
Справа № 404/7746/17
Номер провадження 2-а/404/801/17
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2017 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі: головуючого судді - Мохонько В.В.,
при секретарі - Бокатенко Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області про визнання протиправними дій і рішення субєкта владних повноважень та зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, по якому просить визнати протиправною бездіяльність Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області щодо призначення та виплати їй пенсії за вислугу 20 років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року (в редакції Закону України №2663-111 від 12.07.2001 року) відповідно до її заяви від 18.10.2017 року; зобовязати Кропивницьке обєднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області призначити їй пенсію за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року (в редакції Закону України №2663-111 від 12.07.2001 року) та виплачувати її з моменту звернення про призначення пенсії з 18.10.2017 року, виходячи із розрахунку 90 відсотків від суми заробітної плати відповідно до довідки Генеральної прокуратури України №18-360 зп від 18.10.2017 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що з 14.10.1997 року по теперішній час працює в органах прокуратури України, а саме: з 14.10.1997 року по 22.05.2014 року в органах прокуратури Кіровоградської області, з 22.05.2014 року по теперішній час у Генеральній прокуратурі України.
18.10.2017 року ОСОБА_1 звернулась до Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області із заявою про призначення їй пенсії за вислугу 20 років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (в редакції Закону №2663-111 від 12.07.2001 року), визнання наявності спеціального трудового стажу для призначення пенсії за вислугу років 20 років для працівників органів прокуратури відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (від 05.11.1991), що становить на день звернення 20 років 5 днів та виплату призначеної пенсії з моменту її звернення із відповідною заявою до Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, тобто з 18.10.2017 року у розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати, вказаної у довідці, виданої Генеральною прокуратурою України №18-360зп від 18.10.2017 року.
27.11.2017 року позивач отримала відповідь Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області №64/Г-11 від 13.11.2017 року за змістом якої зрозуміло, що відповідач дій щодо призначення та виплати пенсії за вислугу років не вчинив.
Вважає відмову у призначенні їй пенсії такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства, так як статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року в редакції, що діяла на час її працевлаштування в органи прокуратури було передбачено, що прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугою років незалежно від віку за наявний на день звернення стаж вислуги років не менше 20 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років.
До вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, передбачених у ст.56 цього Закону, в тому числі стажистами в органах прокуратури та частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.
Вказує, що розпочала роботу в органах прокуратури України в жовтні 1997 року та у той час діяли положення ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 1991 року, якими гарантувалось право виходу на пенсію за вислугою років при певному стажі роботи 20 років.
У відповіді Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області було вказано, що розділом IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України №1556/11846 від 27.12.2005 року визначено питання приймання, оформлення і розгляду документів та вказано, що позивач повинна подати заяву встановленого зразка та документи для призначення пенсій до відділу обслуговування громадян в оригіналах.
Вважає, що зазначений вище Порядок не розповсюджується на неї, оскільки він встановлений для подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».
Крім того, вказує, що документи, необхідні для встановлення підстав для призначення пенсії за вислугу років нею разом із заявою було в повному обсязі надано до Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, зокрема: належним чином засвідчена роботодавцем копія трудової книжки, що підтверджує стаж її роботи в органах прокуратури більше 20 років та оригінал довідки Генеральної прокуратури України про виплати їй за останні 60 календарних дів перед зверненням до органів Пенсійного фонду України.
В судове засідання позивач не зявилася, повідомлена судом про час та місце розгляду справи належним чином, надала до суду заяву, якою просила провести розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, повідомлений судом про час та місце розгляду справи належним чином, надав до суду письмові заперечення, якими позовні вимоги не визнав.
Заперечення мотивовані тим, що позивач зверталася до управління один раз, з заявою в порядку норм Закону України «Про звернення громадян» 18.10.2017 року на дану заяву управлінням за вих. № 64/Г-11 від 13.11.2017 року надали письмову відповідь, згідно якої питання призначення пенсії позивачу управлінням не розглядалося, а було розяснено порядок звернення, в зв'язку з чим звернення є передчасними з викладеними позовними вимогами.
Вважає, що позивачем не враховано що є загальні норми, які містяться в ч. і статті 44 і ч. 5 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Тобто, наявність у особи права або його відсутність на призначення пенсії вирішується на підставі документів, які нею подані.
Управління вважає, що вказана заява подана позивачем у довільній формі, проте не є тим документом, на підставі якого управління, розглядає питання про її перерахунок, оскільки, як вже зазначалося, орган Пенсійного фонду може прийняти певне рішення щодо перерахунку чи відмови у перерахунку пенсії лише після надходження заяви встановленого зразка з усіма необхідними документами.
Вказує, що позивач наводить норму, що до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 цього Закону, в тому числі у військовій прокуратурі, стажистами в органах прокуратури, слідчими, суддями, на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, офіцерських посадах Служби безпеки України, посадах державних службовців, які займають особи з вищою юридичною освітою, в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівникам, яким присвоєно класні чини, на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, що мають класні чини, були направлені туди, а потім повернулися в прокуратуру, строкова військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах, частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України, а також особи, звільнені з прокурорсько-слідчих посад органів прокуратури за станом здоров'я, у зв'язку із скороченням чисельності або штату працівників та у зв'язку з обранням їх на виборні посади органів державної влади чи органів місцевого самоврядування. Під поняттям «прокурор» у статті 8, частині четвертій статті 9, частинах першій, другій, третій статті 12, частині першій статті 20, статтях 34, 35, 36, 44, 45, частинах першій, третій, п'ятій і сьомій статті 46, статті 46-2, 46-3, 46-4, частині першій статті 47, статтях 48,48; 48-1, 49, 50, 50-1 та 55 цього Закону слід розуміти: Генеральний прокурор України, перший заступник, заступники Генерального прокурора України, їх старші помічники та помічники, прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізованих прокуратур (на правах обласних), їх перші заступники, заступники, міжрайонні прокурори, прокурори міст, районів, районів у містах та прирівняних до них спеціалізованих прокуратур, їх перші заступники і заступники, начальники головних управлінь, управлінь, відділів прокуратур, їх перші заступники, заступники, старші прокурори та прокурори прокуратур усіх рівнів, які діють у межах своєї компетенції.
Але дана норма з 16.07.2015 року не діє, а позивач звернувся за призначенням пенсії 18.10.2017 року.
П. 1 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року - 23 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 13 років 6 місяців.
Вважають вимогу позивача про призначення їй пенсії в розмірі 90 % від суми місячного заробітку безпідставною, так як ч.2. ст.86 Закону України «Про прокуратуру» (2014р.), передбачено, що пенсія призначаються в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії
Дана норма є діючою в свою чергу позивач посилається на норми не діючого Закону України « Про прокуратуру»(1991 року).
Зазначив, що позивач має стаж на посаді прокурора 20 років 0 місяців 6 дні, про який інформативно було зазначено в листі управлінням, інший стаж управлінням не визначався, так як позивач належним чином не зверталася , та питання стажу не розглядалося.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог у повному обсязі, виходячи з наступного.
18.10.2017 року ОСОБА_1 звернулася до Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області із заявою про призначення пенсії за вислугою років відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру», додавши до заяви копію трудової книжки, копію паспорта, копію ідентифікаційного коду та копію довідки Генеральної прокуратури.
Листом №64/Г-11 від 13.11.2017 року відповідач повідомив позивача, що Розділом IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005року зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України № 1566/11846 від 27.12.2005року з змінами та доповненнями визначено питання приймання, оформлення і розгляду документів. Згідно п. 4.1 Порядку, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при звернення особи з відповідною заявою. Тобто, подати заяву встановленого зразку та документи для призначення пенсій особа може звернувшись до відділу обслуговування громадян. Також було повідомлено, що згідно п. 2.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. Додатково повідомлено, що згідно наданих документів стаж роботи позивача на посаді прокурора становить 20 років 6 днів /а.с. 11/.
Згідност. 8 ОСОБА_2 Українив Україні діє принцип верховенства права.ОСОБА_2 Українимає найвищу юридичну силу та пріоритет над іншими нормативно - правовими актами. Закони та підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі ОСОБА_2і повинні відповідати їй. ОСОБА_2є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставіОСОБА_2 Українигарантується.
Статтею 46 ОСОБА_2 Українизакріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно дост.58 ОСОБА_2 Українизакони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Згідно з вимогамист.64 ОСОБА_2 Україниконституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбаченихОСОБА_2 України.
За приписами статей21,22 ОСОБА_2 Україниправа і свободи людини є невідчужуваними та непорушними; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
ОСОБА_3 Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якоюОСОБА_2 Українивиокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно дост.17 ОСОБА_2 України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань, тощо (рішення ОСОБА_3 Суду України від 06 липня 1999 року № 8-рп/99у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій). У зазначених рішеннях ОСОБА_3 Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення. Виходячи із висловленого у рішеннях ОСОБА_3 Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства. Визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно раніше закріплених в них прав і свобод людини і громадянина ОСОБА_3 Суд України вважає скасуванням або обмеженням цих прав і свобод. Вищезазначені обставини викладені також і в постановах Верховного суду України від 10 грудня 2013 року №21-349а13, від 06 жовтня 2015 року №21-2432а15, які враховуються судом.
Виходячи з висловленого у рішеннях ОСОБА_3 Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства або прийняттям нових законодавчих актів.
На момент призначення позивача на роботу в органах прокуратури України діявЗакон України "Про прокуратуру" від 05 листопада 1991 року N 1789-XII, статтею 50-1 якого визначено, щопрокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Відповідно до відомостей зазначених в трудовій книжці позивача, 14.10.1997 року ОСОБА_1 призначена на посаду помічника-стажиста прокурора м. Кіровограда; 04.11.1999 року - помічника-стажиста прокуратури Ленінського району
м. Кіровограда; 01.04.2000 року - виконувача обов'язків помічника прокурора Ленінського району м. Кіровограда; 26.06.2000 року - помічника прокурора Ленінського району м. Кіровограда; 27.07.2001 року - старшого помічника прокурора Ленінського району м. Кіровограда; 15.10.2001 року - заступника прокурора Ленінського району м. Кіровограда; 09.12.2002 року - прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ і податкової міліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Кіровоградської області; 29.12.2002 року - старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Кіровоградської області; 21.03.2003 року - прокурора відділу нагляду за виконанням законів спецпідрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Кіровоградської області; 10.09.2003 року - начальника відділу представництва інтересів громадян і держави в судах прокуратури Кіровоградської області; 07.11.2005 року - старшого помічника прокурора Кіровоградської області з питань нагляду за додержанням законів про адміністративні правопорушення; 20.12.2005 - у зв'язку із зміною у штатному розписі перепризначена на посаду старшого помічника прокурора Кіровоградської області з питань нагляду за додержанням законів про адміністративні правопорушення; 11.06.2012 року - старшого прокурора прокуратури Кіровоградської області з питань захисту прав громадян та інтересів держави при застосуванні законів про адміністративні правопорушення; 22.05.2014 року - старшого прокурора відділу захисту прав громадян та інтересів держави при застосуванні законів про адміністративні правопорушення управління захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України; 22.07.2014 року - старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженнями особистої свободи громадян управління нагляду за додержанням законів при застосуванні примусових Головного управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру Генеральної прокуратури України; 10.09.2014 року - старшого прокурора відділу правової допомоги управління міжнародно-правової допомоги та екстрадиції Головного управління міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України; 11.03.2014 року - старшого прокурора відділу правової допомоги управління міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України; 20.08.2015 року - прокурора відділу правової допомоги управління міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України; 08.09.2016 року - прокурора відділу правової допомоги управління міжнародно-правового співробітництва та європейської інтеграції Генеральної прокуратури України; 29.06.2017 року - по даний час - прокурора відділу підготовки матеріалів щодо дисциплінарної відповідальності та звільнення прокурорів з посад управління організаційного забезпечення діяльності (Секретаріат) Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Департаменту кадрової роботи та державної служби Генеральної прокуратури України /а.с. 15-19/.
Тобто стаж роботи позивача на посаді прокурора становить 20 років 6 днів.
Отже позивач набула права виходу на пенсію при наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи в органах прокуратури не менше 10 років, незалежно від віку.
18 жовтня 2017 року ОСОБА_1 Генеральною прокуратурою України було надано довідку про її заробітну плату для призначення пенсії №18-360зп /а.с. 13-14/.
Станом на час розгляду справи діють положенняст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, відповідно до якої прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення відповідних стажів роботи. Даною статтею збільшено стаж роботи позивача, що дає йому право на пенсію за вислугу років, у порівнянні зістаттею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05 листопада 1991 року N 1789-XII, з 20 до 23 років, що є звуженням прав позивача в розумінніОСОБА_2 України.
Положеннямист.6 КАС Українивстановлено, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставіОСОБА_2 Українигарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.
З огляду на викладене суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.
Відповідно до ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є субєктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 2, 3, 9 , 72, 139, 241-246, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області про визнання протиправними дій і рішення субєкта владних повноважень та зобовязання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області щодо призначення та виплати ОСОБА_1 пенсії за вислугу 20 років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року (в редакції Закону України №2663-111 від 12.07.2001 року) відповідно до її заяви від 18.10.2017 року.
Зобовязати Кропивницьке обєднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року (в редакції Закону України №2663-111 від 12.07.2001 року) та виплачувати пенсію з моменту звернення про призначення пенсії з 18.10.2017 року, виходячи із розрахунку 90 відсотків від суми заробітної плати відповідно до довідки Генеральної прокуратури України №18-360 зп від 18.10.2017 року.
Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Кропивницького обєднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 4, код ЄДРПОУ 40385148) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) понесені судові витрати у розмірі 640 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду виготовлено 21.12.2017 року.
Суддя Кіровського В. В. Мохонько
районного суду
м.Кіровограда