
Справа № 758/1515/17
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2017 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Супрун Г. Б.,
секретаря - Цукурової Д.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду в порядку адміністративного судочинства із позовом до Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Києві та просив суд визнати дії відповідача протиправними та зобов'язання провести перерахунок пенсії, нарахувати 16% доплати за понад нормований стаж і різницю доплати, починаючи з 03 вересня 2015 року по день звернення до суду, зобов'язати долучити 60 місяців до 1 липня 2000 року починаючи з лютого 1993 року та провести перерахунок за період з 1 січня 1998 року по 02 вересня 2015 року. Зазначав, що в порушення Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» була порушена ст. 10 - право вибору пенсійних виплат та ст. 40 щодо права долучити 60 найкращих місяців заробітку до липня 2000 року.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача заперечувала проти позову, надала до суду свої письмові заперечення, в яких зазначила, що позивач отримував пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із зниженням пенсійного віку згідно ст. 55 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». ОСОБА_1 було призначено пенсію відповідно до постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 18.02.2016 року, тобто на виконання рішення суду.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про відмову в задоволенні позовним вимог, виходячи з наступного.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, є потерпілим від ЧАЕС 4 категорії. Проживав на території зони посиленого радіологічного контролю з 23.12.1978 року по 31.03.1990 року, період проживання позивача з 26.04.1986 року по 31.03.1990 року становить 3 роки 11 місяців та 6 днів.
Позивач подав заяву до управління ПФУ про призначення пільгової пенсії за віком відповідно до п.2 ст.55 Закону України «Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», проте йому відмовлено у перерахунку пенсії згідно зі спеціальним законом та його вимога виконана на підставі судового рішення.
Також судом встановлено, що постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2016 року було визнано незаконними дії пенсійного фонду та зобов'язано перерахувати пенсію з 03.09.2015 року.
Отже, вимоги позивача про призначення пільгової пенсії вже розглянуті судом. Тому повторному розгляду за той же самий період не підлягають. Як вбачається з пояснень позивача, дана постанова суду не виконується відповідачем. Але це не є підстави для заявлення аналогічних вимог повторно.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно зі ст. 9 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є:
1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків;
2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно з положеннями ст. 65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.
Згідно з п.4 ч.1 ст.14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.
Статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку, зокрема, особам, які постійно проживали чи постійно працювали у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони з моменту аварії станом на 1 січня 1993 року проживали або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років, передбачено зменшення пенсійного віку на 2 роки та додатково 1 рік за 3 роки проживання чи роботи, але не більше 5 років.
Також, згідно приміток до вказаної статті - початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.
Отже, на підставі повно та всебічно з'ясованих обставин справи, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин, та правові норми, які підлягають застосуванню, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не ґрунтуються на вимогах Закону, а відтак задоволенню не підлягають.
Щодо індексації пенсії повідомляємо, що відповідно до ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» зі змінами, індексація грошових доходів населення проводиться і разі, коли величина індексу споживача цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка, тому дана вимога не підлягає задоволенню.
Вимоги позивача про зобов'язання відповідача долучити 60 місяців до 01 липня 2000 року починаючи з лютого 1993 року та проведення перерахунку за період з 01 січня 1998 року по 02.09.2015 року не обґрунтована , тому задоволенню не підлягає.
На підставі ст. ст. 40, 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. ст. 2, 17, 69, 71, 99, 158, 159, 160, 162, 163, 165, 167, 183-2 КАС України,
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Подільський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення (отримання копії постанови).
Суддя Г. Б. СупрунСудове рішення № 71116072, Подільський районний суд міста Києва було прийнято 15.11.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № 758/1515/17. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: