
18.12.2017
Cправа № 642/6353/17
Провадження № 2-а/642/599/17
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
18 грудня 2017 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Скляренко С.О. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинення певних дій, -
В с т а н о в и в:
У грудні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Ленінського районного суду м. Харкова з адміністративним позовом до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, у якому просив визнати дії Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова щодо відмови в зарахуванні до стажу, який дає право на отримання довічного грошового утримання у розмірі 82 % грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, строку служби у лавах ОСОБА_2 з 10.05.1978 по 08.05.1980 року, а саме: 1 рік 11 місяців 29 дні, та половини строку навчання в Харківському юридичному інституті з 01.09.1984 по 01.07.1987 – 1 рік 5 місяців 00 дні, а також у відділі внутрішніх справ Артемівського райвиконкому м. Ворошиловград Української РСР, слідчим з 01.08.1987 по 10.01.1989 – 1 рік 5 місяців 10 дні – незаконними. Зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова провести з 05.10.2016 року розрахунок розміру його щомісячного довічного грошового утримання, виходячи із належного стажу роботи 21 років 08 місяці 29 дні, тобто у розмірі 82 % грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Статтею 20 КАС України визначений чіткий перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам.
Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Частиною 2 ст. 20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З адміністративного позову вбачається, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова з приводу визнання дій незаконними та зобов'язання вчинення певних дій стосовно зарахування до стажу роботи на посаді судді іншого трудового стажу, який дає право на отримання довічного грошового утримання не підсудна місцевому загальному суду, а повинна розглядатися Окружним адміністративним судом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Частинами 1 та 2 ст. 30 КАС України визначено, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
На підставі, вищевикладеного, керуючись ст.ст. 19, 20, 29, 30 КАС України, суд –
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинення певних дій – направити за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.
Суддя С.О. Скляренко