
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12.12.2017 Справа № 904/8966/17
За позовом Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі",
м. Кам'янське
до Відповідача-1 Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ", м. Київ
Відповідача-2 Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз", м. Дніпро
про зобов'язання відновити розподіл природного газу, виконувати свої зобов'язання за договором
Суддя Кеся Н.Б.
При секретарі судового засідання Хавіна О.С.
Представники:
Від Позивача: ОСОБА_1, довіреність № 00.01.0241 від 06.11.2017р., представник
Від Відповідача-1: ОСОБА_2, довіреність № 14-63 від 14.04.2017 р., представник
Від Відповідача-2: ОСОБА_3, довіреність №007.1Др-253-1217 від 01.12.2017р.,
представник
СУТЬ СПОРУ:
Комунальне підприємство Кам'янської міської ради "Тепломережі" (далі-Позивач) звернулось з позовом до Відповідача-1 Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" та Відповідача-2 Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз", в якому просить господарський суд:
- прийняти позовну заяву КП КМР Тепломережі до розгляду та порушити провадження у справі;
- зобов'язати Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації Дніпропетровськгаз відновити розподіл природного газу КП КМР Тепломережі;
- зобов'язати Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації Дніпропетровськгаз виконувати свої зобов'язання за договором розподілу природною газу, а саме надавати послуги з розподілу природного гачу в опалювальному періоді 2017-2018 років;
- визнати право КП КМР Тепломережі па споживання у жовтні 2017 року - березні 2018 року: 7,123 тис.куб.м. по договору постачання природного газу для виробництва теплової енергії для релігійних організацій від 05.10.2017 №3303/1718-РО-3; 25663,452 тис.куб.м. по договору постачання природного газу для виробництва теплової енергії для палання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню від 05.10.2017 №3301/1718-ТЕ-3; 3629,191 тис.куб.м. по договору постачання природного газу для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями від 05.10.2017 №3302/1718-БО-3; 402.080 тис.куб.м. по договору постачання природного газу для виробництва теплової енергії, яка споживається підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями від 1 1.10.2017 №3317/1718-КТІ-3;
- зобов'язати ПАК Нафтогаз України виконувати умови договорів від 05.10.2017 №3303/1718-РО, від 05.10.2017 №3301/1718-ТЕ-3, від 05.10.2017 №3302/1718-БО, від 11.10.2017 №3317/1718-КП-3 в частині виділення номінації та постачання природного газу в обсягах, зазначених в п. 2.1 договорів;
- стягнути з відповідачів судовий збір, сплачений КП КМР Тепломережі при поданні позовної заяви.
Позов обґрунтовано посиланням на невиконання Відповідачем-1 вимог законодавства України та взятих зобовязань за договорами на постачання природного газу від 05.10.2017 №3303/1718-РО-3 для виробництва теплової енергії для релігійних організацій, від 05.10.2017 №3301/1718-ТЕ-3 для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню, від 05.10.2017 №3302/1718-БО-3 для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями, від 11.10.2017 №3317/1718-КП-3 для виробництва теплової енергії, яка споживається підприємствами, організаціями та іншими субєктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями, щодо подання номінацій Відповідачу-2, в звязку із чим у останнього відсутня правова підстава для надання Позивачу послуг з розподілу природного газу, внаслідок чого Відповідач-2 вимушений обмежувати розподіл природного газу Позивачу, чим порушується право КП КМР Тепломережі на отримання послуг за договором.
Відповідач-1 позов не визнав, у відзиві на позов (арк.с. 86-88) вказує про те, що станом на 10.11.17 загальна заборгованість Комунального підприємства Кам'янської міської ради Тепломережі за договорами, укладеними з ПАТ "НАК "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ", становить 58.7 млн. грн. КП Кам'янської міської ради Тепломережі забезпечує виконання однієї з обов'язкових вимог пункту 12 Положення, пов'язаних з виконанням графіка погашення заборгованості. ПАТ "НАК "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" за укладеними з КП Кам'янської міської ради Тепломережі договорами постачання природного газу на опалювальний сезон 2017/18 року надала оператору ГТС номінації для цього підприємства:
у жовтні 2017 року - в обсязі 1 204.0 тис.куб.м;
у листопаді 2017 року - в обсязі 3 184.0 тис.куб.м (станом на 10.11.17).
