
Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 435/2589/14-а
Провадження №6-а/433/19/17
У х в а л а
про залишення заяви без руху
"20" грудня 2017 р. суддя Троїцького районного суду Луганської області Суський О.І. розглянувши заяву Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, заінтересовані особи ОСОБА_1, Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Луганська про заміну сторони виконавчого провадження, -
ВСТАНОВИВ:
До Троїцького районного суду Луганської області надійшла заява Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, в якій заявник просить замінити сторону виконавчого провадження, а саме Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Луганська на Управління пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьк Луганської області.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Таким чином суд приходить до висновку, що заява про заміну сторони виконавчого провадження повинна відповідати загальним вимогам, визначеним для позовної заяви.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Всупереч зазначеній вище нормі заявником до заяви не додано підтвердження того, що заінтересовані особи ОСОБА_1 та Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська отримали копію заяви з доданими до неї копіями документів.
Крім того, як вбачається зі змісту заяви, заявник просить замінити Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська на Управління пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьк Луганської області, однак Управління пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьк Луганської області не зазначене у заяві в якості заінтересованої особи. У зв’язку з чим суд приходить до висновку про те, що заявником не повністю зазначений суб’єктний склад осіб, які мають брати участь у справі.
Суд також звертає увагу на те, що згідно ч. 3 ст. 55 КАС України юридична особа, суб’єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Зі змісту п. 1 ч. 1 ст. 59 КАС України вбачається, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
Разом з цим ч. 3 ст. 59 КАС України передбачає, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Заявником до заяви додана копія довіреності на представництво інтересів відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області підписана в.о. начальника відділу ОСОБА_2, проте у додатках до заяви відсутні будь-які документи, які підтверджують, що ОСОБА_2 займає посаду в.о. начальника відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7, 55, 59, 161, 169 КАС України, суд –
УХВАЛИВ:
Заяву Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, заінтересовані особи ОСОБА_1, Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Луганська про заміну сторони виконавчого провадження – залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання заявником копії ухвали.
Роз’яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.І.Суський