
Справа № 815/6656/17
УХВАЛА
20 грудня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення.
Даний адміністративний позов надісланий до Одеського окружного адміністративного суду засобами поштового зв’язку 11 грудня 2017 року.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” від 03.10.2017 року №2147-VIII.
Відповідно до пункту 12 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” від 03.10.2017 року №2147-VIII), заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною 3 статті 3 КАС України (в редакції Закону №2147-VIII, яка діє з 15.12.2017 року) встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини першої статті 10 Конституції України визначено, що державною мовою в Україні є українська мова.
Стаття 15 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року) зазначає, що мова адміністративного судочинства визначається статтею 14 Закону України "Про засади державної мовної політики".
Згідно частини першої статті 6 Закону України "Про засади державної мовної політики" державною мовою України є українська мова.
Відповідно до частини третьої статті 14 Закону України "Про засади державної мовної політики" сторони, які беруть участь у справі, подають письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.
Проте, всупереч положенням ст. 15 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року) та ст. 14 Закону України "Про засади державної мовної політики" позовна заява викладена не державною мовою, а російською.
Таким чином позивачу необхідно подати адміністративний позов у примірниках для суду та відповідача у відповідності до ст. 15 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року) та ст. 14 Закону України «Про засади державної мовної політики».
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного суду України по справі №21-377а15 від 16.06.2015 року.
Згідно з приписами ч.3 ст.106 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року) до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.2 ст. 87 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року) розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч.3 ст.161 КАС України (в редакції Закону №2147-VIII, яка діє з 15.12.2017 року) до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 статті 132 КАС України (в редакції Закону №2147-VIII, яка діє з 15.12.2017 року) визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір”.
Предметом позову в даному випадку є скасування рішення відповідача про стягнення з позивача штрафних санкцій у розмірі 37186,94 грн. та 82,19 грн. пені.
Отже, адміністративний позов містить вимоги майнового характеру.
Згідно п.3 ч.2 ст.4 Закону України про судовий збір, за подання до суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою-підприємцем сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Проте позивачем не надано до суду доказів сплати судового збору (у розмірі 640,00 грн.), у зв’язку з чим суд зазначає позивачу про необхідність сплатити судовий збір у відповідності до вимог Закону України “Про судовий збір”.
Згідно п. 4 ч. 1 ст.106 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року), у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а у разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Так, позивач просить суд скасувати рішення Головного управління ДФС в Одеській області про накладення штрафних санкцій, проте не зазначає, яке саме рішення, його номеру та коли воно видане.
Частиною 2 ст. 106 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року) передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до ч.4 ст. 161 КАС України (в редакції Закону №2147-VIII, яка діє з 15.12.2017 року) позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, в порушення вимог вищевказаної статті, ОСОБА_1 не надав суду копії рішення, яке просить скасувати.
Окрім того, суд зазначає, що відповідно до п.2 ч.1 ст.106 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року) у позовній заяві зазначаються, зокрема, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Згідно п.2 ч.5 ст.160 КАС України (в редакції Закону №2147-VIII, яка діє з 15.12.2017 року) в позовній заяві зазначаються, зокрема, відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В порушення вказаної норми позивачем не зазначено у позові власних номерів зв’язку та адреси електронної пошти, електронної пошти свого представника та номерів засобів зв’язку та адреси електронної пошти відповідача.
Відтак, системно проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та дослідивши позовну заяву, судом з'ясовано, що адміністративний позов подано без додержання вимог, передбачених статтями 160 та 161 Кодексу адміністративного суду України (в редакції Закону №2147-VIII, яка діє з 15.12.2017 року) та норм статей 105, 106 Кодексу адміністративного суду України, які їм відповідають за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу
Згідно зі ст.108 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року) суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Згідно ч. 1 ст.169 КАС України (в редакції Закону №2147-VIII, яка діє з 15.12.2017 року) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у розмірі відповідно до Закону України “Про судовий збір”, доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, уточненого адміністративного позову викладеного державною мовою (з копією учасникам процесу).
Керуючись ст.ст. 105, 106, 108 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017 року), ст.ст.160, 161, 169 КАС України (в редакції Закону №2147-VIII, яка діє з 15.12.2017 року), суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала окремо від остаточного судового рішення оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Вовченко