Ухвала суду № 71147787, 20.12.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.12.2017
Номер справи
826/16621/17
Номер документу
71147787
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

20 грудня 2017 року м. Київ № 826/16621/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Аверкова В.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовом ОСОБА_1

до Департаменту захисту економіки Національної поліції України

третя особа Національна поліція України

про визнання протиправним та скасування наказу від 05 жовтня 2017 року

№302 о/с, зобов'язання вчинити дії стягнення середнього заробітку,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту захисту економіки Національної поліції України, третя особа - Національна поліція України про визнання протиправним та скасування наказу від 05 жовтня 2017 року №302 о/с, зобов'язання вчинити дії стягнення середнього заробітку.

Відповідно до пунктів 10, 12 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Позивач оскаржує наказ Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 05 жовтня 2017 року №302 о/с про його звільнення зі служби поліції.

У позовній заяві позивач зазначає проте, що 16 жовтня 2017 року він отримав лист за підписом заступника начальника Департаменту захисту економіки Національної поліції України про те, що позивача звільнено зі служби в поліції та повідомлення про термінове прибуття до відділу кадрового забезпечення Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Також, позивачем зазначено, що з вказаним листом він отримав копію оскаржуваного наказу.

Відповідно частин першої та п'ятої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Отже, позивач дізнався про оскаржуваний наказ 16 жовтня 2017 року.

Відтак, місячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом порушених прав та інтересів розпочався 16 жовтня 2017 року та відповідно закінчився в 16 листопада 2017 року.

Проте, даний позов був поданий до канцелярії суду лише 14 грудня 2017 року (підтверджується штампом вхідної кореспонденції на позовній заяві).

Разом з тим, позивачем у позовній заяві не зазначено причин пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом.

Частиною першою статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до частини другої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Керуючись статтями 123, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Запропонувати позивачу подати до суду протягом 10-ти днів з дня отримання даної ухвали заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду або письмове пояснення щодо іншіх підстави для поновлення строку

3. Попередити позивача про те, що у разі, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає

Суддя В.В. Аверкова