
Справа №705/2646/17
2-а/705/138/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2017 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді Ребриної К.Г.
при секретарі Маштабей Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умань адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання неправомірної відмови та зобов'язання провести перерахунок пенсійного забезпечення, -
В С Т А Н О В И В:
В липні 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі ГУ ПФУ) про визнання неправомірної відмови суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії по перерахунку пенсійного забезпечення. Позивач просить визнативідмову ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України вЧеркаській областіщодо проведення перерахунку його пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням: грошової винагороди, матеріальної допомоги та вихідної допомоги при звільненні, з дати призначення пенсії, тобто з 30.09.2016 року, неправомірною; зобов'язатиГоловне управління Пенсійного фонду України вЧеркаській областіздійснити перерахунок його пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням: грошової винагороди в сумі 96944,51 грн., матеріальної допомоги в сумі 2700 грн. та вихідної допомоги при звільненні в сумі 81620 грн., з дати призначення пенсії, тобто з 30.09.2016 року; допустити постанову до негайного виконання.
Позивач ОСОБА_1 у позовній заяві посилається на такі обставини: 29 вересня 2016 року наказом ОСОБА_2 управління Національної поліції в Черкаській області № 166 о/с, він був звільнений зі служби в поліції за п. 2 ч. 1 ст. 77 (через хворобу) Закону України «Про Національну поліцію», з послідуючим нарахуванням йому пенсії за вислугою років. Згідно з грошовим атестатом від 03.10.2016 року №458 до 29.09.2016 року позивач був забезпечений такими видами грошового забезпечення: посадовим окладом, окладом за спеціальним званням, надбавкою за вислугу років. В довідках про грошове забезпечення за 24 останні місяці служби в якості додаткових видів грошового забезпечення від 01.09.2016 року № 10975/49/01/20-16, від 01.08.2016 року № 86.8.10, від 11.08.2016 року №3115 включено надбавку за виконання особливо важливих завдань, премію та надбавку за оперативно-розшукову діяльність за період з 1 вересня 2014 року по 17 вересня 2015 року, з 18 вересня 2015 року по 06 листопада 2015 року, з 07 листопада 2015 року по 04 травня 2016 року, з 05 травня 2016 року по 31 серпня 2016 року відповідно (відповідь ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 27.03.2017 року за вих. № 184/Б-10). На час звільнення з органів Національної поліції розмір його грошового забезпечення складав 9117 грн. 46 коп., та включав в себе наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад,оклад за спеціальне звання, надбавка за вислугу років, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці.Пенсія йому була призначена ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», з урахуванням п. «а» ч.1ст. 13 цього Закону- 65% відповідних сум грошового забезпечення.
Згідно постанови Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 23.12.2016 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання дій протиправними та зобовязання до вчинення дій було визнано протиправними дії ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Черкаській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1, зобовязано Головне управління Пенсійного фонду України у Черкаській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 30.09.2016 року з урахуванням 70 % її розміру від відповідних сум грошового забезпечення.
У відповідності до ухвали Київського адміністративного апеляційного суду від 09 лютого 2017 року постанову Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 23.12.2016 року залишено без змін.
Поряд з тим, при призначенні позивачу пенсії по вислузі років, відповідачем сума грошового забезпечення для обчислення розміру пенсії була визначена з порушенням чинного законодавства.Грошова винагорода, матеріальна допомога та вихідна допомога при звільненні при призначенні пенсії позивачу відповідачем в розрахунок пенсії не включалася.
Для обчислення розміру пенсії взято середній показникдодаткових видів грошового забезпечення та премій за останні 24 місяці та при цьому не враховано всі складові грошового забезпечення, які він одержував на час звільнення.
Згідно довідки Уманського міського відділу Національної поліції №2715 від 28.02.2017 року за період з 01.01.2014 року по 17.09.2015 року в січні, лютому, березні, квітні, травні, червні, липні, серпні, вересні, жовтні, листопаді, грудні 2014 року, січні, лютому, березні, квітні, травні, червні, липні, серпні, вересні 2015 року позивач отримав грошову винагороду в сумі 86622, 81 грн.
У відповідності до довідки Печерського районного управління ОСОБА_2 управління Національної поліції у м. Києві № 86/1 від 13.02.2017 року за період з 18 вересня 2015 року по 06 листопада 2015 року ОСОБА_1 отримав грошову винагороду в сумі 13888,54 грн.
Відповідно до довідки ОСОБА_2 управління Національної поліції у м.Києві № 317 від 15.02.2017 року за період з 07 листопада 2015 року по 04 травня 2016 року в листопаді, грудні 2015 року, січні, лютому березні, квітні, травні 2016 року позивач ОСОБА_1 отримав грошову винагороду в сумі 45746,51 грн.
