
Справа № 404/8050/17
Номер провадження 2-а/404/878/17
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2017 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі :головуючого судді Мохонько В.В.,
за участі секретаря Бокатенко Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області, яким проситьвизнати протиправною бездіяльність Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року,ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268»; зобов'язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату недоплаченої пенсії, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року,ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», починаючи з 01 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.
В обґрунтування позивач зазначив, що є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року,ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,постанов Кабінету Міністрів України № 988від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 березня 2006 року№ 268» призначена раніше пенсія підлягає перерахуванню та сплаті, починаючи з 01.01.2016 року.
30.10.2017 року з Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області позивачу було направлено лист, згідно якого перерахунок та виплату перерахованої пенсії йому буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Позивач вважає, що Головним управлінням ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області незаконно відмовлено в перерахунку та виплаті пенсії.
Позивач в судове засідання не зявився, повідомлений судом про час та місце розгляду справи належним чином, надав до суду заяву, якою просив провести розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача надав до суду заяву та письмові заперечення, якими позовні вимоги не визнав та вказав, що позивач перебуває на обліку в головному управлінні як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.
04.05.2017 року до головного управління надійшла довідка від ліквідаційної комісії управління МВС України в Кіровоградській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 26.04.2017 року № 8008.
ОСОБА_2 фонду України від 28.03.2017 року-№ 9493/02-23, визначено про необхідність проведення перерахунку та виплату перерахованих пенсій після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Також, зазначеним листом проінформовано головне управління, що ОСОБА_2 фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України.
Станом на 21.12.2017 року до головного управління не надходили бюджетні кошти для проведення фінансування вказаного перерахунку пенсій чи інформації щодо проведення такого фінансування та виділення коштів з Державного бюджету України.
Здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу можливе лише при внесені змін доЗакону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»та надходженні додаткового фінансування з державного бюджету для виплати пенсій військовим пенсіонерам оскільки такі виплати, як зазначалося вище, забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету України, згідно норм чинного законодавства і фінансування даних виплат не було передбаченоЗаконом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».
Відносно вимоги позивача про здійснення перерахунку пенсії без обмеження граничного розміру, вказує, що відповідно до частини 7 статті 43 Закону, тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, що діяла до 15.12.2017 року) ОСОБА_2 фонд України та його органи були звільнені від сплати судового збору, у звязку з чим головному управлінню не виділялись бюджетні асигнування для сплати судових витрат.
Крім того, представник відповідача просив застосувати до позовних вимог строк позовної давності, передбачений ст. 122 КАСУ.
Вивчивши матеріалисправи, судвважає, що позовні вимоги слід задовольнити частково,виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
ОСОБА_2 фонд України листом від 28.03.2017 № 9493/02-23 повідомив Головні управління ОСОБА_2 фонду України в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ. Також були направлені списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
04 травня 2017 року на адресу Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області від ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області надійшла довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача від 26.04.2017 року № 8008 /а.с. 8/.
Як вбачається з вказаної довідки, розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою заступник начальника відділу фінансових ресурсів та економіки УМВС України в Кіровоградській області, яку він займав на день звільнення зі служби 29.01.2005 року становить: посадовий оклад 3100 грн., оклад за військовим (спец.) званням підполковник поліції 2200 грн., надбавка за стаж служби 40% - 2120 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) 465 грн., премія 219, 20 грн., всього: 8104,20 грн. /а.с. 9/.
25.10.2017 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсійного забезпечення, на яку отримав відмову від 30.10.2017 року, згідно якої було повідомлено, що ОСОБА_2 фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України, перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Вказали, що перерахунок пенсії проводиться автоматизованим способом після надходження відповідного програмного забезпечення з ОСОБА_2 фонду України, таким чином довідка про перерахунок пенсії може бути надана після здійснення такого перерахунку /а.с. 8/.
Відповідно до частини третьоїстатті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII(далі - Закон № 2262-XII) усі призначені за цимЗакономпенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цимЗаконом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другоюстатті 51 цього Закону.
Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45(далі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію заЗаконом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 рокувстановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з абзацом 2 пункту 15розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію»(у редакції Закону України від 23 грудня 2015 року№ 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цимЗакономдля колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно достатті 102 Закону України «Про Національну поліцію»пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначенихЗаконом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIIIстаттю 63 Закону № 2262-XIIдоповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цьогоЗакону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції, зокрема, на підставіпостанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.
Аналогічну позицію висловив також і Вищий адміністративний суд України в ухвалах від 20.01.2017 (№806/1721/16), від 24.11.2016 (№ 676/1910/16-а).
Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженогопостановою правління ОСОБА_2 фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1(далі - Порядок № 3-1), передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зістаттею 63 цього Законууповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45(далі - Порядок № 45), згідно з яким, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк ОСОБА_2 фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, нормами Порядку №45, передбачено наступний порядок дій для здійснення перерахунку пенсій:
- Міністерство внутрішніх справ України повідомляє ОСОБА_2 фонду України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення (п. 2 Порядку №45);
- ОСОБА_2 фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи ОСОБА_2 фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням ОСОБА_2 фонду України (абз. 2 п. 2 Порядку №45);
- Головні управління ОСОБА_2 фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком (абз. 3 п. 2, абз. 1, 2 п. 3 Порядку №45).
- зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням ОСОБА_2 фонду України.
Згідно зістаттею 63 Закону № 2262-ХІІперерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цимЗакономта членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цьогоЗаконупровадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Про те, що пенсійні органи здійснюють перерахунок пенсії працівникам органів внутрішніх справ виключно на підставі відповідних довідок про розмір грошового забезпечення наголошував також і Вищий адміністративний суд України в ухвалах від 20.01.2017 (№806/1721/16), від 24.11.2016 (№ 676/1910/16-а).
Згідно ч. 1 ст. 78 КАС України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Таким чином, позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку зі збільшенням розміру грошового забезпечення. Зазначене право відповідачем не заперечується, а тому в силу ч. 1ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України ці обставини не підлягають доказуванню.
Представник відповідача просив застосувати до позовних вимог положенняст. 122 КАС, згідно якої для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.ч. 2, 3ст. 51 Закону № 2262-XIIперерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Закономта членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цимЗаконом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ОСОБА_2 фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Враховуючи, що перерахунок пенсії позивачу мав бути здійснений з дня виникнення цього права - підвищення розміру грошового забезпечення, проте, у зв'язку з обставинами, які не залежали від позивача (порушення суб'єктами владних повноважень розумних строків, встановлених Порядком №45 та Порядком № 3-1) перерахунок здійснено не було, то позовні вимоги підлягають задоволенню саме з 01.01.2016, тобто, як це передбачено ч. 3ст. 51 Закону № 2262-XII.
Щодо посилань відповідача на відсутність бюджетного фінансування як на підставу відмови у перерахунку та виплаті пенсії позивачу, суд зазначає наступне.
Згідно зістаттею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Європейський суд з прав людини у своїх рішенняхпо справах «Кечко проти України», «Ромашов проти України», «Шевченко проти України» зауважив, що реалізація особою права, яке пов'язано з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань, є безпідставними. Європейський Суд з прав людини у своїх рішеннях констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Таким чином, відсутність фінансування не є підставою для позбавлення позивача права на перерахунок та виплату пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про протиправність відмови відповідача та наявність підстав для зобов'язання його здійснити перерахунок пенсії позивача та виплату різниці між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 01.01.2016 року.
Щодо вимог позивача в частині про зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром, слід зазначити наступне.
За змістом ч. 1ст. 2 КАС, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку субєктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Відповідно до ч. 1ст. 5 КАС, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій субєкта владних повноважень протиправними та зобовязання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності субєкта владних повноважень протиправною та зобовязання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) субєкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - субєкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Право на захист - це самостійне суб'єктивне право, яке з'являється у володільця регулятивного права лише в момент порушення чи оспорення останнього.
З аналізу викладеного вбачається, що завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи в публічно-правових відносинах. При цьому захист прав, свобод та інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.
У зв'язку із викладеним, суд звертає увагу на те, що обмеження розміру пенсії позивача певною граничною сумою не є спірним у правовідносинах, що досліджуються у даній справі. Матеріали справи не місять доказів того, що відповідач обмежував розмір пенсії позивача певною сумою, а також наразі відсутні підстави вважати, що відповідачем будуть протиправно застосовані такі обмеження у майбутньому.
За таких обставин, вказівка про необхідність здійснення перерахунку пенсії «без обмеження граничним розміром», є необґрунтованою та свідчить про вирішення спору на майбутнє.
Відповідно до ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є субєктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 2, 3, 9 , 72, 139, 241-246, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року,ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268».
Зобов'язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату недоплаченої пенсії, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року,ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», починаючи з 01 січня 2016 року.
В іншій частині вимог відмовити.
Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7А, код ЄДРПОУ 20632802) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2) понесені судові витрати у розмірі 640 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду виготовлено 22.12.2017 року.
Суддя Кіровського В. В. Мохонько
районного суду
м.Кіровограда