
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДД
УХВАЛА
21 грудня 2017 рокум. Ужгород№ 807/2025/17
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Яна Гуса, буд. 46а, РНОКПП НОМЕР_1) до Закарпатської обласної ради (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ 25435963), Голови Закарпатської обласної ради ОСОБА_2 (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ 25435963), третя особа Комунальне підприємство "Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради" в особі комісії з реорганізації Комунального підприємства "Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради" (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Ш. Петефі, буд. 14, код ЄДРПОУ 33165909), про визнання протипраними та скасування рішення та розпорядження, -
ВСТАНОВИВ:
14 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Закарпатської обласної ради, Голови Закарпатської обласної ради ОСОБА_2, третя особа - КП "Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради" в особі Комісії з реорганізації КП "Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради", яким просить визнати протиправним та скасувати рішення сесії Закарпатської обласної ради № 985 від 30 листопада 2017 року "Про врегулювання окремих питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області"; визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Закарпатської обласної ради № 47/01-48 від 07.12.2017 року "Про комісію з реорганізації Комунального підприємства "Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради".
Ухвалою судді від 14 грудня 2017 року відкрито провадження у адміністративній справі.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 року № 2147-VIII.
Вказаним Законом вводиться в дію нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, який визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
У відповідності до п.10 ч. 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 року №2147-VIII), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною 3 ст. 3 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 р. №2147-VIII встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Отже, здійснюючи розгляд даної адміністративної справи, суд керується нормами КАС України у редакції Закону України від 03.10.2017 року № 2147-VIII.
Згідно ч.1 ст.12 КАС України у редакції Закону України від 03.10.2017 року № 2147-VIII, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Суд вважає, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Закарпатської обласної ради, Голови Закарпатської обласної ради ОСОБА_2, третя особа - КП "Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради" в особі Комісії з реорганізації КП "Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради" про визнання протиправними та скасування рішення та розпорядження є справою незначної складності та для цієї справи пріоритетним є її швидке вирішення, відтак, підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 171, 248, 257, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Закарпатської обласної ради, Голови Закарпатської обласної ради ОСОБА_2, третя особа - КП "Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради" в особі Комісії з реорганізації КП "Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради" про визнання протиправними та скасування рішення та розпорядження розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Встановити відповідачу пятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання субєктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобовязати Закарпатську обласну раду надати суду завірені копії наступних документів:
-Рішення Закарпатської обласної ради від 30 листопада 2017 року № 985 "Про врегулювання окремих питань щодо управління обєктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Закарпатської області" з додатками;
-Розпорядження голови обласної ради від 07 грудня 2017 року № 47/01-48 з додатками;
-Витяг з протоколу пленарного засідання сесії Закарпатської обласної ради від 30 листопада 2017 року зі змістом обговорення проекту рішення "Про врегулювання окремих питань щодо управління обєктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Закарпатської області" та прийняття цього рішення в цілому;
-Висновок до проекту рішення "Про врегулювання окремих питань щодо управління обєктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Закарпатської області" структурного підрозділу виконавчого апарату Закарпатської обласної ради, на який покладено правове забезпечення діяльності ради, згідно ст. 28 Регламенту роботи Закарпатської обласної ради VII скликання;
-Висновки до проекту рішення "Про врегулювання окремих питань щодо управління обєктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Закарпатської області" відповідних комісій ради згідно ст. 28 Регламенту роботи Закарпатської обласної ради VII скликання;
-Механізм виконання рішення з додатком техніко-економічного обґрунтування, розрахунком економічного ефекту від його прийняття та пояснювальної записки, згідно ст. 28 Регламенту роботи Закарпатської обласної ради VII скликання;
-Регламент роботи Закарпатської обласної ради VII скликання;
-Положення про постійні депутатські комісії Закарпатської обласної ради VII скликання.
Встановити позивачу пятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу пятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити третій особі пятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснень на позовну заяву.
Розяснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше пяти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 262, ч.1 ст. 259 КАС України).
З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.
Ухвала підлягає оскарженню лише в частині дотримання правил підсудності у встановлений статтями 295, 297 КАС України строк і порядок. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_3