Згідно довідки ОСОБА_2 управління Національної поліції в Черкаській області №123 від 09.02.2017 року за період з травня 2016 року по вересень 2016 року в травні 2016 року позивач отримав грошову винагороду в сумі 5667,25 грн., в червні 2016 року - грошову винагороду в сумі 6757,10 грн., в липні 2016 року - грошову винагороду в сумі 6757,10 грн., в серпні 2016 року - грошову винагороду з урахуванням матеріальної допомоги в сумі 9925,15 грн., у вересні 2016 року - грошову винагороду в сумі 7065,09 грн.
Загальна сума отриманої позивачем ОСОБА_1 грошової винагороди за останні 24 місяці перед звільненням ( з вересня 2014 року по вересень 2016 року) складає 96944,51 грн.
Згідно довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 управління Національної поліції в Черкаській області №123 від 09.02.2017 року позивач отримав матеріальну допомогу за 2016 рік в розмірі 2700 гривень.
Крім того, ОСОБА_1 при звільненні з Національної поліції, відповідно до довідки ОСОБА_2 управління Національної поліції в Черкаській області №122 від 09 лютого 2017 року нараховано та виплачено вихідну допомогув розмірі 81620 грн.
Листом від 13 березня 2017 року позивач ОСОБА_1 звертався до відповідача з проханням провести перерахунок пенсії з врахуванням грошової винагороди, матеріальної допомоги та вихідної допомоги при звільненні з дати призначення пенсії, але отримав відмову.
Рішенням відповідача від 27.03.2017 року за вих. № 184/Б-10 в задоволенні заяви позивача було відмовлено, на підставіст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»тап.7 постанови КМУ №393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей».
Такі дії відповідача вважає незаконними, такими, що не відповідають вимогам ч.3ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»тапостанови КМУ №393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», оскільки вважає, що грошова винагорода, матеріальна допомога, грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення поліцейських, з розміру якого обчислюється пенсія.
Позивач ОСОБА_1. в судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити його позовні вимоги.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області ОСОБА_3 позов не визнав, надав суду письмові заперечення проти позову, пославшись на безпідставність і необґрунтованість позовних вимог позивача та їх невідповідність діючому пенсійному законодавству України щодо пенсійного забезпечення поліцейських, які звільняються зі служби в поліції, вказав на те, що вихідна допомога при звільненні, грошова винагорода та матеріальна допомога не є щомісячними виплатами, а тому враховувати їх при обчисленні (перерахунку) пенсії не має підстав, просив відмовити в задоволенні позову повністю.
Суд, вислухавши позицію позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи, встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Згідно п.4 частини 1 ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання бездіяльності субєкта владних повноважень протиправною та зобовязання вчинити певні дії.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в ОСОБА_2 управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію за вислугою років, на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Пенсія позивачу призначена ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», з урахуванням п. «а» ч.1ст. 13 цього Закону- 65% відповідних сум грошового забезпечення.
Згідно постанови Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 23.12.2016 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання дій протиправними та зобовязання до вчинення дій було визнано протиправними дії ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Черкаській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1, зобовязано Головне управління Пенсійного фонду України у Черкаській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 30.09.2016 року з урахуванням 70 % її розміру від відповідних сум грошового забезпечення (а.с. 13-14).
У відповідності до ухвали Київського адміністративного апеляційного суду від 09 лютого 2017 року постанову Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 23.12.2016 року залишено без змін (а.с.15-16).
13 березня 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся із заявою до відповідача про проведення перерахунку його пенсії, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням, а саме грошової винагороди, матеріальної допомоги та вихідної допомоги при звільненні, з дати призначення пенсії, тобто з 30.09.2016 року.
Листом № 184/Б-10 від 27.03.2017 року позивачу було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії, оскільки ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей», не передбачено включення в додаткові види грошового забезпечення, які враховуються для призначення пенсії, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової винагороди та одноразових премій.
Відповідно до частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»№2262-ХІІ від 09.04.1992 року (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 року пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Згідно п.10 вказаної Постанови №393 від 17.07.1992 року (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, поліцейським, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної інспекції техногенної безпеки, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби: які звільняються із служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Крім того, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейських Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 29.04.2016 року за №669/28799, який визначає порядок і умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та порядок виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби.
Згідно п.3 Розділу І вказаного наказу грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до п.13 розділу ІІ вказаного наказу поліцейським у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, один раз на рік надається матеріальна допомога для оздоровлення в розмірі посадового окладу.
Згідно п.23 розділу І вказаного наказу поліцейським, які звільняються зі служби в поліції та в установленому порядку мають право на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні, нарахування такої допомоги здійснюється з розрахунку місячного грошового забезпечення з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, що мають постійний характер, та премій, установлених на день звільнення.
Верховний Суд України в постанові від 10 березня 2015 року (справа № 21-70а15) вказав, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, з розміру якого обчислюється пенсія лише у разі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з обумовлених виплат.
Згідно вимог частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Згідно довідки Уманського міського відділу Національної поліції №2715 від 28.02.2017 року за період з 01.01.2014 року по 17.09.2015 року в січні, лютому, березні, квітні, травні, червні, липні, серпні, вересні, жовтні, листопаді, грудні 2014 року, січні, лютому, березні, квітні, травні, червні, липні, серпні, вересні 2015 року позивач ОСОБА_1 отримав грошову винагороду в сумі 86622, 81 грн. (а.с.6).
У відповідності до довідки Печерського районного управління ОСОБА_2 управління Національної поліції у м. Києві № 86/1 від 13.02.2017 року за період з 18 вересня 2015 року по 06 листопада 2015 року позивач отримав грошову винагороду в сумі 13888,54 грн. (а.с.7).
Відповідно до довідки ОСОБА_2 управління Національної поліції у м.Києві № 317 від 15.02.2017 року за період з 07 листопада 2015 року по 04 травня 2016 року в листопаді, грудні 2015 року, січні, лютому березні, квітні, травні 2016 року ОСОБА_1 отримав грошову винагороду в сумі 45746,51 грн. (а.с.8).
Згідно довідки ОСОБА_2 управління Національної поліції в Черкаській області №123 від 09.02.2017 року за період з травня 2016 року по вересень 2016 року в травні 2016 року позивач отримав грошову винагороду в сумі 5667,25 грн., в червні 2016 року - грошову винагороду в сумі 6757,10 грн., в липні 2016 року - грошову винагороду в сумі 6757,10 грн., в серпні 2016 року - грошову винагороду з урахуванням матеріальної допомоги в сумі 9925,15 грн., у вересні 2016 року - грошову винагороду в сумі 7065,09 грн.(а.с.9).
Загальна сума отриманої позивачем ОСОБА_1 грошової винагороди за останні 24 місяці перед звільненням ( з вересня 2014 року по вересень 2016 року) складає 96944,51 грн.
Згідно довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 управління Національної поліції в Черкаській області №123 від 09.02.2017 року позивач ОСОБА_1 отримав матеріальну допомогу за 2016 рік в розмірі 2700 гривень (а.с.9).
Крім того, при звільненні з Національної поліції, відповідно довідки ОСОБА_2 управління Національної поліції в Черкаській області №122 від 09 лютого 2017 року нараховано та виплачено вихідну допомогув розмірі 81620 грн. (а.с.10).
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що щомісячна грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань відносяться до складу грошового забезпечення поліцейських, з розміру якого обчислюється пенсія.
Неврахування відповідачем вказаних виплат при призначенні пенсії позивачу є неправомірним.
Підстав вважати, що позивач ОСОБА_1 пропустив строк звернення до суду встановленийст. 122 КАС Українинемає, оскільки позивач отримав відмову ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у проведенні перерахунку його пенсії тільки в березні 2017 року, а з позовом до суду звернувся 05 липня 2017 року.
Разом з тим, суд не вбачає підстав для проведення відповідачем перерахунку та виплати недоплаченої пенсії, починаючи з дня призначення пенсії - 28.10.2016 року, враховуючи наступне.
Відповідно до ст.ст. 83,84,87 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст.ст.43, 44, 45, 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначення чи перерахунок пенсії проводиться виключно на підставі звернення (заяви) особи до відповідного територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі.
Пенсія призначається чи перераховується з дня звернення, крім окремих випадків, передбачених згаданими Законами. Перерахунок призначеної пенсії провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Позивач подав заяву з документами до відповідача 13.03.2017 року, а тому перерахунок пенсії йому слід здійснити з 01.03.2017 року. До моменту звернення позивача з відповідною заявою та до моменту подання ним довідок про складові грошового забезпечення, дії відповідача по виплаті та нарахуванню йому пенсії суд вважає правомірними, оскільки відповідач керувався тими даними, які містилися в матеріалах пенсійної справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
З огляду на вказану норму ст. 19 Конституції України і норми частини 2 ст. 245 КАС України, суд може прийняти постанову про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити лише ті дії, які він зобов'язаний здійснювати відповідно до Конституції чи законів України.
Положеннями частини 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку субєктів владних повноважень.
Відповідно до вимог частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцієюта законами України.
Частина 1 статті 9 КАС України передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. За змістом ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах субєкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
При цьому суд вважає, що відповідач не довів суду правомірності своїх дій та рішень.
Таким чином, з огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, про визнання неправомірної відмови та зобовязання провести перерахунок пенсійного забезпечення.
На підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року №260 Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейських Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, правовою позицією, викладеною у постанові Верховного Суду України від 10 березня 2015 року (справа № 21-70а15), керуючись ст. ст. 2, 6, 9, 14, 25,77, ч.5 ст.242, 243-245 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, про визнання неправомірної відмови та зобовязання провести перерахунок пенсійного забезпечення, задовольнити частково.
Визнати відмову ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням: грошової винагороди, матеріальної допомоги та вихідної допомоги при звільненні, неправомірною.
Зобов'язатиГоловне управління Пенсійного фонду України вЧеркаській областіздійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням: грошової винагороди в сумі 96944,51 грн., матеріальної допомоги в сумі 2700 грн. та вихідної допомоги при звільненні в сумі 81620 грн., з 01.03.2017 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду в частині перерахунку пенсії за один місяць підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: К.Г. Ребрина