Компанією у встановленому порядку здійснено документальне оформлення (підписання актів передачі-приймання природного газу) з Комунальним підприємством Кам'янської міської ради Тепломережі фактично спожитих останнім обсягів природного газу з ресурсів Компанії у жовтні 2017 року. Так, Позивачем у справі не доведено, що Відповідач-1 у будь-який спосіб порушив його законні права та охоронювані законом інтереси при виконанні спірних договорів на постачання природного газу. Таким чином, предмет позову в частині виділення номінацій та постачання природного газу відсутній.
Відповідач-2 позов не визнав з підстав зазначених у відзиві (арк.с. 90-92).
28.11.17р. Відповідач-2 подав пояснення по справі (арк.с. 106-107), в яких вказує що протягом жовтня-листопада 2017 року в електронній формі ПАТ "Укртрансгаз" надіслало на адресу ПАТ "Дніпропетровськгаз" подекадно підтверджені номінації (заявлені обсяги) природного газу НАК "Нафтогаз України" по підприємствам теплоенергетики на виробництво теплової енергії. Так, 04.10.2017 року, 20.10.2017 року (уточнююча) від ПАТ "Укртрансгаз" надійшли підтверджені номінації на першу декаду жовтня 2017 року, серед яких КП Кам'янської міської ради Тепломережі не значилось, в підтверджених номінаціях на другу декаду жовтня 2017 року від 18.10.2017 року Позивач також не значився. В номінаціях на третю декаду жовтня 2017 року від 31.10.2017 року значився Позивач з підтвердженими лімітом 164 тис. м3. В номінаціях на першу декаду листопада 2017 року від 08.11.2017 року значився Позивач з підтвердженими лімітом 1 тис. м3. В номінаціях на другу декаду листопада 2017 року від 13.11.2017 року значився Позивач з підтвердженими лімітом 195 тис. м3. В номінаціях на третю декаду листопада 2017 року від 17.11.2017 року значився Позивач з підтвердженими лімітом 195 тис. м3.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.10.2017р. заборонено Публічному акціонерному товариству по газопостачанню та газифікації "Дніпропетровськгаз" припиняти (обмежувати) в примусовому порядку газопостачання Комунальному підприємству Кам'янської міської ради "Тепломережі" до набрання рішенням законної сили.
Під час судового засідання 12.12.17р. представник Відповідача-1 подав клопотання про залучення до участі в справі №904/904/8966/17 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги па предмет спору - Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз" (арк.с. 241).
Суд відмовляє в задоволенні клопотання про залучення Третьої особи оскільки не вбачає в наведених обставинах підстав, передбачених ст. 27 ГПК України.
У судовому засіданні оголошувалася перерва з 28.11.17р. по 07.12.17р., з 07.12.17р. по 12.12.17р. в порядку ст. 77 ГПК України.
В судовому засіданні 12.12.2017р. оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення в порядку ст. 85 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи та враховуючи пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Між Комунальним підприємством Кам'янської міської ради "Тепломережі" (далі-Споживач) та Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" (далі-Постачальник) укладено договори па постачання природного газу від 05.10.2017 №3303/1718-РО-3 для виробництва теплової енергії для релігійних організацій, від 05.10.2017 №3301/1718-ТЕ-3 для виробництва теплової енергії для падання послуг з опалення та постачання гарячої воли населенню, від 05.10.2017 №3302/1718-БО-3 для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджет ними установами/організаціями, від 11.10.2017 №3317/1718-КП-3 для виробництва теплової енергії яка споживається підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями.
Відповідно до п. 2.1 вищевказаних договорів в період з жовтня 2017 року по березень 2018 року НАК Нафтогаз України зобов'язалося передати Позивачу у власність:
-по договору від 05.10.2017 №3303/1718-РО-3 -7,123 тис.куб.м.;
-по договору від 05.10.2017 №3301/1718-ТЕ-3-25663,452 тис.куб.м.;
-по договору від 05.10.2017 №3302/1718-БО-3-3629,191 тис.куб.м.;
-по договору від 11.10.201 7 №3317/1718-КП-3-402,080 тис.куб.м.
Згідно з п. 3.2 укладених договорів постачання природного газу за договором здійснюється виключно за умови дотримання Споживачем вимог пункту 12 Положення.
Пунктом 3.3 укладених договорів передбачено, що у разі невиконання Споживачем вимог п.12 Положення постачальник не підтверджує планові обсяги газу (номінації) для Споживача, при цьому передача природного газу не здійснюється.
Відповідно до п. 3.4 укладених договорів Постачальник застосовує процедуру подання номінацій та реномінацій відповідно до Кодексу газотранспортної системи. Номінація надасться в обсязі необхідному споживачу за цим договором за умови виконання Споживачем вимог пункту 12 Положення.
Згідно з п.3.5 договорів Постачальник протягом трьох днів з моменту підтвердження оператором газотранспортної системи номінації повідомляє споживачу про розмір поданої номінації шляхом надсилання відповідного повідомлення на електронну адресу.
В главі 1 розділу І Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановок) НКРЕКП від 30.09.2015р. №2493 (далі-Кодекс ГТС) містяться визначення понять номінація та місячна номінація.
Так, місячна номінація - заявка замовника послуг транспортування, надана оператор} газотранспортної системи стосовно обсягів природного газу, які будуть подані замовником послуг" транспортування протягом місяця в розрізі кожної доби до газотранспортної системи в точках входу та відібрані з газотранспортної системи в точках виходу, у том) числі у розрізі контрагентів (споживачів) замовника та їх точок комерційного облік} (за необхідності).
Номінація - заявка замовника послуг транспортування. надана оператор) газотранспортної системи стосовно обсягів природного тазу, які будуть подані замовником послуг транспортування протягом доби до газотранспортної системи в точках входу та відібрані з газотранспортної системи в точках виходу, у тому числі, у розрізі контрагентів (споживачів) замовника та їх точок комерційного облік) (за необхідності);
Відповідно до п. 1 - п.3 Глави 1 розділу XI Кодексу ГТС для отримання послуг із транспортування (фізичного транспортування природного газу газотранспортною системою) замовник послуг транспортування подає оператору газотранспортної системи номінації та/або місячну номінацію по точках входу та точках виходу в установленому цим розділом порядку.
Номінація повинна визначати обсяг природною гаї) по кожній точці входу та виходу (що може бути як фізичною, так і віртуальною), які замовляються замовником послуг транспортування. При цьому, якщо замовником послуг транспортування є постачальник, подана номінація повинна містити планові (замовлені) обсяги постачання природного газу у розрізі його споживачів та їх точок комерційного обліку (за необхідності) з визначенням їх ЕІС-кодів. Місячна номінація додатково містить аналогічну інформацію як для номінації, але у розрізі кожної доби.
Згідно з п. 2 глави 2 розділу XI Кодекс) ГТС місячна номінація на наступний газовий місяць приймається оператором газотранспортної системи в період з 15 по 20 число місяця (включно), що йде перед газовим місяцем транспортування. Оператор газотранспортної системи повинен повідомити замовника послуг транспортування про підтвердження або відхилення місячної номінації у строк до 25 числа (включно) місяця, що йде перед газовим місяцем транспортування.
У випадку коли замовник послуг транспортування не надасть оператору газотранспортної системи місячну номінацію згідно з положеннями пункту 2 цієї глави або номінацію на наступну газову добу протягом часу, вказаного в пункті 1 цієї глави, вважається підтвердженою номінація для такого замовника послуг транспортування з обсягами природного газу, що дорівнює 0 (нулю) відносно замовленої точки входу/виходу (п. 2 глави 2 розділу XI Кодексу 1 ТС).
Таким чином, виходячи з вимог постанови КМУ від 22.03.2017 року №187, у НАК "Нафтогаз України" виник обов'язок укласти договори з КП КМР "Тепломережі" на постачання природного газу та подати номінації відповідно до обсягів, передбачених укладеними договорами, до оператора газотранспортної системи.
Обов'язок подання номінацій випливає також з вимог п.3.4 укладених договорів та розділу XI Кодексу ГТС.
