Постанова № 71163016, 20.12.2017, Білопільський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
20.12.2017
Номер справи
573/2333/17
Номер документу
71163016
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №573/2333/17

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

20 грудня 2017 року м. Білопілля

Білопільський районний суд Сумської області у складі:

головуючої судді: Свиргуненко Ю. М.,

з участю секретаря: Федорченко Г. В.,

розглянувши в порядку спрощеного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобовязання провести перерахунок пенсії та виплату різниці в пенсії за минулий час,

в с т а н о в и в:

28 листопада 2017 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ГУ ПФУ в Сумській області про зобовязання провести перерахунок пенсії та виплату різниці в пенсії за минулий час. Свої вимоги позивачка мотивує тим, що з 01 жовтня 1998 року відповідачем їй призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року. Вказує, що 29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року, статтею 63 якого визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах, визначених цим Законом, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначено постановою КМУ від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови КМУ від 17 липня 1992 року №393», яким передбачено, що такий перерахунок проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та проводиться на підставі довідок про склад грошового забезпечення, наданих уповноваженим органом того силового відомства, звідки особу звільнено зі служби та заяви пенсіонера. 26 травня 2017 року сектором пенсійного забезпечення ГУНП в Сумській області на адресу ГУ ПФ України направлено відносно неї довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Після цього 15 листопада 2017 року вона звернулася до відповідача із заявою про здійснення перерахунку пенсії, але листом від 24 листопада 2017 року їй повідомлено, що перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Посилаючись на викладені вище обставини ОСОБА_1 просить:

1) визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо обчислення грошового забезпечення без врахування даних, зазначених у довідці, виданій сектором пенсійного забезпеченні ГУНП в Сумській області від 26 травня 2017 року, протиправними;

2) зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області перерахувати їй пенсію, врахувавши при її обчисленні грошове забезпечення згідно довідки від 26 травня 2017 року та виплатити 35 580 грн. 08 коп. як суму недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01 січня 2016 року;

3) допустити негайне виконання рішення;

4) встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобовязання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області подати у двотижневий строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

За клопотанням позивача, суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження, передбаченими главою 10 КАС України.

Відповідач надіслав письмове заперечення проти позову, в якому зазначив, що довідка про грошове забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії до ГУ ПФУ в Сумській області надійшла у травні 2017 року. Оскільки, виплата пенсій особам, звільненим зі служби військовослужбовцям забезпечується за рахунок коштів держбюджету України, то її перерахунок буде здійснено після виділення додаткових коштів з бюджету. Крім того, вимога позивача про здійснення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року суперечить вимогам ст. 99 КАС та виходить за межі процесуальних строків. Зазначає про відсутність підстав для стягнення компенсації за несвоєчасну виплату пенсії позивачці, а також встановлення судового контролю та звернення судового рішення до негайного виконання. Вказує, що позивачем не надано доказів ухилення відповідача від виконання судового рішення. Крім того, увязку із забороною використовувати кошти Пенсійного фонду на цілі, не передбачені пенсійним законодавством, відсутність рахунків для здійснення безспірного списання коштів, вважає за доцільне судові витрати, понесені позивачем, відшкодувати за рахунок державного бюджету України.

Повно, всебічно і обєктивно дослідивши зібрані по справі докази та оцінивши їх у сукупності з точки зору належності, допустимості і взаємозвязку, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси та просити про їх захист.

Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави (ст. 6 КАС України).

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

За приписами ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом. Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників судового процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (ст. 8 КАС України).

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ та з 01 жовтня 1998 року одержує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області.

Зі змісту довідки управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУМВС України в Сумській області від 11 червня 2012 року вбачається, що відповідно до Постанови КМУ від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01 квітня 2012 року, за посадою слідчого СВ Білопільського РВ УМВС України в Сумській області для перерахунку пенсії позивача станом на 01 квітня 2012 року складає 3 206 грн. 94 коп. на місяць, у тому числі: посадовий оклад - 800 грн., оклад за спеціальне звання «майор» - 125 грн., надбавка за вислугу років у розмірі 40% - 370 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років у розмірі 64%) - 828 грн. 80 коп., премія у розмірі 51% 1 083 грн. 14 коп. (а. с. 10).

Відповідно до довідки ГУ ПФУ в Сумській області від 24 листопада 2017 року розмір пенсії ОСОБА_1 за період з 01 січня 2016 по листопад 2017 року становив 3 202 грн. 86 коп. щомісячно (а. с. 7).

Разом з цим, згідно з довідкою ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області від 26 травня 2017 року розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за посадою слідчого СВ Білопільського РВ УМВС України в Сумській області, відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11 листопада 2015 року №988, наказу МВС від 08 квітня 2016 року №260 з 01 січня 2016 року становить 6 785 грн. 46 коп., із них 2 400 грн. посадовий оклад, 2 000 грн. оклад за військовим (спеціальним званням майор), надбавка за стаж служби 50%, що становить 2 200 грн., 2,81% премії, що становить 185 грн. 46 коп. (а. с. 9).

15 листопада 2017 року позивачка зверталася до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою про проведення перерахунку її пенсії, у зв'язку з набуттям чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (а. с. 11).

Листом №1081/Н-11 від 24 листопада 2017 року ГУ ПФУ в Сумській області повідомило останній, що перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, оскільки відповідно до ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-VIII (далі - Закон №900-VIII) доповнено частиною наступного змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Згідно з п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 (далі - Постанова №988) затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з п. 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» від 02 липня 2015 року №580-VІІІ (далі - Закон №580-VІІІ), пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Таким чином, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 збільшення грошового забезпечення поліцейських є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.

