Постанова № 71123776, 14.12.2017, Макарівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
14.12.2017
Номер справи
370/2264/17
Номер документу
71123776
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 370/2264/17

"14" грудня 2017 р. суддя Макарівського районного суду Київської області Мазка Н.Б. за участю прокурора Макарівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч.1ст.172-6 КУпАП,

В с т а н о в и в:

ОСОБА_2, будучи депутатом Макарівської районної ради Київської області є суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.

Відповідно до витягу з протоколу першого пленарного засідання першої сесії Макарівської районної ради VII скликання від 17.11.2015 року, встановлено що за громадянином ОСОБА_2 визнано повноваження депутата Макарівської районної ради.

ОСОБА_2, будучи депутатом Макарівської районної ради Київської області, є суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією.

Враховуючи те, що ОСОБА_2 декларацію подавав вперше, то він мав подати її в період часу з 00.00 години 01.01.2017 року до 00.00 години 01.05.2017 року.

Відповідно до пояснення ОСОБА_2 від 02.10.2017 року, останній свою вину з приводу несвоєчасності подачі електронної декларації визнав повністю та в майбутньому зобов?язався дотримуватися вимог Закону.

Перевіркою встановлено, що електронний цифровий підпис ОСОБА_2 отримав лише 02.05.2017 року в акредитованому центрі сертифікації ключів ПриватБанку.

Відповідно до публічно доступної інформації про оприлюднені суб’єктами декларування електронні декларації ОСОБА_2 подав свою декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, о 22.53 годині 02.05.2017 року тобто несвоєчасно, без поважних причин.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи обізнаним щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов’язок подання щорічної декларації за 2016 рік особи в визначений законом строк, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подав зазначену декларацію лише о 22.53 годині 02.05.2017 року, тобто несвоєчасно без поважних на то причин.

Ураховуючи викладене, ОСОБА_2, будучи депутатом Макарівської районної ради Київської області та являючись суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, на якого поширюється його дія та примітки до ст. 1726 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 5 і Прикінцевих положень даного Закону, пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно без поважних причин 02.05.2017 подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, є дата закінчення другого етапу системи подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 00.00 годин 01.05.2017 року.

Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_2правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, тобто26.10.2017 року.

Згідно вимог ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

При розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, просив застосувати до нього мінімальне стягнення, передбачене законодавством.

Його вина також підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме: листом Макарівської районної ради сьомого скликання №01-09/209 від 26.09.2017 року, витягом з протоколу пленарного засідання чергової чотирнадцятої сесії районної ради VІІ скликання від 24.02.2017 року, витягом з протоколу першого пленарного засідання першої сесії районної ради VІІ скликання від 17.11.2015 року, посиленим сертифікатом відкритого ключа від 12.09.2017 року, виданого ПАТ КБ «Приватбанк», поясненнями ОСОБА_2

Дії ОСОБА_2підлягають кваліфікації за ч.1ст.172-6 КУпАП, оскільки достовірно встановлено, що останній дійсно,несвоєчасно подав без поважних причин декларацію, будучи депутатом Макарівської районної ради.

У відповідності до вимог ст.33, 34, 35 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставини, які пом’якшують відповідальність є визнання вини, щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника не встановлено.

Враховуючи особу правопорушника, пом’якшуючі обставини до ОСОБА_2доцільно призначити адміністративне стягнення у межах санкції ч.1ст.172-6 КУпАП, у вигляді штрафу на користь держави.

Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.

Керуючись вимогами ст.40-1, ч.1 ст.172-6 КУпАП

П о с т а н о в и в:

ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п?ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850.00 гривень (вісімсот п?ятдесят гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_2 19.03.1964року народження,судовий збір на користь держави (УДКСУ Макарівський район 22030001, код отримувача 38007165, на рахунок 31214206700385, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, код банку отримувача 821018) в сумі 320.00 гривен (триста двадцять гривень 00 копійок).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.

Суддя