Даний обов'язок Відповідачем-1 своєчасно не було виконано, внаслідок чого Позивач звернувся з позовом до суду та заявою про забезпечення позову шляхом заборони Публічному акціонерному товариству по газопостачанню та газифікації "ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ" припиняти (обмежувати) в примусовому порядку газопостачання Комунальному підприємству Камянської міської ради "ТЕПЛОМЕРЕЖІ" до набрання рішенням законної сили. Ухвалою суду від 20.10.2017 року суд задовольнив зазначену заяву Позивача.
У відзиві на позов Відповідач-1 зазначив, що в порушення умов договорів та Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 року №187, у Позивача має місце заборгованість перед Відповідачем-1 станом на 10.11.2017 на загальну суму 58,7млн.грн., що виключає можливість надання Відповідачем-1 спірних номінацій та постачання природного газу. Водночас Відповідач-1 зазначив, що природний газ фактично поставлений Позивачеві, отже, його права та інтереси не порушені.
Також, заявою-приєднанням №0942039ІFХАТ016 від 01.01.2016р. до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) (арк.с. 64) КП КМР "Тепломережі" приєдналося до умов договору розподілу ПАТ "Дніпропетровськгаз" природного газу для споживача, що не є побутовим (далі - Договір).
Відповідно до п.7.1 Договору Оператор ГРМ зобов'язується забезпечити можливість цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи в межах величини приєднаної потужності його об'єкта та передачу належних Споживачу об'ємів природного газу з дотриманням належного рівня надійності, безпеки, якості та величини його тиску за умови дотримання Споживачем вимог цього Договору.
Пунктом 1 розділу II Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. №2496 (далі - Правила №2496), однією з підстав для постачання природного газу споживачу вказано наявність підтвердженого обсягу природного газу па відповідний розрахунковий період для потреб споживача.
З урахуванням вимог Кодексу ГТС, Кодексу ГРС та Правил №2496, постанови Кабінету Міністрів України від 22.0.3.2017р. №187 КП КМР Тепломережі як споживач природного газу за договором, має право отримувати природний газ у відповідному опалювальному періоді виключно від постачальника, на якого покладені спеціальні обов'язки.
Згідно з наданими з боку Відповідача-2 підтвердженими номінаціями (заявлені обсяги) природного газу (арк.с.108-117) вбачається, що Відповідач-1 своєчасно не подав номінації за жовтень та листопад 2017 року.
Так, Відповідач-2 пояснив, що протягом жовтня-листопада 2017 року в електронній формі ПАТ "Укртрансгаз" надіслало на адресу ПАТ "Дніпропетровськгаз" подекадно підтверджені номінації (заявлені обсяги) природного газу НАК "Нафтогаз України" по підприємствам теплоенергетики на виробництво теплової енергії. Так, 04.10.2017 року, 20.10.2017 року (уточнююча) від ПАТ "Укртрансгаз" надійшли підтверджені номінації на першу декаду жовтня 2017 року, серед яких КП Кам'янської міської ради Тепломережі не значилось, в підтверджених номінаціях на другу декаду жовтня 2017 року від 18.10.2017 року Позивач також не значився. В номінаціях на третю декаду жовтня 2017 року від 31.10.2017 року значився Позивач з підтвердженими лімітом 164 тис. м3. В номінаціях на першу декаду листопада 2017 року від 08.11.2017 року значився Позивач з підтвердженими лімітом 1 тис. м3. В номінаціях на другу декаду листопада 2017 року від 13.11.2017 року значився Позивач з підтвердженими лімітом 195 тис. м3. В номінаціях на третю декаду листопада 2017 року від 17.11.2017 року значився Позивач з підтвердженими лімітом 195 тис. м3.
Також в судовому засіданні Відповідач-2 пояснив, що внаслідок неотримання своєчасно відповідних номінацій стосовно Позивача, споживання останнім природного газу було б неможливим, оскільки Відповідач-1 зобов'язаний перешкоджати несанкціонованому споживанню газу. Проте, внаслідок вжитих Позивачем заходів щодо забезпечення позову по даній справі, Відповідач-2 не вчинив таких перешкод.
Зважаючи на встановлені обставини, суд керується таким.
Відповідно до статті 11 Закону України Про ринок природного газу, з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу на субєктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обовязки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України після консультацій із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 року №187 було затверджене Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу.
