Рішення № 71146820, 20.12.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2017
Номер справи
812/1792/17
Номер документу
71146820
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

12

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

20 грудня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1792/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною відмову в оформленні документів для призначення пенсії за вислугу років та зобов’язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі - відповідач) про визнання протиправною відмову в оформленні документів для призначення пенсії за вислугу років, зобов'язання направити подання та відповідні документи до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області з метою переходу з одного виду пенсії на іншу: з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугою років.

В обґрунтування позову зазначив таке.

З 24.09.1996 по 06.11.2015 проходив службу в органах внутрішніх справ, з 07.11.2015 по 23.06.2017 проходив службу старшим інспектором - черговим чергової частини сектору моніторингу Старобільського ВП ГУНП в Луганській області, 23.06.2017 був звільнений за п.2 (через хворобу) ч. І ст.77 Закону України «Про Національну поліцію».

Вислуга років відповідно до розрахунку вислуги років на 23.06.2017 року становить: календарна 23 роки, 01 місяць 26 днів ( в тому числі час навчання 02 роки 04 місяці 28 днів); пільгова 29 років 02 місяці 14 днів.

Позивач приймав участь в антитерористичній операції в період з 12.06.2014 по 23.06.2017, який вважає в пільговому обчисленні необхідно враховувати при визначенні стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугою років.

Однак відповідач при розгляді документів для призначення пенсії взяв до уваги лише вислугу в календарному обчисленні та не врахував час служби в пільговому обчисленні за період, зазначений у довідках від 06.07.2015 № ВДЗ/6700/А та від 08.08.2017 № А-9439, тому з 24.06.2017 року позивачу була призначена пенсія по інвалідності замість пенсії за вислугою років.

За таких умов, з урахуванням періоду участі в антитерористичній операції, обчисленого з розрахунку один місяць служби за три місяці, вислуга років складає понад 23 роки. У зв’язку з чим позивач вважає, що має право на призначення пенсії за вислугу років.

Просив визнати протиправною відмову відповідача в оформленні документів для призначення йому пенсії за вислугою років та зобов'язати направити подання та відповідні документи до Головного управління пенсійного фонду України в Луганській області з метою переходу з одного виду пенсії на іншу - з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугою років.

Позивач просив задовольнити заявлені вимоги в повному обсязі, справу розглянути за його відсутності.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, посилаючись на таке. Позивач відповідно до наказу ГУНП в Луганській області № 430 о/с від 22.06.2017 року та наказу № 525 о/с від 26.07.2017 року з 23.06.2017 був у відповідності до п.2 (через хворобу) ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» звільнений з поліції з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні 20 років 08 місяців 28 днів, пільговому обчисленні: 29 років 02 місяця 14 днів.

21.08.2017р. позивач звертався до ГУНП в Луганській області із заявою про призначення пенсії по інвалідності, яка була розглянута сектором з питань пенсійного забезпечення ГУНП в Луганській області та разом з іншими документами направлена до ГУПФУ в Луганській області. За вказаними документами на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» , позивачу була призначена пенсія по інвалідності.

Постановою Правління ПФУ № 3-1 від 30.01.2007 р. був затверджений «Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі Порядок).

Пунктом 4. Порядку прямо передбачено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання. Крім того п. 14 Порядку передбачено, що орган, що призначає пенсії, розглядає питання про призначення пенсії або про відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший і поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсії, при поданні заявником всіх необхідних документів.

Зазначає, що відповідно листа СПЗ ГУНП в Луганській області вих. № 304/111/58-2017 від 08.12.2017 р. позивач звертався до відповідача із заявою про призначення пенсії по інвалідності, а із заявою про перехід з одного виду пенсії на іншу не звертався взагалі.

У зв’язку з чим вважають, що позивач вимагає суд зобов’язати відповідача здійснити дії, які не передбачені законом.

Також відповідач зазначає, що позивач помилково вважає вказану ним вислугу років з урахуванням часу навчання у Луганському сільськогосподарському інституті у розмірі 02 роки 04 місяця 28 днів з таких підстав.

