Постанова № 71174664, 21.12.2017, Володимирський міський суд Волинської області (до 25.04.2025 - Володимир-Волинський міський суд Волинської області)

Дата ухвалення
21.12.2017
Номер справи
154/3450/17
Номер документу
71174664
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

154/3450/17

3/154/1542/17

Копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2017 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., при секретарі Баранюк О.В., за участю прокурора Артиш Н.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали які надійшли з Управління захисту економіки у Волинській області ДЗЕ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживачого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого головою Фермерського господарства «Валерія Нечипорука», депутата Хобултівської сільської ради, Володимир-Волинського району Волинської області, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ставиться в вину те, що він, будучи депутатом Хобултівської сільської ради, відповідно до п.п. «б», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, будучи суб'єктом декларування несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону, вчинивши тим самим адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що про необхідність подачі декларації йому було відомо із ЗМІ, а також про це наголошувалось на сесіях Хобултівської сільської ради. Зазначив, що він не подав своєчасно декларацію, оскільки електронний цифровий підпис у нього був оформлений на юридичну особу, а саме фермерське господарство «Валерія Нечипорука», головою якого він являється. Повторний ключ на фізичну особу ним був зроблений лише 15.11.2017 року після реєстрації у Єдиному Державному Реєстрі Декларацій. Тому електронну декларацію про доходи він подав із запізненням, а саме 15.11.2017 року

Прокурор в судовому засіданні зауважила, що протокол складений підставно з дотриманням вимог КУпАП. В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією. Просила визнати ОСОБА_1 винним за вказаною статтею та призначити адміністративне стягнення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суддя прийшов до таких висновків.

Згідно рішення Хобултівської сільської ради від 10.11.2015 року № 1/1 та додатку до даного рішення, ОСОБА_1 обрано депутатом Хобултівської сільської ради, Володимир-Волинського району Волинської області.

ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до вимог ч.1 ст.45 цього ж Закону, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону особи, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього Закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного

державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

За таких обставин, депутат Хобултівської сільської ради ОСОБА_1 був зобовязаний до 00 годин 00 хвилин 01.05.2017 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, декларація за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 15 листопада 2017 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у звязку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи субєктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.

В діях ОСОБА_1, вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, оскільки факт відсутності його електронної декларації за 2016 рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є доведеним належними та допустимими доказами, дослідженими в ході судового розгляду даної справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення у суді доведена повністю і підтверджується його власними поясненнями та матеріалами адміністративного провадження. Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та помякшують відповідальність.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст., 283, 284 КУпАП та на підставі ст. ст. 40-1, 172-6 ч.1 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі пятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 320 грн 00 коп судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету:22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя:/-/ підпис.

З оригіналом згідно.

Суддя Володимир-Волинського

міського суду ОСОБА_2