 511 МК України та передано для зберігання на склад Харківської митниці ДФС.
Проведеними експертними дослідженнями (висновок Харківського управління з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС від 07.11.2017 №142005901-2077) встановлено, що вартість вилученої сітки рибальської складає 220,50 гривень.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 53 ЗУ «Про тваринний світ» від 13 грудня 2001 року №2894-III, забороняється ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток, мисливських капканів та інших засобів добування об'єктів тваринного світу, заборонених законом.
Таким чином, в діях ОСОБА_3 вбачається склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 483 МК України, тобто переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, яке підтверджене зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил від 09.07.2017 року №0656/80700/17 (а.с.3-6), митною декларацією заповненою гр-кою ОСОБА_3 09.07.2017 року (а.с.7), протоколом опитування гр-ки ОСОБА_3 від 09.07.2017 р. (а.с.8), доповідною запискою головного державного інспектора відділу митного оформлення «Тополі» митного поста «Куп'янськ» Харківської митниці ДФС ОСОБА_4 від 09.07.2017 року по протоколу порушення митних правил №0656/80700/17 (а.с.10), висновком Харківського управління з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС від 07.11.2017 №142005901-2077.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, ступінь її вини, суд застосовує до ОСОБА_3 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів безпосередніх предметів порушення митних правил, з конфіскацією цих товарів.
У відповідності зі ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.
Керуючись ч. 1 ст. 483, 527, 528, ч. 2 ст. 541 МК України, ст. 280, 283, 284 КУпАП, п. 5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та призначити стягнення у вигляді штрафу в розмірі 220 (двісті двадцять) грн. 50 коп. (Отримувач УДКСУ у м. Харкові Харківської області, розрахунковий рахунок №31112106705002, код ЕДРПОУ 37999649, МФО 851011, банк отримувача ГУ ДСКУ у Харківській області, призначення платежу "оплата штрафу за постановою суду по протоколу про порушення митних правил № 0656/80700/17 від 09.07.2017 року від ОСОБА_3").
Конфіскувати безпосередній предмет порушення митних правил, що знаходиться на зберіганні на складі Харківської митниці ДФС, а саме:сітку рибальську (1 шт.), вилучену згідно з протоколом про порушення митних правил № 0656/80700/17 від 09.07.2017 року.
Стягнути з ОСОБА_3, 17.11.1977 року народження, на користь держави судовий збір у розмірі 320 /триста двадцять/ грн. 00 коп., які необхідно внести на рахунок: (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача (МФО) 820019, Рахунок отримувача 31215256700001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з моменту її винесення.
Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя - Садовський К.С.