Відповідно до п. 2 постанови КМУ № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» додатково зараховується вислуги років, час їхнього навчання (у тому числі заочно) у цивільних вищих навчальних закладах, а також у інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку - один рік за шість місяців.

В свою чергу позивач доказів наявності звання офіцеру запасу Збройних сил України, яке повинне було йому присвоєне після навчання у даному закладі, що в свою чергу є підставо урахування навчання до вислуги років поліцейського не надав.

З урахуванням вище викладеного у зв’язку з тим, що вислуга років позивача на час звільнення складає у календарному обчисленні - 20 років 08 місяців 28 днів, вимоги останнього, а саме зобов’язати відповідача направити документи до ГУПФУ у Луганській області для призначення пенсії у відповідності до п. «а» ст.12 Закону ( за вислугу років), взагалі необґрунтовані та такі що суперечать діючому Законодавству.

Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України) викладено в новій редакції.

Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Частиною третьою статті 3 КАС України закріплено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Ухвалою суду від 08 грудня 2017 року провадження у справі зупинене за клопотанням представника відповідача до 20 грудня 2017 року. Ухвалою суду від 20 грудня 2017 року провадження у справі поновлено за власною ініціативою.

Відповідно до частини дев’ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки представник позивача та представник відповідача про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-79 КАС України, суд встановив таке.

У судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що з 24.09.1996 по 06.11.2015 позивач проходив службу в органах внутрішніх справ, з 07.11.2015 по 23.06.2017 проходив службу старшим інспектором - черговим чергової частини сектору моніторингу Старобільського ВП ГУНП в Луганській області (а.с.40-41).

Згідно витягу з наказу ГУНП в Луганській області № 525 о/с від 26.07.2017 звільнено зі служби в поліції за пунктом 2 (через хворобу) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» майора поліції ОСОБА_1 з 23.06.2017. Вислуга років на день звільнення складає: у календарному обчисленні - 20 років 08 місяців 28 днів, у пільговому обчисленні - 29 років 02 місяця 14 днів (а.с.42).

Згідно довідки № А-9439 від 08.08.2017 ГУНП в Луганській області (а.с.9) позивач дійсно в період з 12.06.2014 по 07.11.2015, з 07.11.2015 по 23.06.2017 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення АТО на території Луганської області.

21.08.2017 Позивач звертався із заявою про призначення пенсії по інвалідності, яка була розглянута Сектором з питань пенсійного забезпечення ГУНП в Луганській області та разом з іншими документами направлена до Головного управління пенсійного фонду України в Луганській області від 22.08.2017 за вихідним № 185/111/58-2017 (а.с.43-44).

Згідно листа Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП в Луганській області від 01.08.2017 за № 451/1/111/22-2017 звернення ОСОБА_1 розглянуто та повідомлено, що відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» переходом з одного виду пенсії на іншу покладено на Пенсійний фонд України. У зв’язку з чим для зміни виду пенсії рекомендували звернутися до Пенсійного фонду України (а.с.14).

Згідно листа сектора з питань пенсійного забезпечення ГУНП в Луганській області від 08.12.2017 громадянин ОСОБА_1 звертався до Сектору з питань пенсійного забезпечення з заявою про призначення пенсії по інвалідності, з заявою про перехід з одного виду пенсії на інший не звертався (а.с.45).

Закон № 2262-ХІІ визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до вимог ст. 7 Закону № 2262-ХІІ (Право вибору пенсії) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який особа має право відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, фінансується за рахунок коштів державного бюджету».

Відповідно до п. «б» ст. 12 Закону № 2262-ХІІ право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону серед інших мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.

Згідно ст. 12 Закону № 2262-ХІІ пенсія за вислугу років призначається:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:

по 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше;

з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року і на день звільнення мають вислугу 20 календарних років та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше;

з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Відповідно до ст. 17 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років, серед інших, для призначення пенсії зараховуються:

б) служба в органах внутрішніх справ, поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Згідно п. 1 Постанови № 393 встановлено , що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, особам, зазначеним у пункті “ж” статті 12 такого Закону, до вислуги років, серед іншого, зараховуються служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Відповідно до пп. «а» п. 3. Постанови № 393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах:

а) один місяць служби за три місяці:

участь у бойових діях у воєнний час;

час перебування під вартою, час відбуття покарання в місцях позбавлення волі та висилки військовослужбовців, безпідставно притягнутих до кримінальної відповідальності, безпідставно репресованих і надалі реабілітованих;

час виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до 1 січня 1988 року;

таємно;

час проходження служби військовослужбовцями Служби безпеки, направленими у відрядження до ОСОБА_2 з метою забезпечення в умовах посилення терористичних посягань безпеки дипломатичної установи України, її співробітників та членів їх сімей;

час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.

