Постанова № 71116701, 28.07.2017, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.07.2017
Номер справи
760/13554/17
Номер документу
71116701
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження №3-5779/17

у справі №760/13554/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 липня 2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю представника органу доходів і зборів Кептене Д.А.

розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованої: АДРЕСА_1 (зі слів пасажира), тимчасово проживаючої за адресою: АДРЕСА_2, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України,

В С Т А Н О В И В:

28.06.2017 року о 14 год. 30 хв. в зоні митного контролю митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зелений коридор» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), громадянка Афганістану ОСОБА_2 (ОСОБА_2), яка прибула до України з ОАЕ, рейсом №FZ729 «Дубай- Київ», літаком а/к «FlyDubai», своїми діями обрала канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 Митного кодексу України заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчила про факти, що мають юридичне значення.

Після перетину пасажиркою «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажирку було зупинено.

В ході перевірки на рентген-апараті митниці встановлено наявність у гр. ОСОБА_2 лікарських засобів, а саме таблеток з відтисками «ROCHE 0,5» у 5 фольгованих блістерах (по 10 таблеток у блістері) з маркуванням «Rivotril® 0,5 (Clonazepam)…» - 50 таблеток. Лікарські засоби знаходились в ручній поклажі пасажирки без ознак приховування.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації гр. ОСОБА_2 не надала, з приводу декларування до інспекторів митниці не зверталася. Рецепта на переміщуваний нею лікарський засіб «Rivotril® 0,5 (Clonazepam)…» не мала.

Відповідно до Постанови КМУ №770 від 06.05.2000 р «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», психотропна речовина «клоназепам» відноситься до Таблиці ІІІ список №2 «Психотропні речовини, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю».

Вищезазначений лікарський засіб відноситься до препаратів, обіг яких обмежено і являється обов'язковим для декларування при переміщенні через митний кордон України та потребує наявності лікарського рецепту на ім'я особи, яка його переміщує: відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 458 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування» та відповідно до ст. 370 Митного кодексу України громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби, що містять наркотичні чи психотропні речовини у ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім'я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров'я.

Таким чином, оскільки ОСОБА_2 своїми діями обрала порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон встановлено заборони чи обмеження, митної декларації не заповнювала, з приводу декларування до інспекторів митниці не зверталася, а рецепт на такий лікарський засіб, виданий на її ім'я та засвідчений печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров'я у неї відсутній, остання вчинила порушення митних правил.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання, а тому з урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у її відсутності.

Представник Київської міжрегіональної митниці в судовому засіданні підтримав викладені в протоколі обставини та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, посилаючись на те, що зібраними у справі доказами повністю підтверджено факт вчинення порушення митних правил.

Заслухавши пояснення представника Київської міжрегіональної митниці, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 485 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Стаття 471 МК України передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Згідно зі ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 366 Митного кодексу України (далі - МКУ) двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Частиною 2, 3 ст. 366 МКУ передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Канал, позначений символами червоного кольору («червоний коридор»), призначений для всіх інших громадян.

Відповідно до ч.4, ч.5 ст.366 МКУ, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю. Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари: «не підлягають письмовому декларуванню…не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення».

Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Постановою КМ України від 21.05.12 №436 затверджено переліки товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України: Додатком 1 ПКМУ №436 визначено перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України - це наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, а також лікарські засоби, що їх містять, перелік яких визначено ПКМУ від 06.05.2000 р. N 770. Документом, який підтверджує дотримання встановлених обмежень є «Дозвіл на право ввезення (вивезення) чи на право транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів наркотичних засобів і психотропних речовин».

Отже, лікарський засіб «Rivotril® 0,5 (Clonazepam)…» із вмістом психотропної речовини «клоназепам» підпадає під дію зазначених вище Постанов КМУ та є обмеженим до переміщення через митний кордон та підлягає декларуванню, однак в порушення вимог законодавства України, гр. ОСОБА_2 свідомо обрала спрощений порядок перетину кордону «зелений коридор» ти самим заявивши, що в неї відсутні будь-які предмети чи речі, що потребують декларування, і належним чином оформленого лікарського рецепту на її ім'я у пасажирки не було, чим вчинила порушення митних правил, відповідальність за яке передбачено ст. 471 МК України.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується зібраними по справі та дослідженими письмовим доказами у їх сукупності, які здобуті у визначеному законом порядку, відповідно до положень МК України, КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 466 МК України, адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.

Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до санкції ст. 471 МК України, вчинення порушення митних правил передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

З урахуванням обставин справи, характеру вчиненого правопорушення, суддя вважає за необхідне притягнути гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти на неї основне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, із застосування додаткового стягнення у виді конфіскації предметів порушення митних правил, з огляду на те, що переміщення вищевказаних предметів через митний кордон України обмежено законодавством України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 33, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 197, 366, 370, 374, 466, 471, 485-487, 495, 527 Митного кодексу України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винною ОСОБА_2 у порушенні митних правил передбаченому статтею 471 Митного Кодексу України та піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700,00 грн.

Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38716451; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050 від (ПІП платника), згідно ст. 471 МКУ та постанови суду від __.__.20__ №____.

Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу № 0571/10000/17 від 28.06.2017, а саме: таблетки з відтисками «ROCHE 0,5» у 5 фольгованих блістерах (по 10 таблеток у блістері) з маркуванням «Rivotril® 0,5 (Clonazepam)…» - 50 таблеток, які зберігаються на складі Київської міської митниці ДФС, - конфіскувати.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 320 грн. 00 коп., який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами - отримувач коштів: УДК СУ у Солом'янському районі м. Києва; код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 38 050 812; рахунок отримувача: 312 122 067 000 10; банк отримувача: ГУ ДК СУ м. Києві; код банку отримувача (МФО) : 82 00 19; код класифікації доходів бюджету: 220 300 01; призначення платежу: судовий збір; код суду: 050.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: