Дата документу 21.12.2017 Справа № 554/8888/17 Провадження № 3/554/2692/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2017 року м. Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Гальонкіна Ю.С., при секретарі Худолій Т.І., за участю прокурора Горобця Є.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого депутатом Полтавської районної ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: полтавський район, с. Щербані, пров. Ставковий, 7, раніше не судимого
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи депутатом Полтавської районної ради сьомого скликання, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 1 травня 2017 року), а саме 31 серпня 2017 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Після роз’яснення відповідно до ст. 268 КУпАП прав особі, що притягується до адміністративної відповідальності, в тому числі права на захист, тобто користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення фактично визнав та пояснив, що йому було не відомо про порядок та терміни подання декларації, крім того він вважав, що достатньо і декларації яку він подав до органів ДФС як фізична особа – підприємець.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1, адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримав, просив притягнути його до адміністративної відповідальності.
Заслухавши їх пояснення, дослідивши матеріали, суд приходить до наступного.
Відповідно до рішення Полтавської районної ради від 08.12.2015 року «Про підсумки виборів депутатів Полтавської районної ради сьомого скликання та визнання їх повноважень», було визнано повноваження депутата Полтавської районної ради сьомого скликання ОСОБА_1
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3, статті 1 та статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону є депутати місцевих рад.
Суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону – щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У зв’язку з набранням чинності 30 березня 2017 року Законом України від 23 березня 2017 року № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» було доповнено розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» пунктом 5-1, за яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Отже, судом встановлено, що на час подання декларації порушник являвся суб’єктом відповідальності відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» та відповідно до вимог цього Закону повинен був подати відповідну декларацію за 2016 рік до 01 травня 2017 року, оскільки подавав її вперше.
Проте, згідно інформації, яка розміщена на офіційному сайті НАЗК ОСОБА_1, подано до Єдиного державного реєстру декларацій декларацію за 2016 рік лише 31 серпня 2017 року, тобто з порушенням встановленого законом строку, несвоєчасно.
Судом в ході розгляду справи не встановлено обставин, які б об’єктивно перешкоджали порушнику своєчасно подати декларацію, а ті причини її невчасного подання, на які він посилається, не можуть бути визнані поважними.
Згідно ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт вчинення ОСОБА_1, адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом № 187 про вчинення до адміністративного правопорушення від 10 листопада 2017р., витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій, списком зареєстрованих депутатів Полтавської обласної ради та іншими доказами, що наявні в матеріалах справи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», достовірно знаючи про зобов'язання до 01 травня подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подав декларацію – 31.08.2017 року без поважних причин, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП України.
Вирішуючи питання притягнення до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь вини особи правопорушника, його поведінку під час вчинення правопорушення та після нього, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, факт правопорушення визнав та усвідомив його наслідки.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 176-2, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», -,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят гривень) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред’явлення до виконання три місяці.
Суддя: Ю.С. Гальонкіна