Згідно з підпунктом 4 пункту 3 зазначеного Положення ( в редакції, яка діяла в спірний період) цим Положенням встановлений обовязок НАК Нафтогаз України постачати природний газ виробникам теплової енергії для всіх категорій використання природного газу, в тому числі для виробництва електричної енергії такими виробниками, на умовах та у порядку, що визначені цим Положенням.
Відповідно до абзацу першого пункту 12 Положення про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017р. №187 (в редакції, яка діяла в спірний період), виробник теплової енергії має право до 1 квітня 2018 р. придбавати природний газ для категорій використання природного газу, визначених підпунктом 4 пункту 3 цього Положення, у НАК Нафтогаз України за умови, що такий виробник, на якого станом на 30 вересня 2015р. поширювалася дія статті 191 Закону України Про теплопостачання, виконав обовязок щодо відкриття рахунків із спеціальним режимом використання, а виробник теплової енергії, що також придбаває природний газ для виробництва електричної енергії, додатково виконав установлені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015р. №670 Про порядок розрахунків за спожитий природний газ виробниками електричної енергії, які використовують природний газ для її виробництва (Офіційний вісник України, 2015 р., №53, ст. 1722) вимоги щодо проведення розрахунків з використанням механізму розподілу коштів, що надходять в розрахунок за відпущену електричну енергію на рахунки із спеціальним режимом використання.
Враховуючи викладене, а також пункт 3.2 укладених між Позивачем та Відповідачем-1 договорів, в яких зазначається про вимоги до споживача, суд зазначає про відсутність у справі обставин, які свідчать про недотримання Позивачем вимог щодо відкриття і використання в розрахунках з Відповідачем-1 виключно рахунку із спеціальним режимом використання.
Саме про цей обов'язок споживача йдеться в Положенні про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017р. №187.
Про порушення зазначеного обов'язку Позивачем Відповідач-1 не заявив.
Що стосується наявності заборгованості Позивача перед Відповідачем-1, ці обставини належать до умов виконання обов'язків з боку саме Відповідача-1.
Так, згідно з пунктом 12 Положення про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України (в редакції, яка діяла в спірний період), обов'язок, передбачений підпунктом 4 пункту 3 цього Положення, покладається на НАК "Нафтогаз Укпраїни" на період до 1 квтіня 2-018р. за таких умов:
укладення виробником теплової енергії з НАК Нафтогаз України договору постачання природного газу відповідно до законодавства;
відсутність у виробника теплової енергії заборгованості перед НАК Нафтогаз України за використаний природний газ; або
відсутність у виробника теплової енергії заборгованості (без урахування штрафних санкцій) перед НАК Нафтогаз України за спожитий до 1 січня 2017 р. природний газ з урахуванням сум оформлених відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. № 20 Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій (Офіційний вісник України, 2005 р., № 2, ст. 88; 2009 р., № 5, ст. 123; 2011 р., № 5, ст. 249), підписаних усіма учасниками розрахунків і переданих до органів Казначейства, але не профінансованих спільних протокольних рішень за усіма укладеними з НАК Нафтогаз України договорами постачання природного газу (купівлі-продажу, про закупівлю, відступлення права вимоги тощо), а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ; або
станом на 23 число місяця, що передує місяцю постачання природного газу, рівень розрахунків виробника теплової енергії (без урахування штрафних санкцій) з додаванням суми оформлених відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. № 20 Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, підписаних усіма учасниками розрахунків і переданих до органів Казначейства, але не профінансованих спільних протокольних рішень за усіма укладеними з НАК Нафтогаз України договорами постачання природного газу (купівлі-продажу, про закупівлю, відступлення права вимоги тощо) становить не нижче 90 відсотків; або
наявність укладеного договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором в рамках реалізації Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії; або
надання НАК Нафтогаз України та виконання виробником теплової енергії погодженого виконавчим органом ради графіка погашення заборгованості (рівними частинами до 1 січня 2021 р. з розбивкою за всіма договорами з НАК Нафтогаз України), складеного на підставі довідки щодо заборгованості, наданої НАК Нафтогаз України, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.
З наведених норм судом вбачається, що наявність заборгованості виробника теплової енергії, яка погашається згідно з відповідним графіком, не є перешкодою для виконання обов'язків, покладених зазначеним Положенням на НАК "Нафтогаз України".
