
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 370/1903/17
"07" грудня 2017 р. суддя Макарівського районного суду Київської області Мазка Н.Б. із участю прокурора Макарівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Макарівської районної ради VІІ скликання,
за ч.1ст.172-6 КУпАП,
В с т а н о в и в:
ОСОБА_2, будучи депутатом Макарівської районної ради Київської області є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.
Так, відповідно до протокольного рішення першого пленарного засідання першої сесії Макарівської районної ради VII скликання від 17.11.2015 року, встановлено що громадянин ОСОБА_2 є депутатом Макарівської районної ради Київської області.
Згідно відповіді Макарівської районної ради №01-09/134 від 07.07.2017 року, витягу з протоколу пленарного засідання чергової чотирнадцятої сесії Макарівської районної ради VII скликання від 24.02.2017 року та згідно з телефонограмою Макарівської районної ради від 22.02.2017 року №01-09/01, депутати Макарівської районної ради були попереджені про необхідність подання електронної декларації за минулий рік, у термін передбачений чинним законодавством.
Таким чином депутат Макарівської районної ради ОСОБА_2 був обізнаний про необхідність та вимогу подання електронної декларації у термін передбачений Законом.
Будучи опитаним депутат Макарівської районної ради ОСОБА_2 повідомив про те, що у визначений законом термін не подав до Єдиного державного реєстру декларацій - електрону декларацію «Про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік», відповідно до вимог Закону, достовірно знаючи про необхідність такого подання, не зробив цього, у зв’язку із періодичними ускладненнями здоров’я та систематичним проходженням лікування у медичних закладах.
Відповідно до відомостей публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій, 17.08.2017 року о 22:42 годині ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, ОСОБА_2, будучи депутатом Макарівської районної ради є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Враховуючи те, що ОСОБА_2 таку декларацію подавав уперше, то він мав її подати до 01.05.2017 року.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи обізнаним щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов’язок подання щорічної декларації за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подав зазначену декларацію лише о 22.42 години 17.08.2017 року, тобто несвоєчасно без поважних причин.
Відповідно до рішення НАЗК від 08.06.2017 року №224 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що такі перебої мали місце лише в березні 2017 року. У зв’язку із чим ОСОБА_2 нічого не заважало подати свою декларацію у січні, лютому, чи квітні або в інший час, так як перебоїв (періодів) у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», окрім березня 2017 року - не було.
Згідно відомостей публічної частини Акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби встановлено, що електронний цифровий підпис ОСОБА_2 отримав лише 15.08.2017 року, тобто після закінчення строку, відведеного Законом на подачу декларацій за 2016 рік.
Враховуючи викладене, ОСОБА_2, будучи депутатом Макарівської районної ради Київської області, являючись суб’єктом відповідальності відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.З Закону на якого поширюється його дія та примітки до ст.1726 КУпАП, в порушення вимог ч.1 ст.45 та п.51 Прикінцевих положень даного Закону, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є дата закінчення етапу системи подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 00.00 години 01.05.2017 року.
Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, тобто 11.09.2017 року.
Згідно вимог ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
При розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, просив застосувати до нього мінімальне стягнення, передбачене законодавством.
Його вина також підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме: листом Макарівської районної ради сьомого скликання №01-09/134 від 07.07.2017 року, витягом з протоколу пленарного засідання чергової чотирнадцятої сесії районної ради VІІ скликання від 24.02.2017 року, телефонограмою Макарівської районної ради від 2202.2017 року, витягом з протоколу першого пленарного засідання першої сесії районної ради VІІ скликання від 17.11.2015 року, поясненнями ОСОБА_2
Дії ОСОБА_2підлягають кваліфікації за ч.1ст.172-6 КУпАП, оскільки достовірно встановлено, що останній дійсно,несвоєчасно подав без поважних причин декларацію, будучи депутатом Макарівської районної ради.
У відповідності до вимог ст.33, 34, 35 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, які пом’якшують відповідальність є визнання вини, щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника не встановлено.
Враховуючи особу правопорушника, пом’якшуючі обставини до ОСОБА_2 доцільно призначити адміністративне стягнення у межах санкції ч.1ст.172-6 КУпАП, у вигляді штрафу на користь держави.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Керуючись вимогами ст.40-1, ч.1 ст.172-6 КУпАП,
П о с т а н о в и в:
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п?ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850.00 гривень (вісімсот п?ятдесят гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_2 22.06.1964року народження,судовий збір на користь держави (УДКСУ Макарівський район 22030001, код отримувача 38007165, на рахунок 31214206700385, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, код банку отримувача 821018) в сумі 320.00 гривен (триста двадцять гривень 00 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.
Суддя