
Справа № 417/4719/17
Провадження № 2-а/417/49/17
У Х В А Л А
Іменем україни
"20" грудня 2017 р. с.Марківка Луганської області
Марківський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді Дідоренко А.Е.
при секретарі Гончаровій К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.Марківка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправними та дискримінаційними дії управління та зобов’язання поновити виплату пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 09.10.2017 року звернулася до Марківського районного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправними та дискримінаційними дії управління та зобов’язання поновити виплату пенсії.
20 грудня 2017 року через канцелярію до суду надійшло клопотання від відповідача ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про направлення справи за підсудністю до Луганського окружного адміністративного суду.
Позивач в судове засідання не з’явилася, в позовній заяві просила розглянути справу без її участі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, причина неявки не відома.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд прийшов до наступного висновку.
Згідно ч.1 ст.20 КАС місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч.2 ст.20 КАС окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно п.10 ч.1 розділу 7 перехідних положень КАС установити, що зміни до цього Кодексу вводяться в дію з урахуванням таких особливостей справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
За таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення клопотання представника відповідача.
Крім того, згідно з п.3 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне направити справу до Луганського окружного адміністративного суду для розгляди справи по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.20,29, 30, 248, 256 КАС України,
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправними та дискримінаційними дії управління та зобов’язання поновити виплату пенсії,- передати до Луганського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Ухвалу може бути оскаржено до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Суддя А.Е. Дідоренко