Так, у відзиві, разом із обставинами про наявність заборгованості Позивача перед Відповідчем-1 на загальну суму 58,7млн. грн., Відповідач -1 вказує на те, що Позивач забезпечує виконання графіка погашення заборгованості.
В підтвердження цього Позивачем також подано до справи копію затвердженого Виконавчим комітетом Кам'янської міської ради графіку погашення заборгованості за спожитий природний газ та Журнал-ордер і Відомість порахунку 63.1. розрахунки з вітчизняними постачальниками за 01.01.17-20.11.17 (арк.с. 238-240).
Отже, наведені у справі обставини свідчать про те, що у Відповідача-1 відсутні правові підстави для неподання відповідних номінацій за укладеними з Позивачем договорами.
Відповідач-1 вказує на те, що він видав спірні номінації, але матеріали справи свідчать про те, що зроблено це несвоєчасно і це створило загрозу діяльності Позивача. Також Відповідач-2 вказує на те, що Позивач отримав спожитий газ, але матеріали справи свідчать про те, що це відбулося не завдяки Відповідачеві-1, а незважаючи на несвоєчасне виконання ним своїх обов'язків, які встановлені укладеними договорами та вищезазначеним Положенням.
Крім цього, Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017р. № 720-р "ОСОБА_1 питання опалювального сезону 2017/18 року", з метою забезпечення своєчасного початку та сталого проходження опалювального сезону 2017/18 року, Публічне акціонерне товариство Національна акціонерна компанія Нафтогаз України зобов'язано разом з операторами газотранспортних та газорозподільних мереж забезпечити протягом опалювального сезону 2017/18 року безперебійне постачання природного газу виробникам теплової енергії в рамках виробництва теплової енергії для бюджетних установ, релігійних та інших організацій, надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню.
Наведене доводить той факт, що несвоєчасне подання номінацій Відповідачем-1 має наслідком незабезпечення останнім безперебійного постачання природного газу, що порушує права та інтереси не тільки Позивача, а й створює загрозу для сталого проходження опалювального сезону 2017/18.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги, які стосуються Відповідача-1, підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки матеріалами справи доводиться неналежне виконання ним своїх обов'язків за договорами про постачання природного газу. Стосовно Відповідача-2 позов не підлягає задоволенню, оскільки в його діях порушення відсутні, що підтверджується як самім Позивачем у позові, так й в матеріалах справи. Виникнення спору у справі пов'язано виключно із поведінкою Відповідача-1.
Судові витрати Позивача у справі, що стосуються безпосередньо Відповідача-1 та забезпечення позову, покладаються на останнього в порядку ст. 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 4, 32-34, 36, 43, 44, 49, 111-28, 116-117 ГПК України, господарський суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати право КП КМР Тепломережі па споживання у жовтні 2017 року - березні 2018 року: 7,123 тис.куб.м. по договору постачання природного газу для виробництва теплової енергії для релігійних організацій від 05.10.2017 №3303/1718-РО-3; 25663,452 тис.куб.м. по договору постачання природного газу для виробництва теплової енергії для палання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню від 05.10.2017 №3301/1718-ТЕ-3; 3629,191 тис.куб.м. по договору постачання природного газу для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями від 05.10.2017 №3302/1718-БО-3; 402.080 тис.куб.м. по договору постачання природного газу для виробництва теплової енергії, яка споживається підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями від 1 1.10.2017 №3317/1718-КТІ-3.
Зобов'язати ПАК Нафтогаз України виконувати умови договорів від 05.10.2017 №3303/1718-РО, від 05.10.2017 №3301/1718-ТЕ-3, від 05.10.2017 №3302/1718-БО, від 11.10.2017 №3317/1718-КП-3 в частині виділення номінації та постачання природного газу в обсягах, зазначених в п. 2.1 договорів.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" (01601, м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 6, код ЄДРПОУ 20077720) на користь Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Тепломережі" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Тритузна, 168, код ЄДРПОУ 03342573) судовий збір у розмірі 4000,00 (чотири тисячі грн. 00 коп.) грн.
В частині позовних вимог щодо Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації Дніпропетровськгаз - відмовити.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскаржено протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 18.12.2017
Суддя ОСОБА_4