
415/7468/17
3/415/1637/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" грудня 2017 р. місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Луньова Д.Ю., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з БПОП роти №3 взводу №2 ГУНП в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,
- за ч. 1ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
20.11.2017 року о 19 год. 30 хв. в м. Лисичанськ на вул. Красній, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом мотоциклом Восход ЗМ, номерний знак 26 95 АІА, з ознаками алкогольного спяніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота на відстані, шатка хода, млява річ. Від проходження огляду на стан алкогольного спяніння у встановленому законом порядку водій ОСОБА_1 відмовився у присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5Правил дорожнього рухуУкраїни, за що відповідальність передбачена ч. 1ст. 130 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не зявився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином повісткою, яку отримав завчасно, що вбачається з поверненого на адресу суду рекомендованого повідомлення. Будь-яких клопотань або заперечень на протокол суду не надав. Вину у протоколі визнав. А тому суд розглянув справу за відсутності правопорушника, керуючись положеннями ст.268 КУпАП.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд встановив:
- з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 176956 від 20.11.2017 р, що він складений у відношенні ОСОБА_1 за порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП;
- з надрукованих письмових пояснень, доданих органами поліції до протоколу, ОСОБА_2, ОСОБА_3А, що вони засвідчують відмову ОСОБА_1 від проходження у встановленому законом порядку огляду на предмет вживання алкогольних напоїв з використанням алкотестеру «Drager 6810» та медичний огляд в медичній установі для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин;
- згідно довідки, наданої командиром взводу №2 роти №3 ОСОБА_4 в Луганській області капітана поліції ОСОБА_5, що за даними НАІС, на імя ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, посвідчення водія не значиться.
Згідно вимогст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозиція ч. 1ст. 130 КУпАПвизначає склад правопорушення, який полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів,а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженоїнаказом Міністерства внутрішніх справ 07.11.2015 № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2, п. 3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженогоПостановою КМУ від 17.12.2008 року № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
З огляду на вищевикладене, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, за яке передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП. Що ж стосується стягнення, то враховуючи обставини справи, можливі наслідки вчиненого, відсутність обставин, які б помякшували або б обтяжували відповідальність, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить10200 грн. Суд не вбачає підстав застосовувати позбавлення правопорушника прав керування транспортними засобами, оскільки з матеріалів справи вбачається, що він прав не отримував.
Відповідно дост. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставівикладеного, керуючись ст. ст.40-1,130,221,268,280,284,287-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення,ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 1ст. 130 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить10200 грн. (десять тисяч двісті гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, ОСОБА_6 Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 320,00 грн. (триста двадцять гривень).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови.
СуддяД.Ю. Луньова