
Справа № 761/26988/17
Провадження № 2-а/761/630/2017
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2017 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Малинников О.Ф., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
У липні 2017 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Разом з тим, вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю, що вони не відповідають вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства (надалі - КАС України).
Так, згідно вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте, позивач не додав до позовної заяви документу про сплату судового збору, посилаючись на норми ч.4 ст. 288 КУпАП, які є спеціальними нормами порівняно з нормами Закону про судовий збір.
Разом з тим, відповідно до положень ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір, чітко визначений Законом України «Про судовий збір», якою не передбачено такого звільнення за подання позовної заяви про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюються ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Таким чином, позивачу слід надати до суду документ, який би підтверджував сплату судового збору
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 3, 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 288 КУпАП, ст.ст. 87, 106, 108, 165 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном 5 (п'ять) днів з дня отримання останнім копії ухвали.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення вищезазначених строків, або після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: О.Ф. Малинников.