Постанова № 71138973, 19.12.2017, Інгульський районний суд міста Миколаєва (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Миколаєва)

Дата ухвалення
19.12.2017
Номер справи
489/4984/17
Номер документу
71138973
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

19.12.2017 справа № 489/4984/17

провадження № 3/489/1922/17

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 грудня 2017 року м. Миколаїв

Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Коваленко І.В., розглянувши справу про притягнення:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП,

встановив:

Із протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 081199 від 12.10.2017 встановлено, що водій ОСОБА_1 12.10.2017 о 03 год. 30 хв. в м. Миколаєві керувала транспортним засобом ОСОБА_2, номерний знак HHN419, по вул. Будівельників в районі будинку № 18А з явними ознаками наркотичного спяніння (звужені зіниці, які не реагують на світло, підвищена жвавість мови), від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного спяніння в медичному закладі відмовилась, чим порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, затвердженихпостановою Кабінету МіністрівУкраїнивід 10.10.2001 № 1306 (далі Правила дорожнього руху), за що відповідальність передбачена ч. 1 ст.130 КУпАП. Також, ОСОБА_1 відмовилася від підпису протоколу.

У судові засідання 03.11.2017, 28.11.2017 та 19.12.2017, про час та місце проведення яких ОСОБА_1 повідомлена належним чином, що підтверджується направленням судових повісток на адресу її проживання, вказану в протоколі, не зявилася та причини неявки суду не повідомила.

Згідно п. 2.5Правил дорожнього рухуводій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Отже, ОСОБА_1 обвинувачується у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного спяніння.

Відповідно до вимогст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані наркотичного спяніння підлягають оглядові. Направлення особи і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (далі Порядок).

За положеннями п.п. 3, 8 зазначеного Порядку огляд водія транспортного засобу на стан наркотичного спяніння проводиться в закладі охорони здоровя, а у разі відмови від проведення огляду поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки спяніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Факт відмови водія ОСОБА_1 від проходження огляду на стан наркотичного спяніння в установленому законом порядку підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 081199 від 12.10.2017, складеного за встановленою формою з урахуванням всіх вимог, передбаченихст. 256 КУпАП, та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 за № 1408/27853.

Вказані в протоколі про адміністративне правопорушення, який відповідно дост. 251 КУпАП є доказом, обставини підтверджуються письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які долучено до протоколу, що свідчить про дотримання поліцейським при складанні протоколу вимог п. 8 Порядку, а саме щодо присутності двох свідків, які своїми підписами в протоколі засвідчили факт відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан наркотичного спяніння.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в ній докази в сукупності, прихожу до висновку про порушення ОСОБА_1 п. 2.5Правил дорожнього руху та наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130КУпАП, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного.

Враховуючи наведене, а також беручи до уваги, що згідно ч.2ст.33 КУпАПпри накладенні стягнення за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, пом'якшуючі і обтяжуючі відповідальність обставини не враховуються, вважаю за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Згідно положень ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП,судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Таким чином, стягувачем в частині стягнення штрафу виступає держава в особі територіального управління Національної поліції, за матеріалами структурного підрозділу якого прийнято постанову, а в частині судового збору у розмірі 320 гривень - Державна судова адміністрація України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 280, 283 КУпАП, суддя -

постановив:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 гривень (десять тисяч двісті гривень), який стягнути в дохід держави на р/р 31111149700001 ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, ОКПО 37992030, код класифікації доходів бюджету 21081300 (стягувач держава в особі Головного управління Національної поліції в Миколаївській області) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 320 гривень (триста двадцять гривень), який перерахувати на рахунок 31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської службиУкраїни у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікаціїдоходів бюджету22030106.

Роз'яснити, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1ст. 307 КУпАП, (не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу)сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя І.В.Коваленко