
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
21 грудня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/4815/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши у порядку письмового провадження заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/4815/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки «Надія» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 66569,47 грн,
ВСТАНОВИВ:
11 грудня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/4815/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки «Надія» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 66569,47 грн.
В обґрунтування заяви зазначено, що згідно із Законом України від 04.07.2013 № 406-VІІ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду - органам Міністерства доходів і зборів. В спірних відносинах з відповідачем ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області фактично є правонаступником управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області.
Заявник у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк. спр. 88), в заяві про заміну сторони виконавчого провадження просив розглянути заяву без участі уповноваженого представника управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк. спр. 90), 19.12.2017 через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним № 32118/2017 надав телефонограму, в якій просив розглянути справу без його участі (арк. спр. 89).
Представник Головного управління ДФС у Луганській області у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк. спр. 85).
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів, яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі КАС України) викладено в новій редакції.
Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII Перехідні положення КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною третьою статті 3 КАС України закріплено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з частиною другою статті 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини девятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не зявилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13.06.2013 у справі № 812/4815/13-а адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки Надія про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 66569,47 грн задоволено повністю. З кредитної спілки Надія на користь управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області стягнуто суму заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за базові звітні періоди з січня 2012 року по березень 2013 року включно у розмірі 66569,47 грн (шістдесят шість тисяч пятсот шістдесят гривень сорок сім копійок) (арк. спр. 31-33).
22.07.2013 позивачу за постановою від 13.06.2013 у справі № 812/4815/13-а, яка підлягає примусовому виконанню в порядку, передбаченому Законом України Про виконавче провадження, видано виконавчий лист (арк. спр. 68).
Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції від 13.08.2013 відкрито виконавче провадження ВП № 39553734 з примусового виконання виконавчого листа у справі № 812/4815/13-а, виданого Луганським окружним адміністративним судом 22.07.2013, про стягнення з кредитної спілки Надія на користь управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 66569,47 грн. (арк. спр. 58, 72, 80-82).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 29.05.2017 відновлено втрачене судове провадження в адміністративній справі № 2а/1270/2912/2012 в частині: процесуальних документів: ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 27.05.2013 про відкриття провадження в адміністративній справі, вступної та резолютивної частин постанови Луганського окружного адміністративного суду від 13.06.2013, постанови Луганського окружного адміністративного суду від 13.06.2013; та документів по справі: копій адміністративного позову управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки Надія про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування від 17.05.2013 № 3270/09-10, повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску від 04.01.2013, довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АБ № 585320 від 05.11.2012, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААБ № 610894, виданої 27.09.2011, супровідного листа Луганського окружного адміністративного суду від 27.05.2013 № 25977 про надіслання ухвали про відкриття провадження у справі, супровідного листа Луганського окружного адміністративного суду від 21.06.2013 № 30827 про надіслання постанови суду, заяви управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області від 05.07.2013 № 4217/09-10 про видачу виконавчого листа, картки особового рахунку платника єдиного внеску (юридичної особи або фізичної особи, яка не має найманих працівників) за період з 01.02.2012 по 31.12.2012, картки особового рахунку платника єдиного внеску (утримання із заробітної плати найманих працівників) за період з 01.02.2012 по 31.12.2012, картки особового рахунку платника єдиного внеску (юридичної особи за працюючих інвалідів) за період з 01.02.2012 по 31.12.2012, картки особового рахунку платника єдиного внеску (юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників) за період з 01.01.2013 по 30.04.2013 (арк. спр. 59-61).
11 серпня 2013 року набрав чинності Закон України від 04.07.2013 № 406-VІІ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи (далі Закон № 406), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Пунктом 3 розділу ІІ Закону № 406 встановлено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.
Законом № 406 внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі за текстом Закон № 2464).
Відповідно до положень частини другої статті 12 Закону № 2464 (з урахуванням змін, внесених Законом № 406) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 Про утворення Державної фіскальної служби утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 311 Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
З системного аналізу норм Закону № 406 та Закону № 2464, у взаємозвязку з постановами Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 Про утворення Державної фіскальної служби та від 6 серпня 2014 року № 311 Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України, слідує, що станом на теперішній час функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування належать Державній фіскальній службі України та її територіальним органам, як правонаступникам реорганізованого шляхом перетворення Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів.
Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, який набрав чинності 01 січня 2017 року, внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, зазначеним Законом внесені зміни до статті 19-1, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Отже, з 01 січня 2017 року відповідно до внесених Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем повинне бути ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною пятою статті 15 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII Про виконавче провадження встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обовязковими тією мірою, якою вони були б обовязковими для сторони, яку правонаступник замінив.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження - стягувача, з управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/4815/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки «Надія» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 66569,47 грн задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа у справі № 812/4815/13-а, виданого Луганським окружним адміністративним судом 22 липня 2013 року, про стягнення з кредитної спілки Надія на користь управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області суми заборгованості по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за базові звітні періоди з січня 2012 року по березень 2013 року включно у розмірі 66569,47 грн (шістдесят шість тисяч пятсот шістдесят гривень сорок сім копійок) з управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на ОСОБА_1 управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяОСОБА_2