З аналізу зазначених норм вбачається, що для призначення пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, особам, зазначеним у пункті “ж” статті 1-2 Закону, зараховується на пільгових умовах до вислуги років один місяць служби за три місяці за час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.

Судом встановлено, що Згідно довідки № А-9439 від 08.08.2017 ГУНП в Луганській області (а.с.9) позивач дійсно в період з 12.06.2014 по 07.11.2015, з 07.11.2015 по 23.06.2017 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення АТО на території Луганської області.

Відповідно до положень пункту 1 Порядку № 3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-ХІІ, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній ОСОБА_2 Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній ОСОБА_2 Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Пунктом 4 Порядку № 3-1 визначено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Згідно пункту 6 Порядку № 3-1 днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу, що призначає пенсії, письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дати їх відправлення.

У разі, якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику (посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу) роз'яснюється, які документи необхідно надати додатково. При поданні документів до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз'яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою. (Виконання відповідачем положень ч. 3 статті 7 Закону України «Про звернення громадян» прямо відповідає положенням п. 6 Порядку № 3-1. Абзацом 2 п. 6 Порядку № 3-1 прямо визначено, що окрім заявника і посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу роз'яснюється, які документи необхідно надати додатково в разі їх недостатності).

Пунктом 7 Порядку № 3-1 визначений певний перелік документів, які подаються для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності, а саме:

- заява про призначення пенсії (додаток 1);

- грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;

- військово-медичні документи про стан здоров'я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію);

- документи про страховий стаж (при призначенні пенсії згідно з пунктом "б" статті 12 Закону ( 2262-12 );

- довідка МСЕК про визнання особи інвалідом;

- копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

- довідка ВАТ "Ощадбанк" або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ВАТ "Ощадбанк";

- копія паспорта.

Відповідно до п. 12 Порядку № 3-1 уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.

Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії.

У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.

Згідно п. 14 Порядку № 3-1 орган, що призначає пенсії, розглядає питання про призначення пенсії або про відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший і поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсії, при поданні заявником всіх необхідних документів.

Заявнику або посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу органом, що призначає пенсії, видається розписка - повідомлення із зазначенням дати приймання заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати в тримісячний термін з дня прийняття.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що позивач звернувся до відповідача із заявою з метою переходу з одного виду пенсії на іншу: з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугою років, на що отримав відповідь про необхідність звернення до органу Пенсійного фонду України.

Оскільки пунктом 4 Порядку № 3-1 визначено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання, позивач мав звернутися до ГУПФУ в Луганській області, а не до відповідача.

Зазначені обставини свідчать про необґрунтованість позовних вимог про визнання протиправною відмови Головного управління Національної поліції в Луганській області від 01.08.2017 за № 451/1/111/22-2017 в оформленні документів ОСОБА_1 для призначення пенсії за вислугою років.

Як наслідок, також не підлягають задоволенню вимоги про зобов'язання відповідача направити подання та відповідні документи до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області з метою переходу з одного виду пенсії на іншу: з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугою років.

Розподіл судових витрат судом не здійснюється, оскільки позивач згідно з пунктом 18 частини першої статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ “Про судовий збір” від сплати судового збору звільнений, а стягнення його з відповідача в таких випадках статтею 139 КАС України не передбачено.

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправною відмову від 01.08.2017 за № 451/1/111/22-2017 в оформленні документів для призначення пенсії за вислугою років, зобов'язання направити подання та відповідні документи до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області з метою переходу з одного виду пенсії на іншу: з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугою років - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя ОСОБА_3