Постанова № 71104492, 18.12.2017, Заставнівський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
18.12.2017
Номер справи
716/2030/17
Номер документу
71104492
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №716/2030/17

Провадження №3/716/781/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.12.2017 року суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, прокурора Шевчука П.В. розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки національної поліції України відносно

ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, одруженої, непрацюючої, депутата Баламутівської сільської ради,

за вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією передбаченогост.172-6 ч.1 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №141 від 08.12.2017 року, ОСОБА_2, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, порушила вимоги ч.1ст.45 вказаного Закону, при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_2 несвоєчасно та без поважних на те причин, не подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством у строк до 01 травня 2017 року.

Таким чином, своїми діями остання порушила вимоги ч.1ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КпАП України.

Під час розгляду адміністративної справи судом ОСОБА_2 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнала та підтвердила обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення.

Додатково пояснила, що вона була ознайомлена про необхідність подання електронної декларації, однак подала її несвоєчасно, а саме 25.11.2017 року. Обєктивних причин, які б перешкоджали їй це здійснити не було.

Прокурор під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.172-6 ч.1 КпАП України. Вважає, що в матеріалах адміністративної справи міститься достатньо доказів на підтвердження її вини.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2 та прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.

Як було встановлено судом, відповідно до рішення Баламутівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області від 02 листопада 2015 року №01-01/15 «Про Результати та підсумки виборів голови та депутатів Баламутівської сільської ради» ОСОБА_2 обрана депутатом зазначеної ради (а.с.16-17).

Підпунктом «б» п.1 ч.1ст.3 Закону України "Про запобігання корупції"визначено, що субєктами, на яких поширюються дія цьогоЗакону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Отже, ОСОБА_2 відноситься до субєктів, на яких поширюється дія цьогоЗакону.

Згідно ізстаттею 68 Конституції Україникожен зобов'язаний неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з підпунктом 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Пунктом 5 ч.1ст.12 Закону України «Про запобігання корупції»передбачено, що Національне агентство, з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5ст.12 Закону України «Про запобігання корупції»нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Верховною Радою України 23березня 2017 року прийнятоЗакон №1975-VIII«ПровнесеннязміндодеякихзаконівУкраїнищодо особливостейфінансового контролю окремих категорій посадових осіб».Закон № 1975-VIIIнабрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цьогоЗаконустрок подання щорічної декларації для осіб, які відповідно доЗакону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну, за 2016 рік) до 00:00 год. 01 травня 2017 pоку.

Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_2 неодноразово було ознайомлено з вимогами чинного законодавства щодо заповнення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, термін її подання, а також розяснено наслідки та відповідальність за несвоєчасне або неподання декларації.Дані обставини випливають з пояснень голови Баламутівської сільської ради ОСОБА_3 (а.с. 18-19) та її секретаря Вінничук Л.І. (а.с. 20-22).

Проте, всупереч чинного законодавства та в порушення строку встановленого для подання електронної декларації на сайт НАЗК, ОСОБА_2 тільки 25 листопада 2017 року подала вказану декларацію. Вказане підтверджується роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.23).

При цьому, судом не встановлено поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_2 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Крім того, і про поважність не подання вчасно декларації на сайт НАЗК не вказувала під час розгляду справи і сама особа, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Частина 1ст.172-6 КУпАПпередбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Субєктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно дочастин першої та другоїстатті 45 Закону України "Про запобігання корупції"зобовязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_2, суд вважає, що вина останньої у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.172-6ч.1КУпАПпідтверджується в повному обсязі.

При накладенні на ОСОБА_2 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь її вини.

Враховуючи всі обставини справи, на останню слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для її виправлення.

Крім того, згідно вимогст. 40-1 КУпАПз ОСОБА_2 необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 320 грн.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.33, 40-1, 172-6,283-285,294 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.172-6 ч.1 КУпАПі за його вчинення накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 320 (трьохсот двадцяти) гривень (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувча Головне управління Державної казначейської служби, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до апеляційного суду Чернівецької області через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Стрілець Я.С.