
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2009 року справа № 2а-12948/09/0470
м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барабаш М.В.,
при секретарі Шенкунісі А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до ОСОБА_1 про зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Південна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі звернулася до адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1, в якій просить зобов’язати ОСОБА_1 надати до Південної МДПІ декларацію про особистий майновий стан та доходи за 2007-2008 рр.
В обґрунтування позову Південна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі зазначила, що ОСОБА_1 є засновником Товариства з обмеженою відповідальністю «СКІФ ІНВЕСТ», розмір внеску якого до статутного фонду становить 713251 грн. Проте, відповідач не надав до Південної МДПІ за період з 2007-2008 роки декларацію про майновий стан і доходи, чим порушив норми чинного законодавства.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Судом було направлено поштове відправлення на адресу відповідача, зазначену в витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців , але конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». За таких обставин суд дійшов висновку про можливість розглянути справу за відсутності відповідача.
Дослідивши письмові докази по справі суд доходить висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 є засновником Товариства з обмеженою відповідальністю «СКІФ ІНВЕСТ» (ідентифікаційних код 35601501), яке зареєстроване 05.02.2008 року. Розмір внеску ОСОБА_1 до статутного фонду Товариства з обмеженою відповідальністю «СКІФ ІНВЕСТ» становить 713251 (сімсот тринадцять тисяч двісті п’ятдесят одна) гривня 00 копійок.
Відповідно до ч.1 ст.86 Господарського Кодексу України вкладами учасників та засновників господарського товариства можуть бути будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об'єкти інтелектуальної власності), кошти, в тому числі в іноземній валюті.
Частина 3 статті 86 Господарського Кодексу України встановлює, що забороняється використовувати для формування статутного фонду товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу. Фінансовий стан засновників - юридичних осіб щодо їх спроможності здійснити відповідні внески до статутного фонду господарського товариства у випадках, передбачених законом, повинен бути перевірений належним аудитором (аудиторською організацією) у встановленому порядку, а майновий стан засновників-громадян має бути підтверджений декларацією про їх доходи і майно, завіреною відповідним податковим органом.
ОСОБА_1 за період з 2007-2008 роки декларацію про майновий стан та доходи до Південної міжрайонної державної податкової інспекції м.Кривого Рогу не надав, податок з доходу фізичних осіб до бюджету не сплатив.
Позивач направляв на адресу відповідача лист - нагадування №16353/10/17 від 27.07.2009 року з питання подання декларації про доходи за 2007-2008р. Однак до ДПІ за місцем прописки відповідач не з’явився, доходи, що були ним внесені до статутного фонду Товариства з обмеженою відповідальністю «СКІФ ІНВЕСТ» не задекларував, свій майновий стан, як засновника підприємства не підтвердив.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст.18 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22 травня 2003 року річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) (далі - декларація) подається платником податку, який зобов'язаний подавати таку декларацію згідно з нормами цього Закону або інших законів.
Згідно підпункту «г» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000року N 2181-III (далі – Закон N 2181-III ) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян) - до 1 квітня року, наступного за звітним.
На підставі п. 17.1 ст. 17 Закону N 2181-III та п.6.11 Наказу Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 року N 110 «Про затвердження Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби» у разі неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або його затримку. Отже, законодавством України вже визначений порядок подання податкових декларацій до органів державної податкової служби України, та відповідальність, яка настає в разі порушення даного порядку.
Окрім того, відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Позивач звернувся до адміністративного суду з вимогами про зобов’язання громадянина ОСОБА_1 надати до Південної МДПІ декларацію про особистий майновий стан та доходи за 2007-2008 рр.
Відповідно ч.4 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII (із змінами та доповненнямия) державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках — коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Також п.17 ст.11 зазначеного Закону визначає право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Таким чином, нормами діючого законодавства України не передбачено випадків, відповідно до яких органи державної податкової служби мають право звертатися до суду з вимогами про зобов’язання фізичної особи надати декларацію про особистий майновий стан та доходи.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України , кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є процесуально необґрунтованими та не підлягають задоволенню .
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені адміністративного позову Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до ОСОБА_1 про зобов’язання вчинити певні дії – відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги на постанову суду або в порядку, встановленому частиною 5 статті 186 КАС України без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова в повному обсязі виготовлена 08 грудня 2009 року.
Суддя М.В. Барабаш