Ухвала суду № 71183990, 22.12.2017, Крюківський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
22.12.2017
Номер справи
537/5676/17
Номер документу
71183990
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Провадження № 2-а/537/239/2017

Справа № 537/5676/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.12.2017 року суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Хіневич В.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО, за участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання протиправними рішення про відмову у призначенні допомоги та зобовязання її призначити,

В С Т А Н О В И В:

19.12.2017 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО, за участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання протиправними рішення про відмову у призначенні допомоги та зобовязання її призначити.

Просила суд визнати неправомірним та скасувати рішення від 01.09.2017 року № 03/12326 Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО про відмову в призначенні їй державної соціальної допомоги при народженні дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1; зобовязати Управління соціального захисту населення та питань АТО призначити та виплатити ОСОБА_1 державну допомогу при народженні дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 1280 гривень, за розгляд адміністративного позову.

Суддя перевіривши матеріали позову встановив наступне.

Відповідно до ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Тобто, вимоги заявлені позивачем в позові належать до розгляду відповідному окружному адміністративному суду.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 29 КАС України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

При цьому, хоча ст. 29 КАС України регулює питання передачі справи з одного адміністративного суду до іншого з урахуванням територіальної підсудності, однак з урахуванням ч. 6 ст. 7 КАС України, суддя вважає за можливе застосувати положення ст. 29 КАС України до даних правовідносин.

Враховуючи вище викладене, суддя приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО, за участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання протиправними рішення про відмову у призначенні допомоги та зобовязання її призначити слід передати на розгляд до Полтавського окружного адміністративного суду, оскільки справа не підсудна Крюківському районному суду м. Кременчука як адміністративному суду.

Керуючись ст. 29, 248 КАС України, суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО, за участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання протиправними рішення про відмову у призначенні допомоги та зобовязання її призначити направити до Полтавського окружного адміністративного суду (36000, м. Полтава, Вул. Пушкарівська, 9/26).

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя: В.І. Хіневич