Постанова № 71129465, 13.12.2017, Погребищенський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
13.12.2017
Номер справи
143/1523/17
Номер документу
71129465
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 143/1523/17

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 грудня 2017 року м. Погребище

Погребищенський районний суд Вінницької області в складі:

головуючого - судді Бойка А.В.,

з участю секретаря Шуваріної В.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії,-

Встановив:

09 листопада 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Погребищенського районного суду Вінницької області з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що з 30 грудня 2003 року йому була призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». В жовтні 2017 року він звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області із заявою про перерахунок його пенсії. 25 жовтня 2017 року листом Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області за № 1242/О-12 йому було відмовлено у проведенні перерахунку, оскільки не були виділені необхідні кошти.

Вказану відмову вважає протиправною, з огляду на те, що 29 грудня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін, до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року. Цим Законом внесені доповнення в ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме ст. 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень), та премій у розмірах, встановлених законодавством». Зазначеною статтею встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій.

Дані обставини змусили позивача звернутись до суду.

Ухвалою суду від 10.11.2017 відкрито скорочене провадження у справі, оскільки відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, застосовується скорочене провадження. Зазначеною ухвалою відповідачеві було запропоновано в 10-денний строк з дня одержання ухвали через канцелярію суду подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

30.11.2017 року на адресу суду надійшло заперечення на адміністративний позов від представника відповідача ОСОБА_2, у якому він просив у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити, посилаючись на їх безпідставність (а.с.15-16). Крім того, представником відповідача було надіслано клопотання про залишення без розгляду даного адміністративного позову у зв’язку із пропуском позивачем строку на звернення до суду. (а.с.19 ) та клопотання про проведення розгляду адміністративної справи у відкритому судовому засіданні (а.с.20).

Ухвалою Погребищенського районного суду від 30.11.2017 року справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні (а.с.22).

Позивач в судове засідання не з’явився, проте подав до суду заяву про неможливість з’явитись в судове засідання, просив розглянути справу у його відсутності, позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити (а.с. 27).

В судове засідання представник відповідача не з'явився, проте надіслав клопотання про розгляд справи у його відсутності, проти позову заперечував у повному обсязі (а.с.26).

За даних обставин суд вважає за можливе в порядку ч. 4 ст. 122 КАС України справу розглянути в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

З урахуванням позицій сторін та досліджених доказів суд визнає, що позов підлягає до часткового задоволення з таких міркувань.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно із ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Копією пенсійного посвідчення серії №80/11880 (копія на а.с. 7) підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку та отримує пенсію за вислугу років.

В жовтні 2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області з заявою про перерахунок пенсії з 01.01.2016 року.

Роз’ясненням Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області № 1242/О-12 від 25.10.2017 року (а.с. 8) ОСОБА_1 повідомлено, що листом МВС України від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 повідомлено про перерахунок пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року за № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", з 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та в м. Києві. На виконання п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області листом № 958/06-36/02 від 31.03.2017 року було направлено списки пенсіонерів МВС до ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області. Ліквідаційною комісією 22.05.2017 року до головного управління надано довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1В для перерахунку пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988. Управлінням пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області листом за № 876/9-33/03 від 16.06.2017 року до Пенсійного фонду України було надіслано інформацію щодо середніх розмірів грошового забезпечення, визначеного на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, наданих ліквідаційною комісією ГУ МВС у Вінницькій області для проведення перерахунку пенсій згідно постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988. Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до ОСОБА_3 соціальної політики України, так як головним розпорядником коштів, які надходять з Державного бюджету України для виплати пенсій військовослужбовцям та деяким іншим категоріям громадян визначено ОСОБА_3 соціальної політики України. Перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII), в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, що набув законної сили 29.12.2015 року (далі - Закон № 900-VIII), статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, в редакції зі змінами, внесеними Законом № 580-УІІІ, зазначено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно із ч.ч. 2, 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абз. 2 п. 15 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 2 липня 2015 року № 580-VIII, за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року N 393 (далі - Порядок № 45).

Згідно із п.п. 1, 2 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" № 988 від 11.11.2015 року встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадові оклади і спеціальні звання, а також надбавки за стаж служби в поліції. Вони значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання, а також відсоток надбавки за стаж служби колишніх працівників органів внутрішніх справ.

ОСОБА_3 внутрішніх справ України від 22.03.2017 року №4019/02/22-2017, що зареєстрований в Пенсійному фонді України 28.03.2017 року за №1167/5, повідомлено про перерахунок пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейським згідно постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та в м. Києві.

Пенсійним фондом України 28.03.2017 року направлено лист начальникам головних управлінь Пенсійного фонду України в областях та м. Києві про необхідність у строки, передбачені Порядком №45 підготувати та направити ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії.

Відповідно до п.2 Порядку №45, головне управління листом від 31.03.2017 року № 958/06-36/02 надіслало списки ліквідаційній комісії УМВС у Вінницькій області для здійснення перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з урахуванням грошового забезпечення, як установлено для поліцейських Національної поліції.

ОСОБА_1В включено до списку для перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), який головне управління 31.03.2017 року надало ліквідаційній комісії УМВС України у Вінницькій області. Довідка ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1В надійшла до Головного управління у травні 2017 року, про що вказали сторони.

З огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що вказаний вище порядок здійснення перерахунку пенсії у відповідності до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року було дотримано, а тому відповідач, отримавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, у відповідності до ч.ч. 2, 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ, зобов'язаний був здійснити відповідний перерахунок з 01 січня 2016 року, однак такого перерахунку не здійснив, чим допустив бездіяльність.

При цьому, суд відхиляє доводи представника відповідача про те, що у відповідності до Порядку № 45 пенсіонери не повинні особисто звертатись за перерахунком пенсії, з огляду на наступне.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до цього Закону, затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року № 3-1.

Відповідно до п. 4 цього Порядку № 3-1, заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте КМУ, про що державні органи, визначні Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Таким чином, пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно звернутися до органу, що призначає пенсію, з заявою про перерахунок пенсії.

Доводи представника відповідача, про те, що виплата коштів, які не передбачені видатковою частиною Бюджет Пенсійного фонду України, призведе до порушень соціального права інших осіб на забезпечення у разі настання соціальних ризиків та диспропорційності між соціальним захистом громадян, суд вважає безпідставними, з огляду на наступне.

Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні "Кечко проти України" від 08 листопада 2005 року, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

У рішенні від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 Конституційний Суд України зазначив, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Таким чином, суд вважає, що відповідач не надав достатніх та беззаперечних доказів на обґрунтування правомірності своєї бездіяльності щодо відмови у перерахунку пенсії позивачу.

Враховуючи викладене позов підлягає задоволенню.

Разом з тим, суд враховує, що позивач за захистом свого права звернувся до суду 09.11.2017 року, а представник відповідача наполягає на застосуванні строків визначених в ст. 99 КАС України.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи дану норму закону, оскільки пенсія є періодичним платежем та виплачується щомісячно, позивач про порушення свого права повинен був дізнатись в січні 2016 року.

З даним позовом до суду позивач звернувся 09.11.2017 року, а тому його порушене право підлягає відновленню з 09.05.2017 року.

Разом з тим, вимога позивача щодо визнання протиправною бездіяльності щодо проведення перерахунку пенсії та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії на підставі Постанови КМУ № 947 від 18.11.2015 є безпідставною, оскільки вказана Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМУ № 521 від 23.08.2016.

Також, вимога встановити судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання ГУ ПФУ у Вінницькій області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду не може бути задоволена з огляду на наступне.

Відповідно до частини першої статті 267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, з вказаного положення слідує, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення є прерогативою суду і висновок про необхідність вчинення даної дії має робити виключно суд в провадженні якого знаходиться відповідна справа та за наслідками її розгляду.

Відтак, встановити судовий контроль за виконанням судового рішення є правом суду, а не обов'язком.

В даному випадку, суд не вважає за необхідне встановити судовий контроль за виконанням винесеного рішення, оскільки у матеріалах справи відсутні будь-які докази, які вказували на те, що відповідач ухилятиметься від його виконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Отже, враховуючи положення ст. 94 КАС України, суд присуджує на користь позивача витрати пов'язані зі сплатою судового збору в сумі 640 грн.

Керуючись ст.ст. 5, 9, 71, 86, 94, 99-100, 158-163, 183-2, 186, 254 КАС України, суд,

Постановив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1, пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», протиправною.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області провести ОСОБА_1, перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», починаючи з 09.05.2017 року без обмеження граничного розміру.

В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Стягнути з бюджетного асигнування Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницької області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 640 грн.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Погребищенський районний суд Вінницької області.

Головуючий суддя