Конституційним Судом України у рішенні від 09 лютого 1999 року №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що нормативно-правовий акт починає діяти з моменту набрання ним чинності і припиняється з її втратою, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 діяла на день набрання чинності Законом №900-VIII та є чинною на даний час.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулюється Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30 січня 2007 року №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Пунктом 24 вказаного Порядку визначено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Викладене вище узгоджується з вимогами пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, згідно з яким, Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, ПФУ у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС повідомляє своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком (п. 3 Порядку №3-1).

Крім того, відповідно до правового висновку Верховного Суду України у постанові від 22 квітня 2014 року у справі №21-484/а13, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду.

З матеріалів справи вбачається та визнається відповідачем, що за результатами розгляду листа Пенсійного фонду України від 14 лютого 2017 року №4133/02-23 Міністерство внутрішніх справ України листом від 22 березня 2017 року №4019/02/22-2017 повідомило Пенсійний фонд України, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України має здійснюватися з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, а саме - з 01 січня 2016 року

Пенсійний фонд України листом від 28 березня 2017 року за №9493/02-23 повідомив головні управління Пенсійного фонду України про необхідність у строки, передбачені постановою КМУ від 13 лютого 2008 року №45, підготувати та надати ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії.

Після цього ГУ ПФУ в Сумській області листом від 31 березня 2017 року №3293/03.2-05 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 надіслало списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) (а. с. 19-20, 24-26).

Таким чином суд приходить до висновку, що порядок проведення перерахунку пенсії, визначений ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб та постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року дотримано. Разом з цим, відповідачем не проведено перерахунок пенсії позивача. Отже, така бездіяльність відповідача є протиправною та порушує права позивача..

Враховуючи, що реалізація особою права, повязаного з отриманням бюджетних коштів ґрунтується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносинах нормативно-правових актах національного законодавства та не може залежати від наявності чи відсутності бюджетних асигнувань, що узгоджується з положеннями рішень Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України», «Ромашов проти України», «Шевченко проти України», суд вважає необґрунтованими доводи представника відповідача щодо здійснення перерахунку та виплати перерахованої пенсії позивача після надходження до Державного бюджету України додаткових коштів.

Крім того, в Рішенні від 06 липня 1999 року №8-рп/99 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист» (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) Конституційний Суд України прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей (служба в правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей), що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.

Відповідно до правової позиції Конституційного Суду України, викладеної у рішеннях від 22 вересня 2005 року №5-рп/2005, від 29 червня 2010 року №17-рп/2010, від 22 грудня 2010 року №23-рп/2010, від 11 жовтня 2011 року №10-рп/2011, громадяни мають бути впевненими у своїх законних очікуваннях, а також у тому, що набуте ними на підставі чинного законодавства право, його зміст та обсяг буде ними реалізовано. Тобто, набуте право не може бути скасоване чи звужене.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позивач має право на перерахунок та виплату різниці недоотриманої пенсії з урахуванням розміру грошового забезпечення відповідно до довідки Ліквідаційної комісії МВС України в Сумській області від 26 травня 2017 року, починаючи з 01 січня 2016 року, що узгоджується з положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», а також положеннями ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Перерахунок пенсій у звязку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у звязку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком (ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).

З огляду на встановлені фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 не проведено з вини відповідача по справі, і саме не проведення перерахунку було передумовою для звернення позивача спочатку із заявою до ГУ ПФУ в Сумській області, а згодом - до суду з даним позовом.

Таким чином, суд вважає необґрунтованими та такими, що суперечать сутності права позивача на перерахунок пенсії, доводи відповідача про те, що ОСОБА_1, щомісячно отримуючи пенсійні виплати, була обізнана про порушення своїх прав, однак, не зверталася своєчасно до суду за їх захистом.

Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими доводи позивача щодо здійснення відповідачем перерахунку її пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року та виплату. Разом з цим суд не вбачає підстав для зобовязання відповідача здійснити виплату коштів у сумі 35 580 грн. 08 коп., оскільки вказана сума є необґрунтованою та не підтверджена належним чином. Крім того, суд не може перебирати на себе функції органу, на який законодавством покладено відповідні повноваження.

Також, суд не вбачає підстав для негайного виконання постанови у межах суми стягнення за один місяць, оскільки матеріали справи не містять належних та допустимих доказів ухилення відповідачем від виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у сумі 640 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19, п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, ст. ст. 8, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 102, п. 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», п. 1, 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, Постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління ПФУ від 30 січня 2007 року № 3-1, рішення Конституційного Суду України від 09 лютого 1999 року у справі № 1-рп/99, від 06 липня 1999 року №8-рп/99, ст. ст. 2, 5-6, 77, 139, 241-246, 257-263 КАС України, суд

у х в а л и в:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобовязання провести перерахунок пенсії та виплату різниці в пенсії за минулий час задовольнити частково.

Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо обчислення грошового забезпечення ОСОБА_1 без врахування даних, зазначених у довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області від 26 травня 2017 року протиправними.

Зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області перерахувати ОСОБА_1 пенсію з урахуванням грошового забезпечення відповідно до довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області від 26 травня 2017 року, починаючи з 01 січня 2016 року.

У задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на користь ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір в сумі 640 (шістсот сорок) гривень.

Апеляційна скарга може бути подана до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя: